Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mágia használat eszközök nélkül?

Mágia használat eszközök nélkül?

Figyelt kérdés
Mi a szerepük az eszközöknek és nem lehetne elhagyni őket?

2021. júl. 11. 19:16
1 2 3 4
 11/39 Tudi333 ***** válasza:
77%
Nem értem az önmegtartóztatást, hogy miért kell ezekhez a dolgokhoz. Szerintem "alapszinthez" ilyesmi nem szükséges, de a későbbiekről sem tudok, hogy kellene. Hogs is van ez?
2021. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

11

Saját tapasztalataimból kiindulva,többletenergiát jelent az önmegtartóztatás.

Ha ez a gyakorlat ingerlékenységgel vagy bármilyen jellegű tenni akarással jár,akkor ezt be lehet fektetni fizikai munkába,sportba.

Ezen a szálon gondolkozva tételeztem fel,hogy esetleg lehet ezt az energiát mentális úton is munkára fogni.

Most azt a gyakorlatot eszeltem ki,hogy nem élek nemi életet amíg a célom be nem teljesül,mintegy áldozatot hozva a célért és ezzel is a cél megvalósulására kihegyezve a tudatom.

2021. júl. 12. 11:31
 13/39 Grimfox ***** válasza:
100%

A nemi aktus, akár single player, akár multi player, hatalmas energia leadást követel. Főképp a férfi részéről. Ha teherbe esik, a nő részéről is. A taoista qigong gyakorlói ezt elég alaposan tanulmányozták, főképp a nei dan gyakorlatokban, és elméletben lehet erről bőven olvasni. Az önmegtartóztatás egy lehetséges többletenergia szerzési, illetve inkább energia átirányítási, és megtartási módszer. Más módon is hozzá lehet jutni ehhez a többlethez, akár ellentétes módon, nemi aktus által is, de a nemiséget akár teljesen ki is lehet hagyni a képletből, és más forrásokból dolgozni. Minden út Rómába vezet. (itt persze csak a tényleg fejlődést jelentő utakra értendő).

Az viszont igaz, hogy alapszinthez erre semmi szükség. Az önmegtartóztatás mindig haladó, és magas szintű gyakorlatok egyik eszköze.

2021. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Feltételezem hogy alap szinten is profitálhat belőle a gyakorló.
2021. júl. 12. 13:37
 15/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha már képes átalakítani a ki nem használt nemi energiáit, már nem számít alap szintű gyakorlónak. Ezek a gyakorlatok nehezek, és sok előkészületet igényelnek. Csak a qigong gyakorlóknál tudom a pontos időt, ami minimálisan kell ahhoz, hogy ilyen gyakorlatokat elkezdhess. Ott három év nei dan, és irányzattól függően wai dan együttes gyakorlása után lehet elkezdeni a "xi sui jing" gyakorlatsorokat, amiknek a része a nemi energia átalakítása is. Ez a minimális idő, ha rendszeresen, a minimálisan szükséges mennyiségű gyakorlatot helyesen végzed. Addigra készülsz fel. Fontos megérteni, hogy a nemi energia nagy. Mind mennyiségét, mind erejét tekintve. De mivel az egyik alapvető ösztönhöz kötődik, nagyon nehéz irányítani, helyesen kezelni, és alkalmassá tenni szellemi gyakorlásra. Ha felkészületlenül nyúlsz hozzá, akkor csak a saját dolgodat nehezíted meg, mert összezavarja az érzéseidet, és gondolataidat.
2021. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Visszatérve,tehát teljesen elhagyható az eszköz ha a tudatot egyhegyűvé tudom tenni a szándékra?
2021. júl. 12. 15:49
 17/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Ennyire azért nem egyszerű. A cél elérése azt jelenti, hogy létrehozol valamit. Nem a semmiből, természetesen. Miből jön létre? Hogyan jön létre? Mi kelti "életre"? Ezeket nem csak tanult tudás alapján kell tudnod, hanem ténylegesen, valós tudásként. Még ha egyetlen pillanat alatt is jutsz végig ezen az alkotási folyamaton, a folyamat nem marad el. Ha mindezt olyan szintű megértéssel teszed, hogy a tudattalanodban játszódik le az egész alkotási folyamat, és te csak a célra összpontosítod a tudatod, a folyamat akkor is lejátszódik. Ha csak a szándékra hegyezed ki a tudatod, a folyamat nem tud lejátszódni. Előbb tanuld meg tudatosan végigvinni az alkotási folyamatot lépésenként. Ez az emberi szellemi képességek csúcsa.(csak az emberieké) Ez azt jelenti, hogy ide el kell jutni előbb, mielőtt képessé válnál rá.
2021. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

17

Tudnád példázni hogy miként épül fel egy alkotási folyamat?

Akár a tudattalanban lejátszódva.

2021. júl. 12. 16:06
 19/39 Grimfox ***** válasza:
100%
A baj az, hogy én eszközökkel dolgozok. Még akkor is, ha ezek az eszközök csak szavak(általában nem kimondott), vagy szimbólumok(nem a kacifántos rajzokra értem). Le tudom írni, hogy ezekkel hogy hozok létre alkotási folyamatot, de ez nem eszköz nélküli mágia. Sok különbség nincs a kettő között, ugyanaz történik, de a nehézség a kettő között ég, és föld. Ugyanaz történik a dolgok mélyén, akár használsz eszközt, akár nem, de a felszínen nehéz látni ezt az azonosságot. Ha így is érdekel, tudok példát mondani persze.
2021. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

19

Mindenképpen érdekel,szeretném átlátni. Bátmilyen szemléltető példa megteszi.

2021. júl. 12. 16:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!