Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ők máshová kerülnek?

Ők máshová kerülnek?

Figyelt kérdés
Társasházban élek, a lépcsőházunkban én vagyok az egyetlen kétkezi melós, a többiek: orvos, orvos2, informatikus, egészségügyis, mérnök,vagy simán hülye , túlsúlyos! A túlsúlyost, szerintem senki nem tűzi fel a nyársra, mégis lenéznek! van amelyik a köszönésem alíg fogadja, én mindent elvégzek, ami iratlan szabály a társasházban.folyamatosan én viszem ki a kukát,takarítom a lépcsőházat, havat lapátolok,(persze ha nagyritkán van hó). valamiért mégis lenéznek.előre köszönök, szinte a szemembe sem néznek.-ők különbek? ők nem büdöset kakkantanak?- ők máshová kerülnek ha eljön az idő?-igaz ami igaz, én csak egy lepukkant rönó táliával járok.

2022. aug. 19. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ők máshová kerülnek, ha tényleg ennyire lenéző a viselkedésük.

Azonban érdemes azt is átgondolni, hátha csak te látsz bele túl sokat, esetleg a te stílusod sok nekik.

2022. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha Te kvázi helyettük is megcsinálsz mindent, jóhogy így vannak veled. Dobd el a seprűt meg a lapátot,egye meg őket a kosz :) nincs mit :)
2022. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Az a szokás, hogy a fizikai munkásnak nem köszönnek. Én tanár vagyok és sosem köszönöm a takarítónak, de a gyerekek sem. Ez így szokás az idők kezdetétől. Spórólni kell a beszéddel, idegekkel.
2022. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Egyszer beszélgettünk erről kollégák, hogy nem kellene-e köszönni. Végül kiegyeztünk abban, hogy azért nem kell köszönni, mert úgyis sok dolga van a takarítónak, nem kell kizökkenteni a munkából és nem kell arra ösztönözni ezzel, hogy kevesebbet dolgozzon, mert sokszor így kezdődnek a beszélgetések amiből munkakerülés lesz


A takarítóval nincs semmi dolga az embernek. Akivel nincs semmi dolgunk annak nem köszönünk. Pl az utcán sorbanállásban sem köszönsz senkinek. Buszon sem köszönsz. Köszönsz moziban vagy kultúrális rendezvényen a széksorok mellett? Nem, mert nincsen dolgotoke gymással

2022. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem hiszem, hogy Isten az alapján döntené el, hogy ki hova kerüljön hogy milyen társadalmi szokások terjedtek el az országban. Pl mondá, hogy igaz hogy rengeteg ember életét megmentetted, kioperáltad belőlük a rákot, de köszöntél a kukásembernek? Nem. Akkor mész a pokolba fiam
2022. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
3- as, 4- es remélem csak ironizálsz! A köszönés egy illendőségi forma, éa minél intelligensebb valaki, ezt annál jobban tudja és cselekszi. ( ld.ellentéte, aki nem köszön , az egy bun.kó, lehet doktor, ügyvéd, pofesszor , vagy a 6 osztályos Juci néni)
2022. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
6, Én is így gondolom. De éppen azt magyarázom, hogy sokan viszont nem. Mondjuk amikor én köszöntem a takarítónőnek és közvetlen voltam vele mindig visszaélt vele. Ez is jelent valamit....
2022. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
5 ös. Akkor senkinek nem kell köszönni, de mivel élnek még a földön illemtudó emberek, ők ezt rossz néven veszik. Nem kell senkivel arcoskodni, mert az emeltetik fel, aki megaláztatik. Ennyi.
2022. aug. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
8, miért ne kéne senkinek köszönni? A kollégáidnak akivel van dolgod a házmesternek, szerelőnek ha kijön köszönünk. De pl egy házkörüli karbantartónak mint a kérdező nem köszönünk, mert nincs vele dolgunk. Ő egy droid. Akkor köszönünk neki, ha valamiért dolgunk lesz vele, pl elromlott az égő a bejárat előtt és a házmester még nem vette észre vagy szabadságon van és nem tud intézkedni vagy odacsuláztak a bejárati ajtónk elé, ami közös helyiség de nem akarunk belelépni. Na akkor köszönünk a karbanartónak és megkérjük, hogy foganatosítson intézkedést a probléma elhárításásra
2022. aug. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

A köszönéssel megtiszteled a másik, gyakorlatilag azt üzened neki, hogy észrevetted és emberszámba veszed őt.


Gyanítom, hogy a fővárosiak kevésbé preferálják a köszönést, de vidéken pl. simán köszönnek a postán is, ha beállnak egy sorba. :)

2022. aug. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!