Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek el tudnák fogadni...

Szerintetek el tudnák fogadni a magyarok a szarvasmarhákról a kengurukra való áttérést és a rovarok bevételét az étrendbe? Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a szarvasmarha-tenyésztés helyett át kéne térni a kenguruk tenyésztésére. Alacsonyabb a testhőmérséklete, ezért kevesebbet eszik, a füvet nem gyökerestől tépi ki, csak a tetejét, ezért gyorsabban tud regenerálódni a mező egy legelés után, és nem szellent annyi metánt, mint egy szarvasmarha.


A másik a rovarok fogyasztása. Sokak szerint azokat is be kéne venni az európai étrendbe, mert egy gerinceshez képest keveset esznek, magas a fehérjetartalmuk és könnyű őket tenyészteni.


Ti mit szólnátok a magyarországi mezőgazdaságban egy ilyen változtatásra? Ennétek kengurut és rovarokat?



A kenguru mellé még megemlíteném a strucc terjesztését is, ami szintén hasonló előnyökkel rendelkezik, de gondolom az már ismerősebb, vannak is struccfarmok az országban.



2015. szept. 26. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Engem hidegen hagy, nem fogyasztok állatot.
2015. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Az átlagmagyar minden szemetet összezabál, ennyi erővel még a csótány is felkerülhetne bármelyik útszéli csárda étlapjára hivatalosan is, nem csak olyan mennyiségben, amennyi itt-ott felbukkan egy tányérban. A magam részéről a nagyüzemi állattermelés (nem tartás, nem tenyésztés, amit csinálnak) teljes betiltását szeretném látni. Ne feledkezz meg arról, hogy nem véletlenül nem él meg nálunk a kenguru és a strucc olyan nagy számban, mint a tehén és a malac, mert nem ideális számukra az éghajlat. De teljesen mindegy, milyen állatról beszélünk, semelyiket nincs jogunk erővel túlszaporítani, aztán lemészárolni.
2015. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

Én nem nagyon eszem marhahúst.

A vörös húsokat nem szeretem.


Évek óta nem is ettem.

Csak csirke, kacsa,liba, pulyka, halak.

2015. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

"semelyiket nincs jogunk erővel túlszaporítani, aztán lemészárolni."


Szerinted mivel kéne etetni ezt a rengeteg embert? Mert fotoszintetizálni még nem tanultunk meg.

2015. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a rovarfogyasztás majd lehet később, a komolyabb űrutazások idejében elterjedtebbé válhat. Igénytelenebb rovarokat könnyű lenne tartani a hajón és szaporítani is lehetne. Legalábbis azt hiszem.
2015. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Én elfogadnám,ha lehetne mellette Wartburgot szerelni.
2015. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ettem már kengurut. Pézsma ízű és olyan rágós, mint a bakancs talpa. Nem jó kaja.

Amúgy a magyarok nem esznek sok szarvasmarhát. Inkább a sertés az elterjedtebb nálunk.

2015. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:
52%
Nem is tudom, szerintem a kenguru elég kevés tejet ad. Húst illetően a magyar inkább csirkét meg disznót eszik.
2015. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, koma, ha te csótányt meg krumplibogarat akarsz kétpofára zabálni, az a te dógod, kedves egészségedre.

Nekem a bélszín tökéletesen megfelel, nem kívánok lemondani róla.

2015. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt mind értem. Csak azt nem, hogyan tud egy ember értelmes gondolatok helyett képtelen következtetésekre, böszme logikára és az értelmezés ilyen mértékű hiányára jutni.

Első lépés: megérteni, mi miért történik.

Második lépés: megérteni, hogy ami az egyik helyen jó, nem feltétlenül jó egy másik helyen. Sőt, kifejezetten rossz.

Egyszóval a valós tényektől nem szükséges ennyire elrugaszkodni. Van anélkül is elég baj.

2015. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!