Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a csakrák létezésében?

Hisztek a csakrák létezésében?

Figyelt kérdés

Múlt héten elmentem hangtálterápiára,(hangmasszázsra) és a természetgyógyász, aki csinálta, azt mondta, hogy a szív csakrám gyenge.

Őszintén egy kicsit kellemetlenül éreztem, mert annyira nem hiszek a csakrákban, a hangtálakat viszont szeretem, megnyugtat a hangjuk.



2022. júl. 7. 12:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ezek megtapasztalások függvénye.

Maga a koncepció sokezer éves, és nagyon jól leírja az emberi test rendszereit, működését, de igazán csak akkor kerülnek helyére a dolgok, ha van hozzá megtapasztalás is ezekről.

Meditációban pl egyenként a csakrákra koncentrálva ténylegesen érezni lehet őket, vagy ha valaki kundalini ébredést él át, akkor kétsége sem marad, ahogy a kis dög átküzdi magát hónapok alatt a csakrákon.

2022. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek olyanban, aminek a létezésében 100%ban biztos vagyok.
2022. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Léteznek erre tudományos bizonyítékok, kutatások, amik a csakrák létezését vizsgálták?
2022. júl. 7. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így bizonyítani nem tudom, viszont a csakrákhoz bizonyos "tüneteket" társítanak, amivel már lehet foglalkozni.
2022. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Micsoda aza csakra?
2022. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5. Hát ami a hinduizmusba általában 7, a buddhistáknál 5, a narutóba meg egész más.
2022. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a természetgyógyász, hogy a szívcsakrám gyenge, mert nem kapok elég szeretetet.
2022. júl. 7. 15:35
 8/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez kissé klisés. A szívcsakra nem csak a szeretetért felel, hanem minden nem kommunikáció jellegű, azaz főképp érzelmi kapcsolatért a környezeteddel, és nem csak emberekkel, vagy élőlényekkel. Ha "gyenge a szívcsakrád" akkor elhatárolódsz a környezetedtől, sem te nem igyekszel kapcsolatba lépni a külvilággal, se a külvilágnak nem engeded, hogy bejusson.
2022. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz rám, visszahúzódó introvertált ember vagyok.
2022. júl. 7. 22:01
 10/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Amíg csak introvertált vagy, ez nem lehet probléma. Amikor ez már "kóros", akkor mondhatod, hogy "gyenge a szívcsakra". Sok esetben az introvertált emberek sokkal erősebbek ezen a téren, mert noha kevés kapcsolatuk van, az mélyebb, tartalmasabb. Az, hogy valakinek rengeteg felszínes kapcsolata, és kötődése van, még nem jelenti, hogy teljes fordulaton pörög a szívcsakrája. Nem csak mennyiségről, mélységről, és minőségről is szó van.

Jó példa a "gyenge szívcsakrára" az, aki antiszociális viselkedésre hajlamos, vagy szoocializációs zavara van. Nem képes normálisan érzékelni a környezete hangulatát, igényeit, és nem képes kapcsolatot teremteni. Egy egyszerűen csak introvertált ember még képes lehet mások gondolatainak, szándékainak pontos érzékelésére, csak nem feltétlen élő szóban. Ha egy introvertált könyvet olvas, és beleéli magát, átérzi a szereplők gondolatait, érzéseit, megpróbáltatásait, az is azt jelenti, nincs semmi gond a szívcsakrájával, egyszerűen a habitusa befelé forduló, és töprengő.

2022. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!