Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Örülnétek neki,ha kiderülne,ho...

Örülnétek neki,ha kiderülne,hogy létezik lélek?

Figyelt kérdés
Mit éreznétek?

2022. jún. 4. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Mármint miféle?

Mert olyan van, ami az agyadban keletkezik.

De ha külső lélek létezne, az milyen lenne? Mit csinálna, amit az agyad nem tud?

2022. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Kiderült! Nekem a fenekemben van egy.
2022. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Számomra most is van különbség élet és halál között. De csak addig amíg én vagyok.
2022. jún. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eleg elba...tt dolog lenne ha kideurlne. Gondolj csak bele, ha van lelek akkor a foldi let egy kotott allapot, egy limitalasa a leleknek, vagyis a halal jelentene a lelek felszabaditasat.
2022. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Én örültem neki, mikor kiderült.


De az volt még nagyon megdöbbentő, amikor rájöttem, hogy én és mindenki máa az egyetlen isten. Hogy én ülök legfelül..., örökké.

2022. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SZücsöm ***** válasza:
58%

4 Ha létezik lélek akkor valószínűleg a nem földi lét is "kötött" állapot. Nincs érzékelés,gondolkodás,személyiség,ego. Hisz ezeket MIND a fizikai test,létezés hozza létre.


Tehát önmagában a lélek eléggé korlátozott. Bár az ego hiánya miatt nincs tisztában a saját korlátaival hisz nem érzékeli ezért nem is zavarja.


És így a kérdésere is áttérünk. Ilyen formában tökmindegy hogy van e lelkem. Hisz a halálomkor az egom így is úgyis elpusztul és az a végleges halál. A következő inkarnáció nem én leszek, csak a folytatásom. Tehát nem én támadok fel, sokkal inkább olyan mintha 1 gyerekem születne, egy teljesen új ego,személyiség,porhüvely.


Tartalmaz magában hasonlóságokat az előző inkarnációból hisz annak a folytatása + az "elem" lélek ugyan az benne + ha van karma akkor azt is viszi magával.

2022. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A gondolkodást, érzékelést vagy akár a lelkünket, nem a fizikai lét hozza létre!!! Ez nem igaz, ezeket a dolgokat kozmosz hozza létre!!! Mert embernek lenni - ami mára eltűnt a nyugati típusú kapitalista liberális eszmék által, ugye a fogyasztói társadalmat, Ma nincs szellem, se erkölcs, se értelem, se morál!!!!

Mert a kapitalista nácik - a saját elmebeteg képükra formáltak - egy egyáltalán nem működő - önmagát felzabàló és ezt még csak nem is realizáló roskatag elbszott biorobot réteget, hogy fenn tudjanak tartatni velük egy jóléti nyomort rendszerszinten - azt jelentené hogy kozmikus rang!!!! Az ember egy minőségjelző lenne!!!!!

Mert az ember primer fokon nagy hányadában még most is állat!!!!!

2022. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SZücsöm ***** válasza:
39%

7. Bizonyísd hogy a fizikai létezés/komponens hiányában létezik érzékelés,ego. Mutass rá példát.Azt értem hogy te speciel ebben hiszel de amíg erre a lehetőségre nincs legalább erősen ráutaló jel addig igazán használhatnád a "szerintem" jelzőt.


A lélek az más tészta. Ott a vita tárgya az az hogy létezik e. De ha létezik akkor egyértelmű hogy transzcendens jelenség. Hisz (jelenleg) megtapasztalhatatlan jelenség. Értsd láthatatlan,mérhetetlen stb. És transzcendens jelenséget valószínűleg fizikai létező valóban nem tud létrehozni.


A gondolkodással érzékeléssel csak az a bibi hogy rohadtul mérhető, érthető jelenségekről van szó. Tudjuk hogy a látáshoz kell egy "fényt befogadó szerv" és kell valami ami értelmezi a beérkező jeleket. Ízleléshez ízlelőbimbó és értelmező 1ség és folytathatnám tovább.


Tehát de az érzékeléshez minimum 1 agyra van szükség ami képes valamilyen akár "hamis" jeleket fogadni, "generálni" mint pl egy álomnál ahol valójában nem eszed azt az epres sütit mégis képes vagy valamilyen ízt "érzékelni".


Még a gondolkozásról vitatkozhatnál hogy hogy működik mert az agy működését még nem ismerik még eléggé. De már az eléggé beszédes hogy az agyra való fizikai kémiai behatással képesek vagyunk 1 ember emlékeivel,érzékelésével,akár személyiségével "szórakozni". Továbbá az agy működésében végremenő folyamatok mérhető jelenségek, tehát nincs köze a transzcendenshez.


Hogyan definiálod az kozmoszt? Csak mert nekem az 1 fizikai létező és nem 1 transzcendens fogalom. Annyiban 1et értek hogy ha a tudósoknak igaza van a Big Bang elméletben akkor minden fizikai létezőt a "kozmosz hozott létre" legalábbis az a kiunduló pont. Ha viszont létezik lélek akkor annak a létrejöveteléhez semmi köze a kozmosznak.


A maradék amit írtál viszont nettó hülyeség. Az ember soha nem volt erkölcsösebb mint ma. Nem tudom te hogy vagy vele de én se a középkori se az ókori erkölcsbe nem vágyódom vissza.


Nem tudom hogy a szellemre milyen formában gondolsz. De mint értelmi szint jóval az ókori, középkori szint felett vagyunk tehát dettó nem vágyódom vissza.


Ha spirituális értelemben akkor sincs igazad. Régen is csak az igaz hívő papság, szerzetesek, sámánok stb. részesült valamiféle erősen spirituális életmódban. Az emberiség nagy része földet művelt stb. Az hogy templomba jártak mert az volt a szokás vagy mert muszáj volt nem vezet spiritualizmushoz.


Annyi változot hogy ma már inkább a körölöttünk lévő világ megismerése törekszünk és nem sajátmagunkéra. Ami nem ér többet sem kevesebbet.


Értelemre már kitértem de ismételten. Egy írni olvasni számolni képes egyfolytában új ismereteket szerző generáció számomra értelmesebb egy ókori, középkori civilizációnál ahhol a népesség nagy része soha nem látott távolabb a falu szélénél. Természetesen van olyan tudás ami akkor hétköznapi volt ma már viszont csak kevesen ismernek.(többnyire földművelés témában).


Morálból sincs kevesebb mint annó. Egy akkori robotoló földművesben nem volt több morál mint egy mai robotoló irodai munkásban. És egy mai marsraszállást tervező stb embernek nincs kevesebb morálja mint azoknak akik megálmodták pl a piramisokat.


A kapitalizmus se változtatott semmin. Nem az emberek hozzáállása változott a harácsolás irányába. Egyszerűen csak a lehetőségeink, energia kapacitásunk nőtt és ezért vagyunk képesek sokkal nagyobb, és ezáltal károsabb harácsolásra. A fejlődésnek is vannak hátulütői.


Mint utaltam rá a biorobot réteg mindig is létezett és % os arányban régen se voltak kevesebben. És igen az ember egy minőségi jelző IS. Csak nem azt a minőséget jelzi amire te gondolsz. Csak is az öntudatunk és az azzal járó +,- emel ki minket ELMÉLETBEN az állati világból.


Viszont ismételten tévedsz sőt az egész társadalmi kritikád is hibás alapon nyugszik.


Pont hogy az vezetett el ahhoz hogy a társadalmak nagy részében van valami "kiégés" érzet hogy az életmódunk egyre kevésbé igazodik az emberi lét természetéhez.


Amiben pont az a lényeg hogy NEM EMBERI hanem pont hogy egyszerű, "állatias", természet közeli.


Tehát pont az vezet sok visszásághoz hogy egyre jobban kezdünk "emberi" és nem állati életmódot folytatni.


Ergó egyre távolodunk a természettől, és a zsigeri, ösztönös viselkedéstől,életmódtól.És egy szimpla állat pont hogy harmóniában van a természettel.

2022. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!