Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az anyukám...

Mit tehetek, ha az anyukám azt gondolja, hogy az ezós dolgok megoldják a mentális betegségeimet?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem, évek óta magamba zárkózok, nem merek barátságot kezdeményezni, nem merek megnyílni. Sokat szorongok. Tegnap eljuttotam magamban oda, hogy segítséget kérjek. Elmondtam anyukámnak, hogy szeretnék pszichológushoz menni, azt hittem megérti, mert sokat foglalkozik a lélek dolgaival. De nem! Szerinte a pszichológus csak ártana és szerinte meditálnom kéne. Mondtam neki, hogy nekem ez nem segít és szeretnék szakszerű segítséget, de azt mondta, hogy ő nem viszi a gyerekét agyturkászhoz, ha majd felnövök mehetek a magam útján. Ez most teljesen letört, úgy érzem hiba volt szólni, talán ezt a kérdést is hiba megírni... Hozzátenném szerintem azért is komoly a dolog, mert hallucinálok. Folyton fura lényeket, amik nagyon bizarrok, általában nincsenek karjuk, vagy előttem esik le. Félek tőlük, aludni sem merek, mert rémálmaim vannak emiatt, hogy nappal látom, ahogy leesik a karjuk.

2022. máj. 21. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Iskolában van pszichológus.
2022. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a miénkben nincs, mert már néztem.
2022. máj. 21. 15:34
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

őőő, első körben azt írnám mint az első, csak épp más mondatvégi írásjellel:


Iskolában van pszichológus? (1es, ne legyenek illúzióid, attól még, hogy államilag kötelező, sok helyen nincs)


Ha van, akkor felkeresheted az iskolapszichológust. Csodát ne várj, de azért szakszerű figyelmet ő is tud biztosítani, kezdésnek az is jó.


Anyud meditációjában annyi igazság van, hogy valamiféle nyugtató módszer tud enyhíteni a problémákon. Megoldást nem fog adni, de ha már azt eléred, hogy tudsz aludni, már beljebb vagy.

Ugyanakkor egy pszichológus megbízhatóbb módszereket tud kínálni, mint az anyud vagy az internet által szolgáltatott meditációs gyakorlatok.


Az, hogy sgítséget kérsz, az sosem hiba! Mondjuk az ezotéria kategóriába rakni bátor, reméljük nem üti fel a fejét itt egy reinkarnációs, halottlátós akármilyen bolond aki azt mondja, hogy teljesen rendben van, hogy rémeket látsz. Nem, nincs rendben.


Nem vagyok a barátod, nem is fogok tudni azzá válni, de ha szeretnéd, beszélgethetünk egy kicsit. Az is valami, ha az embert meghallgatják. Ha így gondolod, nyugodtan írj rám. :)

2022. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem szoktál éhezni, szomjazni?
2022. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

szerintem mindkettő az igazán jó.

meditálni meditálhatsz az nem árt, a pszichológus meg a sztereotípiával ellentétben sokat tud segíteni.

Másnem egy ember aki meghallgat, és tud érdemleges tanácsot is nyújtani, a problémák kezelésére. (amire nem lenne olyan nagy szükség ha családon belül is működne)

A haluzásra meg már tényleg kéne egy szaki.

2022. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok hinni a meditálásban sajnos. Úgy érzem én annyira szorongok, hogy nem segít. Nem tudok lenyugondi, mindig ott van a félelem mint egy háttérzaj, nem tudom leírni. Másnak élőben nem szívesen mondanám el, mert nem tudok megnyílni, a pszichológus lett volna a kivétel.
2022. máj. 21. 16:21
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Igyál egy kis fekete kávét.
2022. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
7es, ez aztán az ötlet. Itass egy szorongó, álmatlansággal küzdő kiskorúval feketekávét. Ezaz. Hátha túlterhelődik az idegrendszere és végleg megzakkan.
2022. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Attól, hogy te privátban levelezgetsz vele, majd nem lesznek látomásai?
2022. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

8as vagyok.

9, ha ez nekem szólt, akkor tves, nem levelezek vele.

Puszátn kiemeltem, hogy egy stresszben lévő embernek kimondottan káros, ha felpörgetik, hiszen eleve az a gond, hogy túl van pörgetve.. Ráadásul ez fokozottan igaz a kamaszokra akiknek sokkal erősebbek az érzéseik, érzelmeik.

2022. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!