Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Irodában a közös használatú...

Irodában a közös használatú eszközök (pl. fénymásoló, kávéfőző), illetve a közös mellékhelyiség, mennyire veszélyesek a vírusfertőzés szempontjából?

Figyelt kérdés
Ha valaki tünetmentesen fertőzött (tehát nem tudja magáról, hogy az), és használja ezeket, mekkora eséllyel fertőzheti meg a többieket? Vagy pl. egy papír, amit többen aláírnak, az lehet fertőző?

2020. nov. 4. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakran moss kezet és anélkül ne nyúlj a szádhoz meg a szemedhez akkor nem lesz baj. Állítólag.
2020. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felületeken is életben marad,de a nagyobb gond,hogy a levegőben is. Ha a fertőzött nem visel maszkot, az általa kilégzéssel,beszéddel,tüsszentéssel levegőbe juttatott kórokozók órákig lebeghetnek a levegőben.Szóval elvileg mindenkinek maszkot kellene viselnie és szellőztetni rendszeresen.

[link]

2020. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az emberek annyir HÜLYÉK h már fáj....a kibszott viz autómata nem jt senkinek az eszébe? mindenki oda dugja a nyálas üvegszáját a fuvókára és a következőnek a palackjában landol az előző bacija....500x mondtam a cégvezetésnek de csak röhögtek, azóta a fele sztem otthon fetreng betegen n felmondtam
2020. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2020. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, szerintem tárgyakon nem terjed túl hatékonyan. Már rég el kellett volna kapnom. Pénzezek, közös vécét, közös tányért, közös asztalt vagyok kénytelen használni, rengeteg helyről elkaphattam volna, hiába fertőtlenítek, viselek maszkot. Óhatatlan, hogy néha megvakarjam a szemem, hozzányúljak az arcomhoz. Az igazi problémát a cseppfertőzésben látom, meg abban, hogy a munkáját (többnyire érthető módon) féltve mindenki bemegy betegen is dolgozni, mert a féreg cégek az első betegszabi után kirúgják szerencsétleneket. De ez már egy másik lapra tartozik...
2020. nov. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!