Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi vár a halál után? Valakinek...

Mi vár a halál után? Valakinek volt “halálközeli” élménye?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy eleg komoly betegsegem, emiatt az utobbi 2 honapban egyre tobbet gondolok a halalra, arra hogy megszunok letezni.

Vilag eletemben feltem a halal gondolatatol, de mostanaban meg meg inkabb.

Tenyleg minden milyen szep a halal utan es egy nyugodt helyre kerulunk vagy megszununk mi is es a tudat is?

Mi var rank a halal utan?

Annyira felek hogy barmikor vege lehet az eletemnek, nem latom mar a csaladtagjaim es nem leszek mar egyutt a parommal akit a vilagon a legjobban szeretek :( nagyon felek az egesztok, barcsak orokke elhetnek :(



2022. szept. 25. 21:06
 1/8 anonim válasza:
96%
Ne tarts ettol egyszer megtortenik de addig boven van idod. Sztem senki nem fog ertelmes valaszt adni mi fog tortenni utana, de biztos var valami uj.Gondolj erre. Jobbat nem tudok nekem szerencsere nincs ilyen problemam.
2022. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A japán szamurájok minden egyes reggel úgy keltek fel, hogy aznap fognak meghalni. És mégis küzdöttek...
2022. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi van a halál után, de gondoljunk bele logikusan. Ha van utána élet, akkor fölösleges félni. Ha nincs, akkor pedig nem kell szembenéznünk az örök nemléttel, mert nem leszünk (aki nincs, az nem tud azon szomorkodni, hogy ő nincs). Bármelyik verzió igaz, ugynaz a vége: éld az életedet *most*. A halálfélelemnek objektíven nézve semmi értelme, ez a természet trükkje csak, hogy az élőlények a végsőkig, mindenáron életben akarjanak maradni.
2022. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy emberek lettünk és tudatos élőlények, a természet ránk rakta a halálfélelem terhét. Meg kell vele békélni, mert ez hozzánk tartozik.
2022. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Senki nem tudhatja, hogy mi van a halál után. A különféle vallások próbálnak ezzel kapcsolatban valamiféle választ adni, aztán valamelyiknek csak igaza van.


Én hiszek a lélekvándorlásban, vagyis a halál igazából egy új élet kezdete. Hogy az újjászületésig mennyi idő telik el, és addig mi történik, azt nem tudom, de a leglogikusabb válasz erre a kérdésre szerintem az, hogy az ember addig egy olyasmi állapotba kerül, mint amikor úgy alszik, hogy nem álmodik, vagyis nem érzékel semmit, aztán egyszercsak újjászületik. Vagyis akár több száz év is eltelhet úgy, hogy semmit nem érzékelsz az idő múlásából.


Ha igazam van, akkor születésed előtt valószínűleg már voltál halott, a korábbi életedről viszont nem tudsz semmit. Ennek megfelelően attól nem kell tartanod, hogy mi lesz, hogyha a mostani szeretteiddel nem találkozol újra, mert nem fogsz rájuk emlékezni az új életedben.

2022. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

#5

"Valamelyikének csak igaza van"

Hát ez nem tűnik reálisnak.

2022. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kezdet és vég minden folyamat elkerülhetetlen aspektusa. De rendkívül nehéz meghatározni, hol kezdődik és hol szűnik meg valami, mivel az események és a folyamatok, a kezdetek és a végződések a szó pontos értelmében sehol sem osztható kontinuumot alkotnak.

(Carl Gustav Jung)

2022. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
66%

Rendezz el mindent az életedben, és ez egy kicsit meg fog nyugtatni! Ha van olyan ember, akivel haragban vagy, békülj ki vele! Ha van rokonod, akivel régen beszéltél, beszélj vele! Ha tudsz adni még 1-2 jó tanácsod a közeli hozzátartozóidnak, tedd meg!

Ha van olyan dolog, amit ajándékozni szeretnél, akkor vagy ajándékozd el, vagy végrendelkezz! Tegyél meg mindent, amiről úgy érzed, hogy meg kell tenned, amíg még lehet, hogy jól el legyenek rendezve a dolgaid és akiket szeretsz, mondd nekik minden nap, vagy minél gyakrabban, hogy szereted őket!


Ha ezeket megteszed, akkor ha létezik lélek és van folytatás, akkor is a legjobb fog történni vele, ami csak történhet!


Ha nem létezik, akkor is nyugodtan halsz majd meg. Amúgy a halál olyan lehet, mint az alvás, egy nagyon mély álomhoz lehet hasonló. Én így képzelem el.

2022. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!