Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az ember vagy...

Igaz, hogy az ember vagy többnyire őszintén kimondja, amit gondol, vagy sok barátja van? Megsértődtök mások rólatok alkotott véleményén, ha az számotokra nem imponáló?

Figyelt kérdés

2021. dec. 24. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem saját magam, minden jó és rossz tulajdonságom nem sértődök meg, ha tényleg igaz amit mondanak.
2021. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a véleményen sértődök meg ha véletlen úgy alakul, hanem annak közlési módján.
2021. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, sokan minden másra ráfogják, csak hogy oka lehessen a sértődésnek. Valójában óriási önuralom kell ahhoz, hogy egy kritikát befogadjon az ember. Pláne, ha nincs is szép körítésbe becsomagolva. Ilyenek vagyunk, nehéz na.

Nekem például az szokott segíteni, ha előre tudom, hogy valamilyen kritikát fogok kapni, akkor eleve úgy megyek oda, hogy azt mantrázom: "nem kell reagálni, csak elfogadni". Így sem mindig sikerül. De amikor igen, az építő.

2021. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy került ez a kérdés az ezotériába? Mi ebben az ezotéria? Esetleg önismereti kérdés lehetne, vagy emberi tulajdonságok, de hogy ezotéria...
2021. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Az igazságot el lehet mondani valaki rossz tulajdonságairól úgy, hogy az illető építő kritikaként, sőt, jótanácsként fogadja, és úgy, hogy sáros túrabakanccsal gyalogolsz bele az érzelmeibe. Ha az elsőt gyakorlod, annyi barátod lehet, amennyit nem szégyellsz.
2021. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább feleslegesnek érzem szólni bármiért. Egyszerűen az emberek többségéről lepereg amit mondasz, legalábbis az én ismerősi körömben. Mert mi az hogy te jobban tudod... Ha valaki olyan dolgokat tesz ami nekem nem oké, akkor nem barátkozok vele és kész. Nem akarok én senkit sem megváltani.
2021. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség alapja az, hogy ami a szíveden az a szádon. Ez pedig egy vélemény. Ha meg valakiről rossz véleményed van, akkor valszeg a valakinek is rossz véleménye lesz rólad, amit vagy kimond vagy nem, de biztosan nem fog veled szimpatizálni. Az őszinteség tehát nem a legjobb barátszerzési stratégia.
2021. dec. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!