Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, mi...

Valaki elmagyarázná, mi értelme a maszk viselésének?

Figyelt kérdés
A sima, szűrő nélküli, esetleg home-made darabokra gondolok. Ezek mire jók? Mert védeni nem védenek semmitől
2020. ápr. 18. 07:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
35%
Ha MINDENKI hordaná, egymást védhetnénk vele!
2020. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:

Mást azzal véd, hogy te ne tudj rátüsszögni. Jelentősen visszafogja a kiáramló levegőt. A munkahelyemen kötelezően mindenki hordja, így komoly védelmet nyújt.


Téged kevésbé véd - annyiban, hogy nem nyúlkálsz a szádhoz, orrodhoz.

2020. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Kb annyit véd, mintha a sálat tenned az arcod elé, vagyis semmit. Hűvös időben a nedves hideg levegőt lélegzed be így, ami felsőlégúti megbetegedést okoz.
2020. ápr. 18. 08:13
 4/47 anonim ***** válasza:
71%

Már ezerszer le lett írva. Ha mindenkin van, akkor kollektíven csökkenti a beszéd által kifröcsögött 10 mikron feletti durván fertőző cseppeket amik leüllepszenek a felületeken, vagy tovább szóródnak lebegő aerosolokká.

Egy köhögést is felfognak, mondjuk 10 ilyen terülne szét a boltban, ehelyett a maszkod megfogja... még egy sál is.

Emellett az orvosi maszkok 2-10 mikronos lebegő aerosolokat is megállítják valamennyire. A legtöbb bioaerosol 1-4 mikronos és a BKVn a fűtés szétkeveri, ott nagyon fontos a kis légtérben ezt minimalizálni.


Tehát tanulmányok szerint is lényegesen csökken a fertőzéskockázat ha mindenkin van. Mert 100 utasból lehet 10 tünetmentes, és egy krákogással kiszór 1 millió részecskét, amit 2-4 órát keringet a fűtés/légkondi

2020. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
54%
Elképesztő, hogy még mindig van, aki nem érti. Nem lehet tudni ki fertőzött és ki nem, amíg nincsenek tünetei, de már a tünetek megjelenése előtt is fertőzhet, ezért kell a maszk MINDNEKINEK, neked is, mert te sem tudhatod, hogy nem kaptad-e már el és ne add át másoknak. Lehet, hogy ez téged nem érdekel, ha te fertőzöl, de az biztosan nem tetszene, ha téged fertőzne meg egy ilyen ember, mert nem visel maszkot.
2020. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszagon élek, itt még egyetlen maszkot viselő szemelyt se láttam a kórházon kívül és nálunk nem is javasoljak a viselését.
2020. ápr. 18. 19:09
 7/47 anonim ***** válasza:
58%

Tudom fog menni a lepontozás.Én nem értek egyet a kötelező tételével.Ami ténylegesen használ az az ffp3-s maszkok de abból hiány van mindenhol világszerte.


Amit készítenek az pedig nem fog tökéletesen illeszkedni az arcra mert mindenki arcformája más,és kényelmileg se mindegyik felel meg nekem pl.gumi szempontjából pl. szorít,laza stb. És épp ezért egy kis rés is elég és nem véd még 10%-ot se.


Én pedig tudom,tudom én magam is készíthetek,nem kell nagy tudomány hozzá csak ruha stb.De nekem például ha lenne kézügyességem akkor a kilyukadt zoknikat se dobnám ki hanem megvarrnám,továbbá olyan ruhám sincs amit ne sajnálnék szétszabni.Szóval erről ennyit.Az eldobhatót meg ami nekem kényelmes azt csak egyszer lehet felvenni,többször felvéve káros az egészségre és darabja ha még árulnak 500-800 között van.Igen van sál meg kendő is,nos én abba a kategóriába tartozok aki még télen se hordja ezeket,ergo nekem nincs.


Továbbá,allergiás vagyok,én fel fogom venni mert kötelezték,a szabályt meg be fogom tartani.De mivel 5 percenként folyik az orrom,így kénytelen vagyok 5 percenként le-fel húzogatni hogy kifújjam az orrom.Továbbá tüsszenteni valaki maszkba próbálta már?Ami allergiásként elég gyakori főleg ebben az időszakban.


És még egy hogy én is önkéntelenül is ha rajtam volt többet nyúltam az arcomhoz,mert idegesített,szokatlan volt stb.


Tudom kifogás mind,amit írok,de nem az,csak azokat írtam ami engem érint és rám igaz.De meg lesz oldva mielőtt még sokan nekem esnének Április 27-től én is fogom hordani.

2020. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem elég egyértelmű, nem kell ehhez agysebésznek lenni. Ha maszk van rajtad, akármilyen, az mindenképp akadályt képez a szádból és orrodból kijutó dolgoknak. Nyilván nem minden maszk ugyanannyira hatásos, de azt hiszem abban is egyetérthetünk, hogy a semminél mindegyik jobb. A semminél persze az is jobb, ha egy sálat raksz az arcod elé, és az is, ha a könyöködbe tüsszentesz. A lényeg az, hogy az arcod eltakarásával nem magadat, hanem a környezetedet véded inkább.
2020. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

Mivel több vírussal lefolytatott állatkísérletben is komoly összefüggést találtak a belélegzett víruspartikula szám, és a betegség súlyosságát illetően... nagyon nem mindegy, hogy egy BKV-n a fűtés/légkondi éppen 1,000,000 vírusos aerosolt keringet köbméterenként, vagy 1000-et.


Ilyen szempontból még ha csak 25%-ot véd befelé, az is számíthat.


Ha pedig mindenkin van maszk, akkor jelentősen több nagyságrenddel csökkenhet a fertőző levegő.


Elég ha egy fertőzött pofázik 20 percig a telefonba, a köpködő beszédével percenként több száz LÁTHATÓ 10-100 um feletti aerosol hagyja el a száját, amiben egyesével milliónyi vírus is lehet ami aztán leül a felületekre.

2020. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondolom és tapasztalatból is írom hogy én ha tüsszentek/orrot fújok leveszem tehát ugyanúgy nem a maszkba végzem,hanem ugye könyökhajlatba,max ez tényleg csak köhögésnél ér valamit de köhögni idáig is csukott szájjal tettem és nem a levegőbe,aki meg erre nem képes annak tényleg kell.Továbbá akik telefonálnak ugyanúgy lehúzzák,mert maszkba nem lehet normálisan beszélni.
2020. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!