Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotériábam miért van...

Az ezotériábam miért van annyi áltudomány?

Figyelt kérdés

Én hajlok a spirituális dolgokra, de elriaszt engem az töménytelen mennyiségű áltudományos kijelentés, amit ezek a guruk tesznek. A horoszkóp például úgy tűnik, áltudomány, a bolygók nem befolyásolnak semmit. A manifesztálós guruk is áltudományos kijelentéseket tesznek. Az égvilágon semmi köze nincs a kvantummechanikához, aki elhiszi, hogy igen, az egyáltalán nem ért a fizikához, és nem tudja azt sem, hol tart a fizika.


Brian Cox, részecskefizika professzor, egyetemi tanár a "A kvantum világegyetem" című könyvében Jeff Fhorsaw-al többször kikelt az áltudományok ellen. A könyvet részben azért írta, hogy a kvantummechanikát demisztifikálja.


Szóval elképesztő ez az egész.


Én egy neoprotestáns keresztény közösséget hagytam ott, részben az áltudományos kijelentéseik miatt (tagadták az evolúciót). Erre azt látom, hogy az ezó is tele van áltudománnyal.


Miért nem lehet a spiritualitást mindenféle áltudományos kijelentés nélkül gyakorolni?


2022. ápr. 16. 09:52
1 2 3
 21/23 Grimfox ***** válasza:
Ez a szellemi élettől való elzártság, és a tudatlanság keveréke. Vagy két generáció nőtt fel úgy, hogy a szellemi élet legtöbb formája tiltva volt. Aki emellé még egyszerű is, ne adj isten rosszindulatú, az azt se veszi észre, ha neki van pszichés baja, nemhogy elfogadja, ha másoknak van. Sajnos volt ilyen felettesem. Persze nem sokáig.
2022. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Régen minden jobb volt, még tán az internetkapcsolat is.
2022. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert hasznot akarnak belőle húzni. Pénzt, pénzt, pénzt.
2022. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!