Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem elfogadott ha...

Miért nem elfogadott ha többet tudnak a nők mint a férfiak? Miért van az hogy a nők szorgalmasabbak, könnyebben tanulnak, és mégis a férfi ego nem bírja ha a nő tud valamit? Az ego miatt teszem fel itt a kérdést az ezotériában.

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 09:20
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

[link]


ebben van benne elég unalmas ezt nézegetni, mert nagyon sok táblázat van

2023. jan. 20. 15:12
 32/44 anonim ***** válasza:
42%

27-es vagyok. Én is nézek nárcisztikusokról szóló videókat, cikkeket. Szerintem félelmetesen fel van hájpolva, a normális reakciókat is összemossák a nárcisztikusokkal, így esélye sincs egy normális embernek a helyes megítélésére. Hasonló a két viselkedés, de ettől még lehet normális, de az is lehet hogy nárcisztikus. Az a bajom ezekkel a cikkekkel, hogy pont ezek kevernek mindent mindennel, húznak rá valótlan dolgokat a másikra. Mondok egy példát: ha kedves vagy bocsánatot kér, akkor óvakodjunk, mert nárcisztikus. Hát ez nem így van.


Az érzelmeknél csak azt írtam, hogy a zsarolás, hisztizés nem kiegyensúlyozott érzelem. Ezek játszma alapú érzelmek.


A sírás és a feszültség egy egyenes dolog, de ezt lehet kezelni.

Ha nem kezeljük, akkor megy át ilyen deformitásokba.


Vigyázzunk a címkézésekkel! Nagyon veszélyes.

2023. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Egyébként én is látom azt amit te hogy eléggé össze vannak mosva a fogalmak. Én is gondolkodtam eleinte most mi van, nárcisztikus vagyok vagy sem. De azért van egy dinamika amit megjegyeztem a videókból.

A sírás szerintem is teljesen rendben van, és az indokolt feszültség, fáradtság, félelem, mind ami indokolt és a jelen helyzetből jön. Az a nehéz ha a múltból jön valami, és a jelen helyzetre van vetítve. De én is kezdő vagyok ebben, mindenesetre most sok video jött fel ajánlóban és megnéztem néhányat.

2023. jan. 20. 15:21
 34/44 anonim ***** válasza:
42%
27-es vagyok. Feliratkoztam egy nárcisztikus csoportba és pár napon belül elegem lett belőle, mert tök normális, emberi reakcióra fújoltak hogy mekkora nárcisztikus. Valakire pont azért, mert elhagyták. Az ilyenre mit lehet mondani? Most én is elkezdjem ekézni csórót mert így járt? Ez a bajom ezekkel a videókkal, cikkekkel. Hogy onnantól kezdve hogy megpróbál normálisan reagálni "szemét nárcisztikus és csak manipulál". Úgyhogy ki is követem az ilyeneket a francba! Ha beteg, akkor segítünk neki, nemhogy porig romboljuk mert "szemét nárcisztikus". És ha nem az, csak végtelenül elkeseredett? Most divat lett ez, ugyanolyan "bullying" (szemétkedés, bántalmazás, megszégyenítés), mint bármi más. És ha egyszer rád sütötték, mit csinálsz? Örökre a sötétségben maradsz, mert félni fogsz az emberektől? Súlyos károkat okoz. Még egy pszichiátertől is káros egy ilyen diagnózis, de tőle még elfogadom, csak ott is résen kell lenni.
2023. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Hát igen, nehéz kimazsolázni a normális infót ezekből. Bárcsak mindenki megtalálná a neki megfelelő szintet, ahol olyanokkal lehet kommunikálni akik hasonlóan értelmezni próbálják kritikusan. De a csoportokban nagyon vegyesen van minden. Engem is érdekelt de aztán nem léptem be mert azt gondoltam ilyen lehet amit írtál. És szerintem sem menthetetlenek a nárcisztikusok, pláne hogy spektrumzavar és nehéz elhelyezni mennyire súlyos. És mégiscsak áldozatok, akik valahol együttérzést érdemelnek, csak tudni kell kitől mit lehet várni. Most itt tartok a gondolatmenetben. Mindenesetre érdekes téma.
2023. jan. 20. 15:45
 36/44 anonim ***** válasza:
10%
27-es. Én úgy kezdtem, hogy amellett hogy tanultam, elkezdtem rendes pszichológia könyveket olvasni, na nem ilyen agyamenteket, hanem amit én is felfogtam. De mondok ismerteket, akiket nagyon szeretek. Például Popper Pétert nagyon javaslom, borzasztó reális, józan, szerethető, vicces és komoly is. Kár, hogy nincs közöttünk az öreg. Ő egy hatalmas veszteség a szakmának. Lehet olvasgatni tőle ami belefér. Újabbak közül Szondy Máté, aki számomra megbízható. Csak kettőt írtam, de ez így most elég is.
2023. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
2023. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Darius- ***** válasza:
A kérdésed értelmetlen és feminista. A felsooktatasi adatok orszagonként eltéroek. Emellett ne feledd tobb no él Magyarorszagon, mint férfi. Én nem nemek kozott tennék kulonbséget abban, hogy ki okos és ki nem, hanem EGYÉNENKÉNT. Ha azt nézzuk, a feltalalok, tudosok aranyaban mennyi a no-férfi, akkor az elobbi jonne ki. Az IQ adatokban is az elobbi. Mégis azt mondom, hogy nem relativ semelyik példa, mert tobb tényezotol fugg ki tanul tovabb, nem feltétlenul azok szereznek diplomat, akik a legokosabbak, hanem akik igy hataroztak el. A nok szerintem is szorgalmasabbak, viszont a férfiak kitartobbak. Azt is olvastam a kommentekben, hogy narcisztikusnak neveztél valakit. Ez viszont nem vall tulzott intelligenciara, ennyibol itt senkirol nem tudjuk ezt elmondani ismeretlenul, még a pszichologusoknak is nehéz azt egyértelmuen megallapitani éloben.
2023. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Nem feminista a kérdésem. Igazából szerettem volna neked válaszolni, de inkább ignorállak. Ha valaki nekiáll feministázni, az az ember leírta magát. Szerencsére megvan a neved, és tudni fogom hogy ez a Dárius idáig süllyedt, tudom kire nem kell odafigyelni.
2023. jan. 21. 22:05
 40/44 A kérdező kommentje:
36 és 37, köszönöm a videókat, azóta is ezeket nézem néha :)
2023. jan. 21. 22:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!