Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ásvány karkötőkből lehet...

Az ásvány karkötőkből lehet egyszerre többet viselni ugyan azon a kezen?

Figyelt kérdés
Esetleg véleményetek a: élinkítő rodanit, szodalit,lápisz lazuli,ónix rol?

#ásvány #ásványkarkötő #Ónix #szodalit #Lápisz lazulit #Élénkítő Rodonit
2022. jún. 26. 08:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Én is bedőltem ezeknek a köveknek, elég nagy gyűjteményem van. Igazából lehet hordani többet is, ugyanazon a kézen. És tényleg vannak köztük nagyon szépek. Rengeteg feltételezett hatásuk van. Amúgy ha élénkítő hatást szeretnél, akkor gránát vagy/és hematit.
2022. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 segitseg ***** válasza:
0%
Inkább ne hordd őket, én személy szerint nem bírom, amikor ilyen-olyan KÜLÖNBÖZŐ HATÁSÚ kristálykarkötőket hord az ember, nem csak azért, mert a nyers kristályok sokkal hasznosabbak, hanem azért is, mert az sem biztos, hogy igaziak, ám ha az utolsó eset áll fenn, akkor nyugodtan hordhatod őket egyszerre, viszont egy IAGZI ásványból készült karkötő gyakori tisztítást igényel, mivel rengeteg inger éri a nap folyamán.
2022. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válaszolok én is. Nagyjából 3 éve foglalkozok ásványokkal, leginkább ékszereim vannak.

Egy két pontosítást ha megengedtek az elején. Először is, az nem rodanit, hanem rodonit, persze ennek most nagy lényege nincs. Másodszor pedig, ezt annak a pár embernek írom aki keveri a szezont a fazonnal. Szóval az ásványok nem ránézéssel hatnak, és nem is vallási alapon. Persze szükséges hozzá, mint minden máshoz is, a hit. De ezek rezgés alapján hatnak. Ez tény hogy mindennek van egy rezgése, azt viszont már kevesen hiszik el hogy ezáltal a kövek tudnak gyógyítani. És ennek semmi köze a valláshoz, vagy manifesztáláshoz, meg egyéb hókusz pókuszhoz.

Na de akkor most jön a lényeg. Azt érdemes tudni hogy a bal kézen hordott ásványok a jobb agyféltekhez kapcsolódik, a jobb kézen hordottak pedig a bal agyféltekhez.

Én azt ajánlom hogy egy kézen olyan ásványokat hordj ami harmonizál egymással.

Mondok pár példát: a rodonitot én inkább a rózsakvarccal ajánlom mert a hatásuk hasonló így harmonizálnak egymással. A szodalit és a lápisz lazuli egy párosításnak tökéletes, ha esetleg érdekel, én még az ametisztet ajánlom hozzájuk. Az ónix pedig egy nagyon erős védőkő, hozzá az obszidiánt, ha viszont élénkítő céllal szeretnéd akkor a gránátot, és a gránátból is az almandin változatot. Az általad felsorolt kövek egyben elég érdekes hatást eredményezhetnek. Mivel a rodonit és az ónix már magában is nagyon erős, és azt tudni kell hogy egyben teljesen más hatást eredményezhetnek mint magukban.

Azért még egy párt leírok amit nem szerencsés együtt hordani, ez pedig az ametiszt és a karneol. Ugyanis ezek kiütik/blokkolják egymás hatását.

Amit még tudok tanácsolni hogy hegyikristályt érdemes más kövek mellé hordani, mert felerősíti a többi ásvány hatását.

És mivel már ilyen hosszúra sikeredett, amiért elnézést kérek, de akkor már írok még egy két gondolatot a sok "hozzáértőnek".

Ahogy már az elején mondtam, kb 3 éve foglalkozok hobbi szinten ásványokkal. Nem tudom ki írta azt hogy neki vannak, de semmi hatásuk, neki válaszolnám hogy vagy hamis kövekkel van dolga, vagy egyszerűen annyira szkeptikus hogy hiába van az ásványoknak hatásuk, észre se veszi. Mert erre, most mondanám hogy rá kell hangolódni, de ez eléggé ezoterikusan hangzik, inkább úgy mondanám hogy idő kell mire észrevesszük a kövek hatását.

És azt nem értettem még mikor valaki mondta hogy a nyers ásványnak sokkal nagyobb a hatása. De miért? Miért lenne jobb?

Egy nyers kődarabot magaddal se tudsz vinni sehova, ahhoz pedig hogy hassanak a közelünkben kell hogy legyenek. Nem beszélve arról hogy így simán fenn áll a veszélye hogy elhagyod valahol.

Egy nyers ásvány valóban szebb lehet mint egy ékszer, de hatása szempontjából nem biztos hogy praktikusabb is.

Na ennyit akartam nagyjából, és elnézést mégegyszer hogy ilyen hosszú lett, de úgy éreztem muszáj ezeket leírnom és a sok szakértőt, aki csak azt tudja írni hogy a köveknek semmi hatásuk, kijavítani.

Ha esetleg, kedves kérdező, lenne még valami ami érdekel, pl a kristályprogramozást már meg sem említettem, szóval keress nyugodtan privátba, és szívesen válaszolok:)

2022. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
13. Végre valaki aki ért hozzá! Köszönöm!
2022. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem is több van, egyiket a jobb, a másikat a bal karomon hordom. A kérdésre válaszolva lehet, nekem van olyan ismerősöm, akinek 3 ásványkarkötőt is hordott ugyanazon a kezén :)
2022. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!