Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem veszi komolyan a...

Anyám nem veszi komolyan a mentális betegségeimet, totál kikészít néha, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elegem van az életemből is...😒 Gyerekkorom és a múltam miatt szociális szorongásom, önbizalomhiányom van, méghozzá nem is kicsit, és még ráadásul anyám se érti meg, hogy baj van. Letudja azzal, hogy hisztizek, nem kelek fel egésznap az ágyból, akkor máris azért van, mert lusta vagyok, és nem azért mert pl élni sincs már kedvem lassan. Ő nem tudja mi az, hogy szorongás, pánikroham, depresszió, és társai. Csak veszekszik velem, és elmebetegnek, nem normálisnak titulál.😒😒😒 Ha sírok a mentális betegségeim miatt, akkor szerinte egyértelműen csak sajnáltatom magam, bőgök, és figyelemhiányos vagyok. Eszébe se jut, hogy nekem is lehetnek problémáim. Mindig azzal jön hogy ő kérdezi,hogy mi a baj, és ez igaz is csak nem mindegy hogyan...Mert nem úgy kérdezi, mint akit érdekel is,vagy mint aki meg szeretné oldani a problémát, hanem üvöltve, engem hülyének, semmirekellőnek beállítva.🙃👍🏼 Így hogy mondjam el mi bánt? Generálja a balhét mint aki direkt csinálja. Ha hazajön a melóból, ahol a kollegák felidegesítették, azt itthon rajtam tölti ki. Elegem van már. Pedig sokszor el tudunk lenni, és szeretem őt, de gyakran úgy össze tudunk veszni...Mit tegyek? 16 éves vagyok.

2022. febr. 11. 17:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Kezelik a mentális betegségedet?
2022. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de a hangulatjelekkel teletűzdelt írásodat én sem tudom komolyan venni. Elhiszem, hogy vannak lelki problémáid, de hogy ezek komoly, kimondott mentális betegségek lennének? Ha a dolog orvosilag igazolt lenne, gondolom, nem hagyná figyelmen kívül.
2022. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1 Még nem.

#2 Ha nem tudsz semmi értelmeset hozzászólni, minek kommentelsz?

2022. febr. 11. 18:00
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha megkaptad a diagnózist az orvostól, akkor hogy-hogy nem javasolt terápiát? Nem írt fel gyógyszert egyáltalán? Ha nem, akkor miért nem mentél tovább?
2022. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező! Nincs senki más a környezetedben, akivel ezt meg tudnád beszélni? Apád? Nagyszüleid? Nagynénik, nagybácsik, keresztszülők, stb...? Esetleg jó barátok szülei? De ott az osztályfőnököd is, vagy az iskolapszichológus...


Sürgősen szakorvoshoz kéne fordulnod.

2022. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

magyarán nincs diagnózis, nem kezelnek, de te eldöntötted hogy mentális beteg vagy. És a kettessel egyetértek, nem lehet komolyan venni az írásodat.

És hogy mit csinálj: hívd fel a háziorvost, jelezd hogy baj van, majd ő továbbirányít. Elég sokan küszködnek problémákkal mióta bejött a hülye covid. És orvos nélkül ne diagnosztizáld már magad.

2022. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Mindaddig anyádnak van "igaza" még ezekről a vélt v valós betegségekről orvosi diagnózisod nincs.

Mit vársz?

Egy folyton valami miatt picsogó kamasz vagy. Persze h anyád nem vesz komolyan. Minden 2. kamasz ilyen és a 90% nem beteg, csak kamasz

2022. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, kérdező, de a 2-es válaszoló nagyon is értelmes dolgot írt. Az,hogy neked nem tetszik, egy dolog. Az én válaszom se fog tetszeni.


A búbánatos emojikkal teleszórt beszámolót a felnőttek világában ritkán veszik komolyan.

Egészen pontosan milyen problémáid vannak, amikor azt írod: "nekem is lehetnek problémáim"? Azért kérdem, hogy konkretizáld, mert ez így nagyon általános, kb saját magamat hallom vissza a szavaidból, amikor ugyanilyen idős voltam. Aztán kiderült, hogy alapvetően nincs gondom, csak kamasz vagyok.


Miért nem beszélgetsz anyáddal és mondod el neki, hogy milyen gondok gyötörnek? Én azért megértem, hogy ő is ideges: azt látja, hogy a gyereke nincs jól, de nem tud segíteni, mert ahelyett hogy konkrétan elmondanád a bajodat, inkább olyan vagy, mint egy nebántsvirág, "nem megfelelő hangnemben kérdezett"... na hagyjuk egymást.


Ha neked tényleg mentális problémáid vannak, akkor irány egy szakember. Ha meg a tizenévesek klasszik világfájdalma van rajtad, akkor elmúlik majd.

2022. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Iskolaorvos, iskolapszichológus, háziorvos. Majd ők diagnosztizálnak, illetve továbbutalnak,ha szükségesnek látják. Neked nem dolgod. Ne olvass annyi népszerű-pszichiátriai cikket.
2022. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

8: pont nemrég beszélgettem erről a témáról pszichológus barátnőmmel. hogy a mi fiatalkorunkban érdekes módon senki nem volt depressziós... Nyilván volt nekünk is szerelmi bánatunk, meg szülőkkel való véleménykülönbség, ilyesmik...


De most ugye a neten azonnal összeolvasnak mindent, és rögtön önmagukat diagnosztizálják depresszióval egy dolgozat előtt, vagy mert elvette a radírját a padszomszédja...

Tényleg nevetséges.


és egymást hergelik... A vagdosással is... Ilyen se volt 30 évvel ezelőtt... Legfeljebb elszigetelt jelenségként.

2022. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!