Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha léteznének olyan mutánsok,...

Ha léteznének olyan mutánsok, mint az X-Menben, elfogadnátok őket Magyarországon vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 21:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
28%
Dikk he, mutációkkal go kelet aztán megtesznek istennek is.
2021. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
34%

20.


Az iparosodás által szennyezett környezet magában foglalja a torzulást, szóval lazán átfordulhat rossz irányba. És most ott a GMO is, lehet a növekedési hormonok miatt nőtt az ember ekkorát. Amúgy az érzékszervi, és mozgásszervi probléma lazán betudható…

2021. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

22 az iparosodási kor előtt is volt genetikailag mutálódott növekedési hormon problémás ember, olyan óriás volt, hogy külön ruhát, cipőt, házat kellett neki készíteni, az más kérdés, hogy 20-on x éves koráig bírta. Ez amugy egy betegség és az nem ugyanaz, mint amiről beszélünk. A betegségek, pl. a vírus is mutálódik, mint írtam, a betegség torzít.


De a szimpla genetikai túlélési mutáció aminek nincs köze sem betegséghez sem vegyi anyaghoz, az nem torzul, mert az életben maradást segíti. Az ateista válaszoló el van tévedve.


Amúgy én is ateista vagyok.


A biológiai mutáció ami az életben maradáshoz szükséges, az sohasem torz, hanem segítő.

2021. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Ja manapság már tudják gyógyítani azt a betegséget amit írtam. 23-as vagyok.
2021. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vagyok ateista, de ehhez nem kell semmilyen izmus.

Fantázia kell. Az meg van az ateistának is, tudtommal.

Értem tények, adatok meg minden, de ez nem vallás hanem egy film.


Nem értem, mi köze az ateizmusnak, vagy egyáltalán bármilyen vallási nézetnek, eljátszani a gondolattal, hogy miként reagálnánk ha szembe sétálna egy szuper csillag harcos az utcán? Vagy minimum egy Ciklon....

Nem értem, menő? Fontos, elhanyagolhatatlan infó?


Én nem örülnék nekik, mert erősebbek nálam és a többi embernél így veszélyforrást jelentenének, mindenki számára. Hiszen nem tudhatjuk hogy az erőt mire használják...

Pozitívumnak az mondjuk lehetséges hogy az identitás és a bőrszín eltörpül e problémával szemben. Egy hasznos összefogás születhet belőle. Azt az majd kiderülne, hogy túlélnénk e....

De mint korábban mondtam, az irigység hogy nekem bezzeg nincs az jobban zavarna.

2021. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

25-ös az nem fordul meg a fejedben igaz, hogy attól hogy képességgel rendelkezik attól ugyanolyan jó ember lehet és az sem ugye, hogy tudná, hogy a hozzád hasonlók veszélyforrásként tekintenének rá, és irigykednének, hogy neki ez milyen érzés. Ez éppen olyan lenne, mintha téged a vallásod miatt tekintenének így rád.


Amugy meg pl. Ciklon segíthetne a globális felmelegedés problémájának megoldásában.


És a többi jó x-men is.


Engem nem zavarna, és nem is irigykednék rájuk. És mivel én a jókkal cimbiznék csak magyarán nem lenne okom félni tőlük, mert ők pont, hogy védik az embereket is, és maximálisan meg lehetne bízni bennük. Irígykednél?


Hidd el és most a film alapján írom a véleményem, szerintem aki jóra használja, és megtanulta a képességét kezelni, szerintem bizonyos képességek első körben biztos nehézséget okoznának a birtoklójuknak, míg nem tudná kezelni és teljes joggal meg is érdemli azt a képességet ami hozzá tartozik. De első időkben leginkább lelkileg kell megküzdeniük ezzel az ajándékkal.

Pl. Vadóc példája.

2021. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#26 dehogynem, Dlde a történelem, alapján ez a racionális.

Ha hirtelen elindulna a mutánsok kora. Akkor először félelem és pánik tört ki. Mert na. Ha pl segít élhetőbbé tenni a földet ahogy Ciklonnál írtad akkor ő el lenne fogadva a többség szemében. Viszont a másik oldalon veszélyt jelentene "Mi van ha ezt az erőt pusztításra használná?"

A történelem szépen bemutatja, hogy hogyan reagál az ember, új és fenyegető? Kipusztítja ha teheti vagy a kihalás szélére kutatja.

Ha hasznot lát benne akkor még kihasználja.


Kb olyan mint egy békés városba kibisztosított autómatával sétálna szembe valaki. Ühüm, megbízható embernek tartanám.

A kérdés ugyan az ellenem vagy értem?

A mutánsnak meg rosszabb mint bármelyik megkülönböztetés ami a valós világban jelen van. Mert neki mindegyiknél többet kell bizonyítania. Hogy ő nem jelent veszélyt. Mocsok szr neki, de a tömeg így reagál. ​(Ha addig nem került egy titkos katonai laborba...)


Ha több mutáns bizonyítja hogy nem veszélyesek akkor ki alakul egy bizalom, viszont ahhoz idő kell. Akkor csak irigy lennék, S az lenne a vágyam hogy nekem is legyen.

Viszont katonai célokra felhasználhatják őket, így megint ott a kiélesített fegyver a zsebben. Kit és mi célt szolgál? Milyen érdeket képvisel? Egy világét, egy országét, vagy önmagát (ok, használja itt is jóra, de ide főleg a bűnözést értem)

Szóval igen szrnekik. De nem venném zokon ha páran lennének... olyanok mint az X menben. Csak egy olyan legyen aki gci jól renovál. Nehogy már az adófizetők pénzéből építsék fel azt amit előtte ők bsztak szét.

2021. dec. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Tudod utolsó mondat amit írtál azzal megvétóztad az együttérzésed a filmbeli x-menek iránt. Tudod az X-menbe is ők építették újjá, amit nem ők romboltok szét, és abba besegített még Magneto is. A többi részbe sem ők romboltak hanem vagy a rosszak vagy az ijedt vagy a rossz, kihasználós emberek, szóval helyettük is építkeztek, amit ők barmoltak szét, nem az x-menek.


De te a filmre alapozod az elképzeléseid. A valóság azért merőben másabb, de a csoport egyén szociológiai kirekesztés gyakran akkor is jelen van ha egy szimpla egyszerű ember nem csinál semmit. Gyakran az emberek akkor is furcsának találják a másikat mikor nem csinál semmit, és gyakran bizonyos hétköznapi megjelenésénél is olyanokat kombinálnak amihez semmi köze az illetőnek, és gyakran a legegyszerűbb dolgok a legnagyobb titkok. Pl. ilyen kérdésekre miért van rajta az a fülpamacs, gyakran a legnagyobb titok maradt, kombinálnak amihez semmi köze az illetőnek, és emiatt még jobban éreztetik a másikkal hogy utálják, miközben misztikus legendákat gyártanak az emberek róla, mind a közben a legegyszerűbb magyarázat lesz a legnagyobb titok.


Ez szimpla szociológia semmi több, az irigység miatt nem látják az emberek hogy milyen gazdag kincset dobnak el maguktól, és az irigység ami miatt gyakran a másik utálni akarja azt az egyént és ha utálni akarja, akkor úgyis utálni fogja, ha szeretni akarja, akkor meg úgyis szeretni fogja.



Én úgy gondolom, hogy egy x-men típusú ember sem hülye, nem fogja a képességeit az embereknek elmondani,mert több hátránya lenne belőle, és így segíteni sem tudna észrevétlenül. De attól még segíthet úgy, hogy észre se veszik.


Szóval te inkább a kihasználós csoportba tartoznál, hiszen már most ilyeneket írsz, hogy rombolnak akkor építsék fel nehogy mar a te pénzedből építsék, de senki nem csinált semmit, ez egy elméleti kérdés, ki sem fejtetted, hogy mire gondolsz.


Egy a jó típusú x-men nem is rombolna, írtam annak van képessége aki jóra használja, aki nem annak nincs is képessége, mert nem tudja értékelni mivel árt vele, és azzal nem csak másnak de magának is árt.


Magyarán aki jó az nem árt, és aki nem árt az nem is rombol, hanem épít.

2021. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Jó bevallom többet néztem ahogy mondjuk Superman, vagy a bosszúállók szétbarmolják a díszletet a gonosszal vívott harcokban. S ott nem nagyon esik szó arról hogy akkor most kik és miből építik az épületeket a romok helyére.

De most hogy mondod a romok eltüntetésében a magneto tényleg segített, de az nem az a stadion volt amit előtte O vitt oda?


De ők hozok egy példát elmész a melóba. 2 fiktív mutáns/szuperhős összecsap S a végkifejlet az, hogy győz a jó, de te buktad a házad. A szomszéd meg a családját. Kicsiny ár ugyan. A föld és az emberiség megmenekült de a szomszéd gyászol, S vele egyutt te hontalan vagy S a biztosító sem fizet, mert nem erre terjed ki a biztosítás. Ha tél van akkor az együttérzés csak fokozódik.

A csaták amúgy nagyvárosban játszódnak. Épületek dőlnek össze, evakuálni nincs idő, mert a negatív mutáns támadására nem lehet előre számítani, vagyis állandó a terror fenyegetés...

Az épületekben hányan laktak vagy dolgoztak? Az utcán hány járókelő esik áldozatul?

Persze aki túlélte az örül, de sokan lesznek munkanélküliek, hontalanok. Azok kik családokat és barátokat vesztettek el.

S miért a mutánsok miatt. Igaz az egyik pusztítani akart, a másik meg csökkenteni a károkat azzal hogy megállítja. De a károsultak kvára együttérzők lesznek.


Őszintén lehet túl gondolom. De csak 1 ilyen párbaj rettentően nagy pusztítást képes létrehozni. És csak a filmekből kiindulva....

2021. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

29-es ha nézted az X-men filmeket, akkor láthattad, hogy Magneto miután gyerekként elvesztette az édesanyját, és később csatlakozott a jó X-menek közé, utána szimpla munkát is elvállalt valami alpin technikai fém gyárba dolgoztak, és sajna a segítőszándéka miatt kellett utána megint menekülnie, mert az egyik fém oszlop majdnem a munkatársára esett, és ő megtartotta, de észrevette a másik és beárulta, így mielőtt menekülhetett volna a családjával a különleges egység már ott volt a házánál, és itt vesztette el a kislányát, aki meg az állatokkal tudott kommunikálni. Szerinted? Ahogy segítséget kért az állatoktól a kislány és jöttek a madarak lenyilazták a kislányát és talán a feleségét is. Elvesztette a családját, de valójában sohasem volt rossz, csak amik történtek vele az vitte egy olyan irányba ami nem épp a legjobb, de valójában ugyanazt akarta mint a jó x-menek.


Az a probléma, hogy te ezeket a dolgokat az akkori korban játszódó fantazy-ra építed, és nem próbálod a valósággal egyeztetni. A valóságban ha valakinek lenne képessége és jó ember az nem proli hogy törjön zúzzon.

Egy telepata meg simán megelőzi a verekedését annak a másiknak aki meg törne zúzna. Sőt az a másik elfelejtené, és még azt is hogy őt ismeri és stb.


Túl emberi módon elemezted le.


Egy telepatát pl. nem is tudnának semmire se kényszeríteni, mert megelőzi már jóval előbb. Szóval szerintem ne told túl.


Amiről te beszélsz abból semmi sem lenne, mert két extra erős x-men nem a város kellős közepén sem a házon belül rendezné ezt hanem nyílt terepen verekedésig se jutva.


Túlságosan prolinak gondolod, talán irígység?


Aki verekedik az proli képességek nélküli ahogy írtam. Akinek képessége van és jó, az maximum csak védekezik, védi a körülötte lévőket, és nem fog rombolni, mert közbe jelzi, hogy ok de ne itt, és mennek nyílt terepre, mezőre, és aztán sétálnak egy jót, és mire odaérnek már nem is akar verekedni az a másik. :)

2021. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!