Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valaki olyan témával kezd...

Ha valaki olyan témával kezd el foglalkozni, mint pl. egy emberiség előtti elveszett civilizáció vagy földönkívüliek, az előbb vagy utóbb miért megy át ilyen spirituális, ezoterikus, megfoghatatlan történetbe?

Figyelt kérdés
Oké, legyen Atlantisz kutatása áltudomány, de attól még miért kell áttolni ezotériába a történetet? Mi köze hozzá? Olvasom pl. Graham Hancock könyveit és a végére már tiszta ezotéria lesz az egész. Tehát valami okkulttá változik.

2019. dec. 23. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Egy kutatás nem lehet áltudomány, mert a kutatás egy tudományos módszer.

Graham Hancock pedig egy író, nem tudós, se nem kutató.


“ He is known for his pseudoscientific theories[1] involving ancient civilisations, Earth changes, stone monuments or megaliths, altered states of consciousness, ancient myths, and astronomical or astrological data from the past.”


“ Pseudoscience consists of statements, beliefs, or practices that are claimed to be both scientific and factual but are incompatible with the scientific method.”

2019. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne egy kutatás áltudományos? Te most csak a saját szájízed szerint értelmezel egy fogalmat.

Pontosan tudom kicsoda Graham Hancock.


Ugyanakkor a kérdést vagy nem sikerült értelmezned vagy lemaradt a válaszod.

2019. dec. 23. 20:51
 3/10 A kérdező kommentje:
*Nem az a kérdés, hogy kicsoda Graham Hancock vagy, hogy mi a kutatás.
2019. dec. 23. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

1. Nem azt írtad, hogy a kutatás áltudományos, hanem hogy áltudomány.

2. Ha tudod ki az a Graham Hancock, és tudsz angolul, vagyis érted, amit bemásoltam, akkor nem tennél fel ilyen kérdést.

3. Tudtam értelmezni a kérdésed, az nem az én hibám, hogy nem tudsz fogalmazni.

2019. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Azt írtam, hogy az Atlantisz kutatás áltudomány.

2. A kérdés NEM Graham Hancockról szól, egy példa volt csak.

3. Ha nincs érthetően megfogalmazva a kérdésem, akkor értelmezni sem tudnád, tehát most hazudsz.


Továbbra sem hiszem, hogy tudtad értelmezni a kérdést. A válaszodnak semmi köze a kérdéshez, amit teljesen érthetően tettem fel.

2019. dec. 23. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

“Továbbra sem hiszem, hogy tudtad értelmezni a kérdést. A válaszodnak semmi köze a kérdéshez, amit teljesen érthetően tettem fel.”


Ok.

2019. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Sokat kell keresgelned, nem sok olyan van ami teljesen mellozi az ezoteria barmilyen formajat, vagyis materialisan targyal mindent.


De ha mar tudomanyt emlegettek erdemes forgatnod tortenelmi dokumentalis tudomanyos akademiai konyveket azokrol ami erdekel, adott terulet, epitmenyek, leletek stb. akkor biztos hogy nem botlasz ezoteriaba


mellesleg az "ufok" eleve ezoteria...

ahogy olyan "elveszett civilizaciok" is amik eddigi tudomanyos allaspont alapjan nem is leteztek a valosagban

de tudomanyos munkak lehetnek rola hogy mi adott ezeknek alapot mi az eredetuk stb.


most ajanlani nem tudok neked olyan muveket amit szeretnel


Xy4

2019. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Közveszélyes Kontár:

Senki nem volt elég bátor, hogy a megmagyarázhatatlan leleteket látva kimondja. "voltak előző civilizációk".

Ezeknek az embereknek a karrierje bánja ha kiközösítik őket.

Rettentő sok tárgy van aminek nincs magyarázata.

2019. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
40 éve Däniken foglalkozott sokat ezzel a témával. Ő sohasem ment át ezóba, már ha elfogadjuk, hogy maga a téma nem tartozik az ezotéria világába.
2019. dec. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért mennek át ezotériába az ilyen kutatások, mert ma ezotériának, spiritualitásnak hívják azt, amit egyelőre még nem értünk. Olvass utána a kvantumfizikának picit. Utána képzeld el, hogy el kellene magyaráznod a katolikus inkvizíciónak, hogy hogy működik a világunk. Ma a felfedezők megússzák egy kiközösítéssel, nem kell máglyára menniük. Remélem, érthetően fejeztem ki magam.
2019. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!