Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elfelejtenél valakit de...

Elfelejtenél valakit de mindig jönnek olyan furcsa dolgok, ami rá emlékeztet? Mit jelent?

Figyelt kérdés

Mondjuk ugyanolyan színű, típusú, márkájú autó parkol melléd. Vagy bemész egy új fodrászhoz és teljesen ugyanaz a neve vezeték neve is!


Tehát ilyen sokkolós dolgok. Az univerzum direkt idegesít ezzel, hogy mennyire bírod?


2021. okt. 23. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Véletlen egybeesés, ennyi.
2021. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tudi333 ***** válasza:
81%
11! Igen. Ha úgy nézzük minden véletlen! De ez nem csak ennyi, mármint példa, hanem sokkal több és mind elég extrém. De hosszú lenne leírni.
2021. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Grimfox ***** válasza:
Az elhatározás tudatos. A sóvárgás az elfelejteni kívánt személy iránt ösztönös. Hiába határozod el, ha az ösztöneid mást diktálnak. Az ösztöneidnek nagyobb kihatása van a tudattalanodra, mint a tudatodnak, ami az elhatározást hozta. Ez ugyan egyszerűnek hangzik, de nagyon bonyolult eseményeket is tud produkálni. Az emberi elme erejét biztos neked sem kell bemutatni, Tudi333, főképp ha rendelkezel tapasztalattal.
2021. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Tudi333 ***** válasza:
100%
Igen Grimfox! Ez is teljesen rendben van! De akkor hol a határ? Ha elérem igy azt, hogy pl ír nekem, tételezzük fel, hogy így van, akkor ilyen elven azt is elérhetem, hogy visszajöjjön vagy igazából, nagyon sarkitva bárkivel bármit és ez nekem nem kerek így. Ez volt az egyik vonal amit mondasz, amin elindultam, de nem vezetett sehová és ahogy írtam fentebb, tőlem "okosabbakat" is kérdeztem erről és igazából nem lett meg a megfejtés. Mert itt ami példákat írtam, az igazából csak a másikra hatás példák, de nem csak ilyenek szoktak lenni, hanem teljesen más területeken is, ami nem érinti a másik felet. De ezek hosszúak tényleg. És lehet véletlen, ahogy fentebb írják 1-2, de ha pl 2 héten belül 10 és mind extrém, az meghaladja a véletlen kategóriát nekem.
2021. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Grimfox ***** válasza:

Ha a kérdező kérdésénél maradunk, akkor nem szükséges az elmekontroll, és hasonló témakörökbe belemennünk. A kérdése arról szólt, hogy miért lát olyasmit, ami mindig emlékezteti az illetőre, akit el akar felejteni. Ebben az esetben nem mások elméjét kell manipulálnia. A saját magát kell meggyőznie, hogy a kötődése már csak teher. Erre képes a a tudatos elme is, ha "kintről befelé" haladva dolgozik. Még csak meg sem közelíti az emberileg lehetetlen határt, sőt, még azt a határt sem, ahonnan kezdve "ezoterikusnak" nevezhetnénk a jelenséget.

A véletlenben pedig nem érdemes hinni. Valószínűség van, és esetében egy olyan dolog valószínűsége, ami emlékezteti az illetőre nagyon magas. Ki tudnám fejteni, miért ilyen magas, de az hosszú lenne, unalmas, és az ilyesmi láthatólag zavarja, esetleg még idegesíti is a kérdezőt, nem offolnám a kérdését.


A vonal, amin elindultál azért nem vezetett sehova, mert nem vetted figyelembe, hogy te, mint emberi elme egy másik emberi elmét próbálsz befolyásolni. Ugyanolyan önálló akarattal, döntésekkel rendelkező entitást, mint amilyen te magad vagy.

2021. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tudi333 ***** válasza:

Ez csak az egyik vonal amin elindultam és mindent figyelembe vettem, erre irtam, hogy van sok extrém példa is, ami a másik személyt nem érinti. Es azért lenne érdekes ezt tudni, hogy mi ez vagy "mi", "mim" "csinálja" ezt, mert nagyon nem mindegy! Hogy pl a tudatalatti vagy az ember "fölöttes"/"mélyebb" énje vagy ki minek nevezi vagy miben hisz, mert itt igenis terel az "élet" egy bizonyos irànyba és ha azt mondom, hogy a tudatom/egóm/elmém mit akar és a másikat meg a "felettes énem" "akarja", akkor melyik lesz a döntő? Egyébként többször voltak ilyenek és akkor mindig az lett a vége, hogy volt még keresnivaló a másik személy mellett. Aztán olyan is volt, hogy semmi hasonló nem jött és akkor nem is volt már utána semmi.


De azt gondolom ez kicsit más, mint amit a kérdező mond és erről sokat lehetne beszélni.

2021. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Grimfox ***** válasza:
100%

Amikor úgy tűnik, hogy az élet terel, mert látszólag teljesen kívülről érkeznek az események, azt szokták a karmának tulajdonítani. A felettes én létezését elképzelhetőnek tartom, bár nagy eséllyel még sosem voltam olyan tudatállapotban, hogy ezt nyíltan tapasztaljam. Ha létezik, meditáció útján lehet ebbe az állapotba kerülni, és ebben az állapotban kiderül, hogy az esemény, amiről szó van, azért tört be olyan erővel, elkerülhetetlenül az életedbe, mert karmikus, és nem elkerülhető. A felettes én tud erről. A tudatalattit ezzel szemben nem nehéz megfigyelni, és rájönni, ha valamilyen késztetés onnan származik. Egyszerű elmélkedő meditációval ha megkérdezed: "miért vágyok erre", vagy hasonló, akkor választ kapsz.


Röviden, ami sorsszerűnek tűnik, arról a felettes énnel kapcsolódva lehet tudást szerezni, ami a belső vágyaidról, gondolataidról szól, vagy van rá esély, hogy ezekből fakad, azt a tudattalan tudatalatti részéből lehet előhozni. A sorsszerű eseményeket nem a felettes én csinálja, de a miérteket tudja. Viszont ami a tudatalattiból származik, azt általában a tudatalatti valamelyik része csinálja.


Valóban más, mint amit a kérdező mond, bár valahol van kapcsolat a kettő között. De ahogy mondod, akkora terjedelmű témáról van szó, amit egy gyk-s válaszban nem nagyon lehet átbeszélni.

2021. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tudi333 ***** válasza:
Teljesen igazad van! Jót mondtál Grimfox ami alapjàn el tudok indulni és meg tudom fejteni a választ, ha akarom! Tényleg itt volt a negoldás az orrom előtt és nem láttam! :)))) És pont a gyiken jött, vannak még csodák!
2021. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Grimfox ***** válasza:
Örülök, ha hasznosnak találtad.
2021. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!