Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, ha egy kedves...

Normális, ha egy kedves illető megsértődik azon, hogy az ember “Jó napot”-tal köszön neki, és nem azt mondja, hogy “Jó napot kívánok”?

Figyelt kérdés

Nem friss az eset, de egyetlen egy ismerősöm volt eddig életemben, aki képes volt felkapni azon a vizet, hogy “Jó napot”-tal köszöntem neki, mert szerinte kizárólag a “Jó napot kívánok” a tisztességes forma.

Ezért az egyetlen mondatért anno képes volt fél órán keresztül üvölteni velem, mindezt rendkívül megalázó, megszégyenítő karakterrel.

Ekkor még fiatal voltam és ostoba: még el is bőgtem magam előtte.

Elmondta azt is, hogy (amúgy kb. csak ötöd-hatodrészt) voltak nemes ősei, tehát ha valaki, ő aztán “naggggyon” vágja, mi a módi.

Nem akartam közbeszólni, én is nemesi családból származom, ergó mi sem a “csá, csumi, csőtészta, palacsintasütő” kategória vagyunk. A létező összes ismerősömmel tisztelettel kommunikálok, megválogatom a szavaimat, nehogy véletlenül bárkit megbántsak vele, úgy gondolom, a szókincsem, a deklamációm sem minőség alatti, szóval nem nehéz elhinni, miért gyakorolt rám ez ilyen negatív hatást.


Rengeteg platformon olvastam a témában, viszont SEHOL nem találtam olyan információt, miszerint a “Jó napot!” forma udvariatlan vagy hiányos lenne, sőt: formális kommunikációban ugyanúgy elfogadott, mint a (mindössze egy szóval hosszabb) verzió.

Ha pár másodperc alatt halad el bárki a másik mellett, és nem akar hosszú kommunikáció a bonyolódni, általában nincs is igénye többre.

Az angol, és a többi nép is csak azt mondja: “Good morning”, nem pedig azt, hogy “I wish You a good morning”.


Most akkor mi az igazság?

Tényleg csak ez az alak helyes, vagy az egész problémázása csak egy mondvacsinált hiszti volt?



2020. ápr. 18. 14:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* nem akar hosszú kommunikációba bonyolódni
2020. ápr. 18. 15:00
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem, miért?


Austriaban voltunk morgen, meg abebdel köszöntek, mikor szembe jöttek velunk az epuletben...ismeretlenek

2020. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Két dolgot tehetsz. Kioktatod az ilyen embert és ha nem hallgat rád, elkerülöd. Vagy azt csinálod amit én, hogy mindenkinek sziával köszönök.
2020. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Csak a fő kérdésre válaszolva: Én is szoktam rövidíteni a köszönést, van, aki érezhetően nem szereti, mert visszaköszön hosszan. Szerintem értelmetlenség ilyenen rugózni, mert a lényegnek az kellene lenni, hogy megy a köszönés, és oké.
2020. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Normális. Vannak még olyanok, akik tisztességes köszönést várnak el, jogosan.
2020. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Ezért (is) hülyeség a köszönés. Teljesen fölösleges szokás. Ha nem akarsz beszélni az adott emberrel, akkor minek kell megszólítani? Integetsz, biccentesz vagy valami, azt is lehet tisztelettel csinálni.
2020. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Ma már nem sokat törődnek az illemmel. A Jó napot forma kb. annyi, hogy köszönök,mert kell, de nem sokra becsülöm az illetőt. A Jó napot kívánok a helyes és tiszteletteljes köszönés.
2020. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 tgt ***** válasza:
30%
Úgy udvarias, hogy "Jó napot kívánok".
2020. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanúgy jó és udvarias a jó reggelt, jó napot, jó estét.

A kívánok általában a tanárok fejlövése.

Ilyen emberrel ne foglalkozz, aki még a köszönésben is azt keresi, hogyan köthet a másikba.

2020. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Én végtelenszer többre tartok egy mosolygós "Jó napot!" köszönést valakitől, aminek a végén felviszik a hangsúlyt, mint egy monoton, érzelemmentesen odabökött "Jó napot kívánok!"-ot. A szándék és a köszönés mögötti tartalom sokkal fontosabb, mint az üres formaság.
2020. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!