Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt halálközeli élményed? És...

Volt halálközeli élményed? És mi történt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer rámborult egy rosszul rögzített futballkapu(hintáztam rajta). Ha nem gurultam volna odébb reflexből akkor szétzúzza a koponyámat a kapufa felső része.
2020. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Én oxigénhiányosan születtem. Az orvos azt mondta, ha még 2-3 másodpercig nem veszek levegőt, akkor ott halok meg. :(
2020. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Tüdőembólia keringés leállásokkal. Kellemes volt (mármint az eszméletvesztések pillanata) :) Lassan "húzták ki" mindkétszer a "dugót", 2-3mp bőven elég volt felfogni, hogy vége. De nem volt vége :)
2020. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Csicsky ***** válasza:
95%

Valamikor még régen megpróbálkoztam a búvárkodással. Palackom nem volt, csak szabadtüdős lemerülésekről volt szó. Biztonsági okokból mindig kötéllel merültem, hogy ha valami történne, akkor fel tudjanak húzni.

Az egyik alkalommal nem vittem kötelet, hiszen nem volt szándékomban mélyre merülni. Lementem vagy három méterre és csak úgy gyakorlásképpen csináltam két, vagy három „bukfencet“ majd fel akartam jönni. Ahogy jövök fel, egyszer csak azt érzem, hogy egyre hidegebb a víz (itt meg kell jegyeznem, hogy a víz annak ellenére, hogy állóvíz volt, elég zavaros volt, mert a közelben veszteglő hajók felkavarták az iszapot az aljáról és pár centiméternél tovább nem lehetett benne ellátni).

Ha hidegebb, akkor nem felfelé úszok, hanem még mélyebbre. Az a pár bukfenc miatt elvesztettem a tájékozódásomat, kissé elszédültem és most nem tudom, merre van fel és le. Ha várnák egy kicsit, akkor a szédülés enyhülne és fel tudnák jönni.

A probléma ellenben az volt, hogy már nem volt elég levegőm, annyi semmiképpen sem, hogy kivárjam, amíg a szédülés elmúlik. Volt még nagyjából tíz másodpercem ahhoz, hogy feljöjjek, több nem. Most akkor mi legyen? Gondolkozni nem volt idő, ez már nem fért bele.

Megpróbáltam körbenézni és akkor úgy tűnt, mintha az egyik irányból nézve a víz valamicskével világosabb lenne, de csak alig észrevehetően. Akkor ez azt jelentené, hogy arra kell úsznom, amerre a víz világosabbnak tűnik, mert arra van a felszín?

Nem tudtam eldönteni, de választásom nem volt, így elkezdtem úszni a kiszemelt irányba, miközben a szédülés hatására olyan érzésem volt, mintha nem felfelé úsznák, hanem valamerre oldalra és nem erre kellene. Tudtam, hogy ha tévedek, akkor nekem annyi, de mivelhogy más lehetőségem nem volt, muszáj volt kockáztatnom és tovább úsztam a „rossz“ irányba az érzéseim ellenére, amik minden egyes tempóval egyre csak fokozódtak, ahogy a levegő fogyott.

Pár másodpercig tartott az egész és fenn voltam. Nem tudom leírni azt az érzést, amíg felértem, de ennél kegyetlenebb dolgot azóta sem tudok elképzelni. Odaúsztam a csónakhoz, bemásztam és senkinek sem szóltam egy szót sem. Csak annyit mondtam, hogy mára befejeztem.

2020. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aztadurva ezek nagyon durvák, köszi. Várok még többet másoktól :3
2020. júl. 4. 17:16
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Vaddisznó család apuja farkasszemezett felem nagyjából 10 m távolságból - nagyjából egy percen keresztül - mozdulatlanul. Döntenem kellett, mert esteledett, elindultam zavartan fütyörészve. Szerencsémre nem gondolta úgy, hogy fel kellene valamiért is öklelnie...


Szorítottak 9 mm-es csőre töltött pisztolyt a halántékomhoz, - éreztem a hideg cső hőmérsékletét a halántékommal. Aki ezt tette velem, csak "viccelt"...


Egy volt fegyvermániás kollégám csőre rántotta a 9 mm-es szolgálati fegyvert rám, miközben ajtót nyitott. Mindezt annak ellenére, hogy jó fényviszonyok mellett egy üvegajtót nyitott ki.


AMD-65 gépkarabély 7,62 mm-es tölténymagja másfél méterre pattant meg mellettem a betonon és ment tovább, - miután megnézte egy agyonképzett kollégám a töltetlenségét. -Nem volt az!

2020. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez 5+éve volt úgyhogy nem biztos hogy teljesen pontos lesz, de írom.:


Épp a hajógyári szigetre tartottam, a sziget felé aztán, híd előtti utolsó zebránál voltam ami a 2x1 sávos úton van, (a kerékpárúttal közös zebra) pont zöld lett, én nyugodt tempóban elindulok a híd felé megfelelő látási viszonyok mellet, (nappal volt és száraz idő volt ennyire emlékszem) aztán kis idő múlva dudálásra figyelek fel... jobbra a hang irányába néztem...

Egy ****** foschwagenes (talán sötétbarna) közeledett (az odanézés pillanatában kb. 5 méteren belül!!!!) felém olyan jó 70-80 km/h sebességgel annak ellenére hogy neki piros volt.


Hát azthiszem egyéni sprintrekordot döntöttem, mert ami a járda széle és a kisház között van kerítés azon felkoppantam olyat rohantam!

(Azt ne kérdezzék hogy nem vettem észre, de meglehetősen újfajta foschwagen volt és a nagy sebesség ellenére lopakodott valahogy, így nem figyeltem fel meg sötét színezésű is volt)


Térképlink a helyhez:

Google Térkép alkalmazásból másoltam ki, ezért lehet hogy csak telefonon tekinthető meg.


[link]


(Ezt most nem volt jó leírni, nagyon kellemetlen volt "feltépni a sebeket")


Köszönöm hogy végigolvasták!

2020. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Kamion toltnát a piros lámpán és én egy Clio hátsó ülésén ültem, amit neki nyomott az első ülésnek a kamion...


Mi történt? Rendőr kijött, mondta a kamionnak, hogy semmi gond, menjen tovább.


Mi más történt volna?

2020. júl. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hegyi kérekpárral benéztem egy kanyart és 8m-t zuhantam az út széléről egy vizes árokba. Szerencsére a kövönar 8cm moha volt és volt néhány belógó faág és pár bokor, ami tompított. Pár karcolás volt csak rajtam, de a bringa mind2 kereke és a váz is széttört a becsapódástól.
2020. júl. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Dunában fürödtünk Keszin. Jött egy hajó. Próbáltam kiúszni, de a víz a hajó felé sodrott. Azt vettem észre, hogy valaki mellettem termett és kihúzott a hajó elől. Még vagy egy fél órán át remegtem és nem jutottam szóhoz.
2020. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!