Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fel lehet ismerni előző...

Fel lehet ismerni előző életünkből emberi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Teszem azt megszületik két ember a bolygó különböző féltekén és akár az interneten megtalálva egyik a másikat megérezheti, hogy volt valami közük egymáshoz? Vagy ez hogy működik?

2022. febr. 9. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Tegyük fel létezik ez a lélekvándorlás kísarkitott ágazata, amit úgy hasítottak ki az eredeti kúlturális környezetéből ahogy van.

Akkor születik veled egy személyiség, ez legyél 50%-te. Aztán jön az életbe szerzett tapasztalatok, amik tanítanak formálnak, ez legyél ismét te. Így vagy most 100% egy teljes egész. De a feled elveszik az emlékeiddel együtt(Itt az ismeretséget is). Marad így akkor az 50%-od.

Ez után újra megszületsz, de egy teljesen más apától és anyától. De mivel a kromoszomák fele apa, fele anya így születésednél hozzá jön egy új 50% Azaz igy az új életbe az eredeti éned amit nem írányitasz 25%-a csak a múltbelinek. Plusz erre rájön az új tapasztalat, évek stb.

Ezt gondold el másik esetben.

Az éneteknek megközelitőleg 25%-a maradhatott meg. Így nem azok az emberek leszzek akik ismerték egymást.

Emellett azt mondod hogy kb 1a 1.5milliárdhoz az esélyed bejött, hogy találkozz vele az internetet? Hogy véletlen egy fejlettségű országba szülessetek, vagy egy életbe? Esetleg egy korosztályba...


Remélem sikerült rávezetnem arra téged ha bejönne az a esély is hogy 1időbe születtek nem lennétek azok akik múltkor és teljesen mindegy lenne mostanra...

2022. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De attól függetlenül felismerné egymást a két ember? Még, ha minimálisan is.
2022. febr. 9. 23:57
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Csak egy életünk van bár ennek folyamán is többször átalakulunk ilyenkor a régi énünk teljesen vagy részben eltűnik meghal. Pl: kisgyerekkori én, ifjúkori én, felnőttkori én, idős, és végül agg kori énkép. A testünk úgy működik mint bármely más állaté csak mi tudunk logikusan gondolkodni ( már aki xd) az állatoknak is vannak érzéseik de öntudata csak nagyon kevés fajnak( legegyszerübb formája hogy a tükörben felismeri önmagát tudja hogy ő az). Lélek sem létezik te magad az agyad által generált öntudat vagy, ha ez megsérül akkor a személyiséged is elveszhet ha súlyos a sérülés pl súlyos agyhártyagyulladásnál vagy alzheimer kórnál (családban volt rá példa sajnos) Egyszóval senki sem osztályozza és figyeli az embereket hogy ki mit cselekedett kamu dolog a lélekvándorlás is.
2022. febr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
2. Mivel semelyikötök sem lenne már ugyanaz az ember, illetve a mostani énednek a töredéke lenne az, ami az akkori életednek egy töredek része volt, így nem. Egyszerűen a múltbéli önmagad felismerése sem menne, nem hogy más ember felismerése. Illetve az hogy megtaláld ismét ezt az embert, és újra megis ismerd minden kedvező tényező ellenére, így is annyi az esélye mint ha eldobnál egy homokszemet a strandon és 20 év keresés után megtalálnád. Semennyi.
2022. febr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, értem, amit írsz. Viszont azzal azért egészítsük ki, hogy a te hited szerint kamu a lélekvándorlás, nem bármiféle tudományos megállapítás.
2022. febr. 10. 00:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a választ a #3-nak írtam.
2022. febr. 10. 00:07
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
A tudomány nem vizsgálja mert nem létezik nincs rá bizonyíték és ellent mondásban van a valósággal. De a tudomány nem tud kutatni nem létező dolgokat.
2022. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
6os. Azért néha logikusan kell gondolkodni, mint a 3as. Zanzásítva leírta a lényeget, én meg azt hogyha ez a budhizmusból kiszedett átírt hitvilág létezne, akkor is semmi esélyed sem lenne újra találkozni az illetővel a leírtak miatt. Illetve itt az emberi életről beszélünk, nem emeltük ki a fajok közötti eltérést. Ahogy az élhető bolygók közöttit sem, vagy univerzum esetleg a multiverzumok közötti eltérést sem. (Útobbi csak akkor ha hiszel a multiverzumok létezésében.)
2022. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
50%
Ezt senki se tudja. Miután elhunyt nemrégiben egy családtagom, aki megszállotja volt a spirituális világban, elkezdtem ebben olvasni elég sokat. De ellentmondásos. Én elhiszem, hogy nem csak egy élet van, de úgy látom, belső körben se értenek egyet. Valaki szerint a lelki tudás megmarad, tehát lesz olyan érzésed, hogy jártál már ott, ismered őt stb. A másik szerint minden törlődik, mert ha nem így lenne, akkor az befolyásolná a következő életedben a cselekedeteidet, és ezért nem is emlékezhetsz semmire a korábbi életedből. Meg állítólag a reinkarnáció se ugyanakkor következik be, valakinél lehet, hogy 3 év múlva, a másiknál lehet, hogy csak 234 év múlva. De javítson ki valaki, aki jobban ért hozzám. Bár ezt szerintem senki se tudhatja, csak találgatás van rá.
2022. febr. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
Igen.
2022. febr. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!