Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek halálközeli élménye...

Akinek halálközeli élménye volt, miben és mennyire változhat a személyisége?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok alapján várok választ.

2022. máj. 9. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer majdnem belefulladtam a tengerbe. Poszttraumás stressz szindrómám volt utána egy ideig. Ennek már 20 éve, csak annyi maradt belőle, hogy én tengerbe be nem megyek, csak a legszélére max.


De ez teljesen más lehet, ha pl. bűntény miatt kerül vki közel a halálhoz.

2022. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem velem történt, de volt egy közeli ismerősöm. Fiatal lány volt, nőgyógyászati cisztával műtötték, de kiderült, hogy tumor, áttétekkel. Előtte egy eléggé flegma kiscsaj volt, amolyan fapofa, beszólógatós, ha a társaságával lógott, de ez inkább nekem úgy tűnt, hogy előttük akart menő lenni. Mikor diagnosztizálták, total megváltozott. Nagyon kedves volt, már nem lógott azokkal az arcokkal, kapaszkodott az életbe, ki akarta használni minden percét, a betegségtől függetlenül nagyon vidam, humoros volt (sajnos 6 év után meghalt).
2022. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Huszonéve volt agyvelőgyuszim. Egy hétig nem tudták, merre billen a mérleg nyelve, de végül megmaradtam. Igaz, az egészből semmire sem emlékszem. A férfiakat egyébként nem nagyon szokta megrázni a halálközeli élmény. A mi agyunkban mintegy 4x akkora helyet foglalnak el a faj-, mint a létfenntartási funkciók. A nők esetében ez az arány fordított. Ezért vagyunk bátrabbak, az életet kevésbé tisztelők, mi pasik.
2022. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csicsky ***** válasza:
100%

Az első válaszoló esetéhez hasonló fulladásos élményem nekem is volt. Vizet ugyan nem nyeltem, de elfogyott a levegőm és nem tudtam a víz alól feljönni. Részletesen itt van leírva:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1080..

Ez is sok, sok évvel ezelőtt történt, de nem hagyott olyasféle nyomot bennem, hogy többé nem megyek a mélyvízbe, mert mindezt a saját hibámnak köszönhettem, nem voltam eléggé elővigyázatos, csak magamat okolhattam a történtekért, akkor miért a víztől féljek?

2022. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Békés és nyugodt ember lettem a lázadó tinédzserből. Korábban sem voltam jó keresztény, de a keleti filozófiák felé fordultam. A jinjang érdekelt utána. Ugyanis ahova jutottam ott az istenség két "arcával" találkoztam. Nem szentháromság volt. Csak kettő. És szerettem volna agykutatással foglalkozni, de erre már nem volt elég felkészültségem. Ugyanis amíg a klinikai halál állapotában voltam, az addigi teljes életemet átéltem még egyszer. Minden mozzanatát. Mivel agykutató nem lett belőlem, a buddhizmuson belül a különböző tudatállapotokkal foglalkoztam sokat. Ja, és soha többé nem féltem a haláltól. Egy hihetetlenül békés folyamat.
2022. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem halistennek még nem volt halálközeli élményem, de egyszer 13 évesen eltörtem olyannyira a kezem, hogy nagy eséllyel műteni kellett volna. Előtte teljesen boldog és könnyelmű személyiségem volt, de annyira féltem a műtétől, hogy nagyon megváltoztam és sokkal komolyabban vettem minden onnantól fogva. Halistennek nem kellett műtétni a kezem, de miután belgyógyult a kezem nagyon sok barátot veszítettem el mert már nem értettük meg egymást az akkori barátaimmal. És még mai napig úgy érzem túl komoly vagyok és ha valaki viccelődni is próbál ismerkedés elején én nagyon sokszor komolyan veszem mindent amit mondanak és nem tudják elhinni, hogy ennyire komoly vagyok a koromhoz képest.
2022. máj. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem megfulladtam egy hullámmedencében. A hullámok pont úgy jöttek, hogy mindig a víz alatt voltam. Ott gondolkodtam, hogy úgyis majd észrevesz valaki, amikor már elvesztem az eszméletem, aztán meg valahogy megmentenek. De aztán végül valaki észrevette, hogy nem nagyon tudok levegőt venni a hullámok miatt és segített.
2022. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cami55 válasza:
2022. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!