Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mantra és mudra? Arra gondolta...

Mantra és mudra? Arra gondoltam, hogy amíg mondom a mantrát és az egyik kezemben van a számoló (mála), addig a másik kezemmel végezhetnék egy mudrát. Ez jó ötlet? És ha igen, akkor melyik mudrát ajánlod?

Figyelt kérdés
De ha nem jó ötlet, akkor kérlek magyarázd el, hogy miért nem jó. Köszönöm!

2021. okt. 5. 14:20
1 2
 1/19 Grimfox ***** válasza:
100%

A mudrák nagyobbik része két kézzel végzendő, mert az energiacsatornák, amiket ilyenkor zársz, vagy összekapcsolsz a két kézen eltérő pólusúak. Hiába néz ki ugyanúgy mindkét kézen a mudra, mégsem teljesen ugyanolyan a kettő. Nézz utána az ujjakhoz rendelt elemeknek, és hogy melyik kézen melyik milyen pólusú.

Ha találsz olyan mudrát, amit egy kézzel kell végezni, és passzol a meditációd céljához, akkor valószínűleg haszálható.

2021. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1. Közben ez nekem is eszembe jutott. Arra gondoltam, hogy felveszem a mantrát, ahogy mondom - mármint rögzítem a hangot - és 108-at elmondok, így akkor nem szükséges a mála sem. Amikor végzek a 108-cal, azt jelezném pl csengettyű szóval és indulhat a következő kör.

Tulajdonképpen dháranit mondok (most épp) és mire végzek 108-cal, az kb egy óra.


Akkor nem szokták a mudrákat a mantrákkal kombinálni?

2021. okt. 5. 15:14
 3/19 A kérdező kommentje:

Itt találtam most egy leírást:

[link]


De biztos van még több leírás is. Akkor nem csak nekem jutott eszembe.

2021. okt. 5. 15:20
 4/19 Grimfox ***** válasza:
A lényege a mantrának, hogy kimond, megfelelően artikulálva, értve a mantrát, amit ismételsz. Ha hallgatod, elveszti a célját.
2021. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Grimfox ***** válasza:
kimondd*
2021. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4. Nem érted. Mondanám is a mantrát, csak közben hallgatnám is, mivel a felvétel az azt a célt szolgálná, hogy meglegyen a 108, hogy tudjam hogy mikor van vége a 108-nak.

Tehát a felvétellel kiváltanám a málát, így mindkét kezemet tudom használni a mudrák végzésére, közben pedig tudom mondani a mantrát vagy dháranit.


De úgyis csinálhatom, hogy lemérem, hogy egy mantara meddig tart és akkor kiszámolom, hogy mondjuk öt óra alatt hány mantrát mondok el és akkor nem szükséges a hangfelvétel. De a hangfelvétellel szerintem pontosabb lenne.

2021. okt. 5. 15:43
 7/19 Grimfox ***** válasza:
Könnyebb lenne számolni, de szerintem megoszlana a figyelmed a mantra között, amit hallasz, és a mantra között, amit mondasz. Plusz hogy egyszerre mondd a felvétellel, mert ha elcsúszol, zavaros lesz kicsit. Azt még el tudom képzelni, hogy leméred, meddig tart elmondani az adott mantrát, és adott időközönként megütsz a hangfelvételen egy csengőt, vagy hangtálat, hogy jelezze a következő ismétlés kezdőpontját. Ezt 108 alkalommal. Amikor vége, akár három csengőütéssel is jelezheted. Általában minél kevesebb irányba kell figyelni, annál jobb.
2021. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Amúgy valószínűleg vannak olyan mudrák is, amit egy kézzel is lehet tartani, hiszen vannak olyan szobrok, amelyek olyat ábrázolnak, hogy az egyik kéz x mudrában van, a másik meg y tartásban.

Csak most nincs időm utánanézni, majd később esetleg.

2021. okt. 5. 16:20
 9/19 Grimfox ***** válasza:
Az egy darab mudra általában. Sok mudra néz ki úgy, hogy a két kéz külön tartásban van. Ennek is a különböző energia csatornák kapcsolása, blokkolása, vagy épp nyitva tartása a lényege. A másik meg a mudrák szimbolikus jelentése. Például a jobb kéz tartása a felemelkedést jelképezi, míg a bal kézé a stabilitást, és horgonyt a szilárd alapon.(A Buddhát gyakran ábrázolják ilyen tartásban)
2021. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9. Igen, vannak olyanok is.

Az egy kézzel tarthatónak kell majd utánanézni. Hátha van olyan is.

Ha pedig nincs, akkor ott a 2 másik lehetőség.

Nagyon örvendetes, hogy ezek eszembe jutottak.

2021. okt. 5. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!