Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotériábam miért van...

Az ezotériábam miért van annyi áltudomány?

Figyelt kérdés

Én hajlok a spirituális dolgokra, de elriaszt engem az töménytelen mennyiségű áltudományos kijelentés, amit ezek a guruk tesznek. A horoszkóp például úgy tűnik, áltudomány, a bolygók nem befolyásolnak semmit. A manifesztálós guruk is áltudományos kijelentéseket tesznek. Az égvilágon semmi köze nincs a kvantummechanikához, aki elhiszi, hogy igen, az egyáltalán nem ért a fizikához, és nem tudja azt sem, hol tart a fizika.


Brian Cox, részecskefizika professzor, egyetemi tanár a "A kvantum világegyetem" című könyvében Jeff Fhorsaw-al többször kikelt az áltudományok ellen. A könyvet részben azért írta, hogy a kvantummechanikát demisztifikálja.


Szóval elképesztő ez az egész.


Én egy neoprotestáns keresztény közösséget hagytam ott, részben az áltudományos kijelentéseik miatt (tagadták az evolúciót). Erre azt látom, hogy az ezó is tele van áltudománnyal.


Miért nem lehet a spiritualitást mindenféle áltudományos kijelentés nélkül gyakorolni?


2022. ápr. 16. 09:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*ezotériában
2022. ápr. 16. 09:56
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
szerintem azért, mert az egész ezotéria-dolog egy nagy kamu, az áltudományok gyűjtőfogalma
2022. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Így van. Az ezotéria az áltudományok gyűjtőfogalma.

Olyan mint, amikor gyerekek bemennek a fürdőbe és azt hiszik, hogy ha két sampont összeöntenek megváltozik a világ.

2022. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%

Az ezotériáBAN NINCS ÁLTUDOMÁNY!

Az ezotéria maga az áltudomány, a benne lévő áltudomány igazi lenne. (A kettős tagadás erős állítás.)

Az ezotéria szerint pl. az evolúció: áltudomány.

2022. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Ez olyan mint az álhír. Ha nem egyezik a mainstream vonallal az egyből ál hír, tudomány, fake és társai lesz.
2022. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Az ezotéria eleve nem tudomány. Akkor, hogy lehet áltudomány? Ezek szerint a tudomány álezotéria?
2022. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6


Az ezoterikusok a tanításaikban áltudományos kijelentéseket hintenek el. Tehát nem maradnak meg annál, hogy valami pusztán hit kérdése, hanem belekeverik, pl. a kvantummechanikát, aminek semmi köze nincs ahhoz, amit hirdetnek. Ha egy ilyen ezós gurut beültetnénk egy egyetemi előadásra, hogy szembesüljön azzal, hogy mi a valódi fizika, akkor egy szót sem értene belőle. Az egyenletekkel sem tudna mit kezdeni.


Ez a zavaró, hogy okoskodnak a témában, mikor nem ks értenek hozzá, ráadásul a tudományos fogalmakat teljesen önkényesen használják. Rhonda Byrne például a könyvében tényként állít bizonyítatlan dolgokat. Szerinte a vonzás törvénye természeti törvény, aminek semmilyen tudományos alapja nincs.


A gravitációs törvény valóban természeti törvény, csakhogy azt bizonyították is. Ellenben Rhonda Byrne kijelentései abszolút nincsenek igazolva. De ezzel nem is lenne baj, hiszen ő ezós tanító, csak akkor ismerné el, hogy nincs tudományos bizonyíték arra, amiket beszél.

2022. ápr. 16. 12:39
 8/23 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy ha jól emlékszem, a telepátiát is a kvantummechanikával próbálják magyarázni.


Talán a kérdésem alatt említett Brian Cox professzor, vagy egy másik tudományos írő, John Gribbin írt erről, amikor ezeket az áltudományos kijelentéseket leplezték le. Ők ugyanis valódi tudósok, és a könyvekkel azon fáradoztak, hogy rámutassanak arra, mi a valódi tudomány.

2022. ápr. 16. 12:45
 9/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Mindent, ami nem teljesen, vagy egyáltalán nem tudományos, igyekeznek benyomni az ezotéria címszó alá. Ezt megkoronázandó, az eredeti ezoterikus, és spirituális tanításokat is eltorzítva, lebutítva, használhatatlanul terjesztik. A tömeg pedig zabálja, mert sokat ígér, érdekes, és a spirituálisan talajt vesztett társadalomban azt a hamis érzetet kelti, hogy az egyén végre rátalált a szellemi gyökereire. Röviden-van kereslet rá, és van bőven kínálat is.
2022. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Engem érdekelnének az eredeti ezoterikus és spirituális tanítások, de hol találhatnám meg azokat?


Amiket én látok jelenleg, azok feltehetően a lebutított, eltorzított verziók.

2022. ápr. 16. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!