Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Zazen, zen, vipassana és...

Zazen, zen, vipassana és egyéb ülő pozícióban végzett meditáció esetén jelentkező fájdalommal mit kezdtetek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 20:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10. Ilyesmire gondoltam én is.
2021. okt. 3. 22:26
 12/21 A kérdező kommentje:
Vagyis #9. :)
2021. okt. 3. 22:50
 13/21 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordul, de én igyekszem figyelmen kívül hagyni és azt vettem észre, hogy egy idő után amint sikerül mélyebb meditatív állapotba jutnom már nem is érzek fájdalmat csak békét, nyugalmat.
2021. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy! Értem, amit írsz, köszönöm szépen!
2021. okt. 3. 23:04
 15/21 A kérdező kommentje:

Azóta is próbálkozom. Úgy csinálom, hogy amíg bírom, addig ülök, de amikor elkezd fájni, akkor abbahagyom. Így például az előbb körülbelül 18 perc volt... :/

Nyilván nem jutottam meditatív állapotba, nemhogy mélybe.

Légy szíves, írjatok ötleteket!

Hogy jussak meditatív állapotba?


És miután egy kicsit pihent a lábam vagy kinyújtóztattam, satöbbi, utána megint kezdem elölről. De azt gyanítom, hogy ez így nem jó. (Vagy kezdetnek jó és később jobb lesz?)


Szóval tulajdonképpen órákon keresztül próbálkozom, ülés és lazítás szakaszokkal, de úgy érzem, hogy így sem az ülés nem megy, sem a meditáció.

2021. okt. 5. 13:55
 16/21 Grimfox ***** válasza:
100%
A zazen során a légzésfigyelés egy általános módszer. A légzésedre, és csakis arra koncentrálsz. A belégzéseddel süllyedsz, érzed a süllyedés érzést. Minden lélegzet, amire koncentrálsz egyre lejjebb visz. Ezt mind döntsd el az ülés előtt, és utána már nem kell, hogy ez járjon a fejedben, amikor tényleg a légzésre figyelsz csak. Csak légzésfigyeléssel el lehet jutni a meditatív állapotig. És mivel egyfelé fordul a figyelmed, a külső ingerek csökkennek-így a fájdalom is. Ha észleled, hogy már nem figyeled a légzésed, és elég mélyre jutottál, a tényleges meditációnak is nekikezdhetsz.
2021. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
#16. Köszönöm, hogy még írtál. Nem voltam netnél, azért ilyen sokára reagáltam.
2021. okt. 8. 12:06
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a lényeg, hogy az is egy jel, hogy elérted a mély meditatív állapotot hogy nem érzed a fájdalmat. Például nálam olyan is volt, hogy fogfájással kezdtem neki meditálni és a meditáció végén el is múlt a fájdalom teljesen. Nyílván ettől még el kell menni orvoshoz.
2021. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszi!
2021. okt. 8. 12:29
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta is próbálkozom.

Napi sok órán keresztül.

Ma például eddig összesen négy órán keresztül gyakoroltam és szándékomban áll még folytatni. (Mármint a négy órát nem folyamatosan ülve, hanem kb 30 perces időszakokra bontva.)


Kicsi változás van, már tovább is eljutottam időben, de szerintem nem kerültem meditatív állapotba!


Legyetek szívesek, írjatok már arról, hogy ti mit csináltok olyankor amikor fáj?!


A fészkelődés nálam nem jöhet szóba, mert úgy tudom, hogy nem szabad mozogni. Nyilván lélegezni szabad.


Tehát akkor két problémám is van: nem jutok meditatív állapotba és a fájdalmon nem bírtam túlhaladni.


Készséggel elhiszem, hogy a fájdalom megszűnik, de mivel nem értem el a meditatív állapotot, így nálam még nem szűnt meg.


Pedig igazán szeretném megcsinálni; valamelyik nap már hét-nyolc órát sikerült ülni, de ez így nem meditáció... :/


Oké, hogy valamilyen szinten előkészület, felkészülés, de azért már annál régebb óta csinálom, hogy csak előkészület legyen.

Illetve vannak valamilyen szintű eredmények, de ez nem az a meditatív állapot, amit szerintem el kéne érni.


Van valamilyen hasznos ötletetek?

2021. nov. 27. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!