Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kezelik így a spirituáli...

Miért kezelik így a spirituális irányzatok is a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek!

De egyre több helyen találkozok olyan hozzáállással, ami nulla empátiával fordul hasonlókhoz, pl figyelemzavarhoz, vagy depresszióhoz, bármilyen mentális betegséghez. Kb. megmondják, hogy "te csinálod magadnak", és "hagyd abba", és akkor ezzel várják, hogy meg legyen oldva. Volt olyan, amikor hasonló támogatáshoz még a lenézés, és szinte a vádaskodás társult.

Most ha spirituálisan közelítjük meg akkor oké, hogy van karma, tehát lehet pl valaminek a következménye, de most azért aki ezekben benne van, akár személyesen, akár hozzátartozó miatt, az tudja, hogy ez nem így működik. HA csak ennyin múlna az egész nem lennének mentális problémák, mert az emberek rájönnének, hogy jé ezt abba is lehet hagyni.

Most honnan jön ez a "nem az én dolgom, oldd meg magad, te tehetsz róla" hozzáállás, ami üvölt arról, hogy aki beszél róla, közelében se volt annak, amilyen ez valójában? Vagy ami spirituális, az ennyire "spirituális"? Nem várom, hogy más oldja meg bárkinek problémáját, csak feltűnik, hogy az észosztásból egyre többször hiányzik, hogy aki beszél erről tényleg valami minimális köze legyen arról, hogy ez mivel jár.

Vagy csak én botlok ilyenekbe?


2022. jún. 11. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es! Nem 8-as vagyok, de ha nem fizikai eredetű a probléma, akkor valószínűleg csak akkor fog megszűnni, ha a vágy, ami kiváltotta, nem érzed többet szükségesnek. A legtöbb ilyen állapot azért jön létre, mert körülzárod magad, a tested köré mindenhova falakat építesz. Tagadás, sebezhetőség, szükség érzése, ez a három szokott lenni az ok. De a tagadás inkább az utóbbiak következménye.
2022. jún. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Csak az első bekezdést olvastam el.


A spirituális irányzatnak semmi köze nincs az azt követő egyénekhez. Az egyének mikor bölcseleteket hallanak, hajlamosak ilyeneket csinálni. Én is egyet értek valahogyan ezekkel, sőt én többször próbáltam öngyilkos lenni, szóval jó és közeli barátságban vagyok a depresszióval. Akik hasonló irányzatot követnek, de még picikék, nem tudják mi fán terem az elme és a megélés, hajlamosak ennyire lekicsinyelni, félrelátni azt, ami a másikban van, azt amit az irányzatban van, amit "követnek", stb. Szóval ezeket nem az irányzatok csinálják, hanem az egyének, akikre most gondoltál, amíg az 1. bekezdést írtad.


Nem létezik olyan spirituális irányzat, ami negativitást éltet, pl lenézést, így igazából a kérdésed értelmetlen, mert hiányzik belőle az a tudás, amit most írtam.

2023. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!