Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális tanítás miért...

A spirituális tanítás miért ennyire elvont és rendkívül értehetetlen, mintha egy másik bolygóról jött volna a tanító, nem lehet ezzel azonosulni, de ő azt hiszi értem miről beszél közben azt sem tudom, hogy kijelent vagy kérdez, mi a probléma?

Figyelt kérdés
Éveket nem fordítok ezekre, mert nincs értelme, a másik meg hogy magyar nyelvre születtem, miért nem lehet normálisan megfogalmazni ezeket?
2022. jún. 4. 05:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az ember egy genetikai kísérlet része, nem földi eredetű, ahogy a víz sem az, csak a hibát nem sikerült kiköszörülni, mert a “teremtőket” - vajon őket ki teremtette? - nem hagyták hogy tiszta lappal újrahúzzák az egész teret, az ember még a mai napig - a társadalom 90%-a, korra és nemre való tekintet nélkül - primer fokon állat, tehát az anyagban van, de úgy, hogy ezt nem is realizálja.


Sitwell Osbert Hármas fúga című elbeszélésében felveti azt a lehetőséget, hogy néhány évtized múlva elkövetkezik az a helyzet, amikor már csak három embernek lesz egy lelke. Akkorra az az idő már régen elmúlt, hogy mindenkinek sajátja legyen. A biztosítási hivatalnoknak, a katonatisztnek és a klub pincérének közösen csak egy lelke lesz. A dolog komikusán hangzik. Az is. A Mikropsziché állapot végtelenül groteszk. De a primitív embert éppen ez a furcsa és torz töredékesség jellemzi.

2022. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ezt a csatornát nézzétek meg.


Róla is beszélek, nekem nagyon "külföldi": https://www.youtube.com/channel/UCEhJgd__WbwNn5nYylFNiwg

2022. jún. 21. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!