Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a gondolataim a múltról...

Ha a gondolataim a múltról szólnak, hogyan legyek a mostban?

Figyelt kérdés

Most olvasom Eckhart Tolle könyvét, az ihlette a kérdést.


ha feljönnek gondolatok a múlttal kapcsolatosan, hogy mi hogyan történt, vagy akár a jövővel kapcsolatosan... Akkor hogyha visszatérek a 'mostba', akkor ezeket, meg az általuk kiváltott érzéseket nem fojtom el?

Vagy úgy csináljam, hogy ne szüntessem meg az ezzel kapcsolatos gondolatokat stb., csak mindig tudatosítsam, hogy ezeket a jelenben gondolom, és ami volt már elmúlt, max csak most gondolatokkal van itt a jelenben? Csak mert én így nem igazán tapasztaltam, hogy ha megfigyelem az adott gondolatot, vagy érzést, akkor "eltűnik". Nem tűnik el, ottmarad. Meg vele én is. De ha meg teljesen leszakadok róla, akkor meg elfojtom. Nem?

Akkor most melyik?


2022. febr. 17. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostban történik minden, ez a lényeg. Amikor olvasod ezt, az már nekem a múlt de neked a jelen, de amikor írom ezt a pár sort az nekem a most neked a jövő.
2022. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindfulness, nézz utána és gyakorold!
2022. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Körülnézel magad körül és magadban, figyeled a testérzeteket, a z illatokat a hangokat, még a távoli kis zajokat is...ez mind a most...már ott is vagy
2022. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez így oké, de a gondolatokkal, érzésekkel mit kezdjek?
2022. febr. 17. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha el van terelve a figyelmed, akkor nem azon kattogsz.
2022. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amire a figyelmed fókuszálod annak adsz energiát. Ha folyamatosan a jelenre akkor a gondolatok érzések "nem találnak fogást" rajtad csak akadálymentesen keresztülmennek. Ha a gondolatok érzéseket váltanak ki, amik újabb gondolatokat és érzéseket, akkor az azt jelenti hogy a tudatod fókuszpontja nem a jelenben van.
2022. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ebből nem lesz elfojtás?
2022. febr. 17. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Elfolytás akkor lesz ha menekülsz a gondolat elől. Mással foglalkozni nem feltétlen menekülés, persze nehéz elmagyarázni a különbséget, de azt előbb utóbb az ember meg tudja figyelni, hogy most azért zökkenti e ki magát mert kényelmetlen a gondolat, vagy mert tényleg másra fókuszál. Ami kényelmetlen abból egyszerűen kérj többet, adj neki figyelmet sokat fókuszáltan, úgyis ezt akarja, a legtöbb gondolat, ami folyton betör a fejünkben azért teszi, mert menekülünk előle...egyszerűen menj bele járjob át a fájdalom ha éppen fáj, és ez megkönnyebülést tud hozni, és már nem fog annyira foglalkoztatni...
2022. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy a 'mostban' olvasod az ókori történelmet.
2022. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!