Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha gyilkolnánk/ölnénk önvédele...

Ha gyilkolnánk/ölnénk önvédelemből hivatásból és jó ember vagyok akkor az kihat a halálom utáni életre? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Tegyuk fel hogy katona vagyok(nem vagyok)és Irakba vagy valahol ránktámad egy terorrista csoport és én nekem muszály lenne cselekedni/ölni mondjuk ha jó ember vagyok és hívo és öltem embert mert muszály volt.


Akkor halálom után a pokol bugyrában fogok megsulni mert önvédelembol és társaim és hazám biztonságáért tettem?


2010. aug. 31. 22:10
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
bocsi a fogalmazásért remélem értitek mit akarok mondani.
2010. aug. 31. 22:10
 2/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Remélem ez költői kérdés volt és inkább a valláskritika rovatba tartozik.

Gondolhatsz arra is, hogy vannak katonai (tábori) lelkészek, akik pl. megáldják a harci alakulatot is.


A túlvilági ítélkezők nem idióták, jól tudják mi a helyzet idelenn.

2010. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szia Nemo Kapitány!

Ez nem valláskritika téma csak most ez jutott az eszembe nem tudtam hogyan leírni.

:)

2010. aug. 31. 22:22
 4/25 A kérdező kommentje:

Na akkor most máshogyan fogalmazom meg:


ha mondjuk egy rabló vagy ilyesmi túszul ejtene vagy hasonló vagy torténne valami és nem marad más döntésed mint megölni!és mivel jó ember vagy a világban nem vagy bunozo akkor mi lesz veled halálod után megbuntetnek mert önvédelembol oltél?


Te mit csinálnál téged öljenek meg,vagy te öld meg azt aki téged akar megölni

2010. aug. 31. 22:27
 5/25 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok hívő, de úgy tudom hogy ha megbánod a bűneidet, akkor nem biztos hogy a pokolra kerülsz. Amúgy meg a "ne ölj" dolog nem kivételez, akkor sem ha önvédelem.

Ne menjünk bele vallástörténeti dolgokba, de a keresztes háborúban mindenki meg volt győződve hogy a mennybe jut ha hitetleneket öl...

Ha van isten, akkor úgyis tudja belül milyen ember vagy.

2010. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A Bibliában esik szó a jogos önvédelemről, és el van ismerve. A "Ne ölj" maga a parancsolat, így önmagában nehéz értelmezni, inkább egy irányelvet határoz meg. Én így gondolom (zsidó suliba jártam, ott tanultuk is a Bibliát), bár nem vagyok hívő.
2010. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Irak nem jelent veszélyt a hazádra.

Ha Irak nem jelent veszélyt a hazádra, mit keresel ott a társaiddal?

Ha részt veszel egy ország megszállásában ne csodálkozz, ha rád támadnak.

Ha olyanokat ölsz meg, akik a hazájukat védik, olyan helyen, ahol semmi keresnivalód, az szerinted jó?


Attól, hogy valamit szépen megideologizálnak, még nem ment fel semmi alól.

2010. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Az utolsónak ebben igaza van, ugyanakkor a kérdező mondta, hogy nem konkrétan Irakra gondol.
2010. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
és nem is vagyok katona és nem konkrétan irara gondoltam na mindegy köszönöm a válaszokat még írhattok!
2010. szept. 1. 08:02
 10/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Biblia/ Prédikátor könyve 3. rész:

"Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek;

ideje a hadakozásnak és ideje a békességnek."

2010. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!