Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen meditációs és egyéb...

Milyen meditációs és egyéb gyakorlatokat érdemes végezni stressz ellen?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 12:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem a jógaóran tanult légzőgyakorlatok segítenek.
2022. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11.: Meg is tudhatnánk a gyakorlat pontos végrehajtásának módját?
2022. jún. 4. 16:03
 13/18 anonim ***** válasza:
12: keress rá, kisregényt nem akarok ide írni.
2022. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

8# akkor érdekességképp leírom, kb 15 éve (harminc pár évesen) "véletlenül" keveredtem egy csung jüan csikung tanfolyamra, azt hittem ez olyasmi mint amit a shaolin papok csinálnak, amikor téglákat törnek belső erővel, vagy lándzsát hajlítanak meg a torkukon..... gyerekkoromtól mindig harcművészeteket tanultam, gondoltam ez jól fog illeszkedni bele. Mondta a tanár, hogy ez nem ilyesmi, de én azt hittem hogy majd jobban tudom....aztán tényleg nem pont azt kaptam, amit kerestem.

Utána pár év alatt "elvégeztem" a Magyarországon tanított szinteket, és a különböző orszàgokba tartott gyakorlásokra mentem, ahol épp felbukkant a Mester, majd utána Kínába a Shaolinba tartott gyakorlásokra, illetve az iskolánk más mesterének a gyakorlásaira.

Szóval csak úgy alakult.....aztán pár éve megkaptam a jogot hogy tanítsak, de ezt csak elvétve teszem, sok tanár van Magyarországon akik jól és hitelesen tanítják ezt a csikung iskolát.


A blog írás nem hiszem hogy menne, meg nem is igazán tudnám hogy mit írhatnék 🙂

Gyakorlatokat kiragadni és átadni így nem lenne igazán értelme, és helytelenül gyakorolva ártalmas is lehet.

(Amit leírtam azt a Mester tette elérhetővé önnáló gyakorlatként mindenki számára)

2022. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

9# mindnek kicsit másképp megy. Van aki inkább csak érez, van aki lát, nincs az elején jelentősége. Sok embernek nagyon rosszul megy a vizuálás.

Csak próbáld elképzelni a szívedet, és fényes piros(vörös) színben látni.

2022. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15, nekem gyerekként erőltették az agykontrollt, ott is el kellett képzelni hogy repülsz, tengerparton vagy, szép zöld erdőt, gyomorgörccsel, frusztráltan jottem ki az egészből, mert csak rágörcsöltem hogy minél jobban el tudjam képzelni, ami nem ment

Aki rám erőltette, az meg bealudt

Sokra nem mentem az agykontrollal sem(nem is hiszek benne) mert szarabbul vagyok mint bárki

Nem hiszek az ilyesmiben

2022. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Tudi333 ***** válasza:
Ha feszült vagy állj fel. A nyelved hegyét érintsd a szájpadlásodhoz és tartsd ott! Rázd a kézfejeidet, mintha vizesek lennének folyamatosan és közben a szádon fújd ki a levegőt, fújd ki a feszültséget. Mielőtt lepontoztok, próbáljátok ki csikung mesterek! 😁
2022. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tudi333 ***** válasza:
Többször fújjátok, amíg kell!
2022. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!