Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mágia használat eszközök nélkül?

Mágia használat eszközök nélkül?

Figyelt kérdés
Mi a szerepük az eszközöknek és nem lehetne elhagyni őket?

2021. júl. 11. 19:16
1 2 3 4
 1/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Az eszköz fókusz az elme számára. Kivéve a vallási rituálékban, mert ott sok esetben valamilyen áldozat a vallási imádat tárgya számára(istenség, szellem, stb)
2021. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Tudi333 ***** válasza:
77%
Az eszközök szerepe, hogy elhidd, hogy mitől működik. El lehet hagyni őket. Mindenre igaz, nem csak "mágiára". Csinálsz valamit energiával pl. érzed ahogy jön ki az energia a kezedből mondjuk. De ez csak azért van, hogy "elhidd", hogy az energiától működik amit csinálsz, holott, nem is az mozgatja. Azt is ki lehet hagyni.
2021. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Lehet mondani hogy a mágia csak meggyőződéssé erősödött hiten alapszik?
2021. júl. 11. 22:42
 4/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Meg lehet közelíteni onnan is. Általában hit-tapasztalás-meggyőződés úton mennek végig azok, akik ezzel foglalkoznak. De ha egyszerűen tudod mit csinálsz, és miért, akkor nem kell hit. Egyszerűen látod hogy működik, ezért ténnyé válik számodra.
2021. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Tudnátok gyakorlatokat írni amelyekkel meg tudnám erősíteni a meggyőződésem és segítségükkel nagyobb kaliberű dolgokba is bele foghatnék?
2021. júl. 11. 23:00
 6/39 Tudi333 ***** válasza:
100%

Kb. így van igen!

Alapesetben nem hisz az ember(nem is kell hinni semmiben, soha, én így látom!), aztán elkezd keresni, olvasni, esetleg lát valahol valamit, elmegy tanítókhoz, csoportokba, aztàn próbàl gyakorlatokat és sikerül vagy kitartó és később sikerül. Aztán ha a gyakorlat közben figyeled magad, hogy mi van benned amikor csinálod, de tényleg mélyen és nagyon őszintén, akkor ràjöhetsz, hogy mitől működik és ha begyakorlod, akkor kb. nincs határ, bár a blokkjaidat le kell vetkőzni.

Igazából mindegy milyen gyakorlat, ha azt így végigviszed működni fog. Szerintem psi wheel vagy ilyesmi jó kezdésnek, de tényleg lehet bármi.

2021. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy az önmegtartóztatás által le nem vezetett enegiákat öszpontosítom a célom megvalósításába vizualizáció útján.
2021. júl. 11. 23:57
 8/39 Grimfox ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy jó ötlet. Az ilyen módszerek előbb mindig alkalmaznak egy átalakítást, tisztítást, finomítást, mielőtt a nyers ösztöni energiákat tiszta szellemi célokra használnák. A szellemi alkímiában ezt transzmutációnak hívják, máshol szublimációnak. Csak az önkéntes önmegtartóztatás során felgyűlt energiát lehet így felhasználni. Ha egyszerűen nincs módod kiélni, és ezért szeretnéd máshol elvezetni, akkor nem sok sikerrel kecsegtet. Nagyon fontos a döntés ilyen esetekben. Az önkéntes lemondás egy bizonyos cél érdekében. Mint mondjuk a buddhista qigong gyakorlataiban.
2021. júl. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Önkéntesen akarom ezt tenni természetesen.

Miként és miért kellene ezt az energiát finomítani?

2021. júl. 12. 00:13
 10/39 Grimfox ***** válasza:
77%

A miként attól függ, melyik módszert kezded használni. Én csak a qigong nei dan módszereit ismerem. Nem biztos hogy neked is szimpatikus lenne.

A miértre a válasz egyszerű. Ha úgy használod, ahogy most van, akkor csak nyers, ösztönös, zavaros dolgokkal lesz tele az elméd(kipróbáltam). Képet lehet festeni emésztőgödörből mert lével, és olajfestékkel is. Csak az előbbivel nem érdemes(ezt nem próbáltam ki).

2021. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!