Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire hiszitek el a halálkö...

Mennyire hiszitek el a halálközeli élmények beszámolóit?

Figyelt kérdés
Lehetnek ezek gyülekezeti érdekeltségek hazuságai? Vagy egy gyülekezettől beteg elme képzelődései, illetve teremtményei?

2021. okt. 16. 08:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek menny és pokolban, ezért írtam ki inkább. Először megmutatják az embernek illetve lelkének a poklot, majd a mennyet. Ezek gyakori motívumok. Nem tudom. Nem szimpatikus a dolog, ha igaz is.
2021. okt. 16. 18:58
 12/22 A kérdező kommentje:

Itt egy példa.


[link]


Pl. Nekem ez nem hihető feltétel nélkül.

2021. okt. 16. 19:02
 13/22 A kérdező kommentje:

Vagy ez pedig egy magyar hölggyel.

Aranyos a hölgy, de valahogy nem tudom, nem győz meg. Többnek gondolom Istent mint egy trónon ülő fényt akinek csupaszem oroszlánok hódolnak...ja bocsi ezt az első linken találjátok.(bibliai motívum)


De azért itt az aranyos hölgy linkje is..

[link]

2021. okt. 16. 19:07
 14/22 anonim ***** válasza:
34%
A fehér fényt mint emberi fajra leszükülő összefüggő haláli látomás ami csak az agy játéka, azt miért nehéz elfogadni biológiailag?
2021. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
2021. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 SZücsöm ***** válasza:
56%

Maga az érzékelés léte nem vita kérdése. Ez már tudományosan is teljességgel elfogadott hogy nem történeteket találnak ki ezek az emberek hanem az elméjükben valóban megélik az elmondottakat.

Az hogy ez hallucináció e vagy sem ez a kérdés.

Vannak olyan elbeszélések amik HA igazak akkor nem csak hallucinációról van szó. Csak ugyebár ezek nem többek elbeszéléseknél.

A hivatalos "matricás" kutatások viszont több mint 10 év alatt 0 eredményre jutottak. Ez nem túl kecsegtető.

2021. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem tényleg láttak valamit ezek az emberek vagy őszintén hiszik. Én drogra tippelek, amit agy termel, hogy könnyebben elfogadjuk a halált.
2021. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 SZücsöm ***** válasza:
27%
Az okosok azt állítják hogy az evolúció nem hoz létre olyan mechanizmust ami megkönnyíti a halált. Olyat igen ami "megakadályozhatja",redukálhatja az esélyét de a "trippelés" nem ilyen állapot mivel önkívületbe esel azaz lehetetlenné válik az önvédelem/menekülés/küzdelem (mentálisan és fizikailag is).
2021. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
28%

A halál közeli élmény és a túlvilági élmény mióta ugyan az?

A) lepontozol azaz elismered hogy fogyatékos vagy egy érvhez.

B)Leírod miért.

2021. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 SZücsöm ***** válasza:

19 Én nem pontoztalak le ettől függetlenül 1 problémát látok a 8 as írásodban(Mert gondolom arra utalsz.). Azt feltételezed hogy attól mert még az agy/test életben van az érzékelés/lélek/szellem nem képes a túlvilágot érzékelni.


Ha csak agyi folyamatok léteznek tehát se lélek se túlvilág akkor tuti igazad van de csakis azért mert akkor alapból nem is beszélhetünk túlvilági élményről hiszen nem létezik túlvilág.


Ha viszont létezik túlvilág és az agyi működés után létezik érzékelés akkor nem lehetetlen hogy agyhalál nélkül is érzékelhető a túlvilág. Hisz fogalmunk sincs hogy ebben az esetben a lélek/szellem/érzékelés/tudat és az agy milyen kapcsolatban vannak egymással hogyan hatnak egymásra.

2021. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!