Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mantra és mudra? Arra gondolta...

Mantra és mudra? Arra gondoltam, hogy amíg mondom a mantrát és az egyik kezemben van a számoló (mála), addig a másik kezemmel végezhetnék egy mudrát. Ez jó ötlet? És ha igen, akkor melyik mudrát ajánlod?

Figyelt kérdés
De ha nem jó ötlet, akkor kérlek magyarázd el, hogy miért nem jó. Köszönöm!

2021. okt. 5. 14:20
1 2
 11/19 Grimfox ***** válasza:
Aki nem gondolkodik, csak vakon csinálja, az nem jut sehova. Valóban jó dolog, ha eszedbe jutnak lehetőségek, hogyan lehetnél hatékonyabb.
2021. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#11. Köszi! Tulajdonképpen nem gondolkoztam, hanem mondtam a dháranit és az ötlet csak úgy eszembe jutott.
2021. okt. 5. 17:45
 13/19 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


"A mudrát a hindu és a buddhista művészetben használják a szent iratok szerint, mint például a Nátja-sásztra, amelyben 24 aszamjuta ("elválasztott", tehát csak "egykezes") és 13 szamjuta ("csatlakoztatott", tehát "kétkezes") mudrá szerepel."


Ez alapján már el lehet indulni.

2021. okt. 10. 13:32
 14/19 A kérdező kommentje:
És a wikin van ez a fenti szöveg.
2021. okt. 10. 13:34
 15/19 Grimfox ***** válasza:
Igen. Az csatlakoztatott mudra azt jelenti, hogy a két kezed érinti egymást. Például a matangi mudra. Az elválasztott mudra azt jelenti, hogy a két kezed tükörképe egymásnak, de nem ér össze, mint a gyan mudránál, vagy azt, hogy két eltérő tartást csinál, mint pl a pushan mudra esetén. Valószínű, hogy az "aszamjuta" irányban ha elkezdesz kutatni, találsz olyan mudrát, amiben csak az egyik kezed használod, a másik teljesen szabad.
2021. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Itt kicsit más a leírása a szónak:


In Kathakali, which has the greatest number of combinations, the vocabulary adds up to c. 900. Sanyukta mudras use both hands and asanyukta mudras use one hand.


Szintén Wiki.

2021. okt. 10. 13:47
 17/19 A kérdező kommentje:
Így már több találat van.
2021. okt. 10. 13:49
 18/19 Grimfox ***** válasza:
Kiindulási alapnak jó. Már csak találnod kell megfelelő mudrát.
2021. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A fenti részleteket azért írtam meg, mert lehet, hogy másokat is érdekel és akkor itt megtalálják.
2021. okt. 10. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!