Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire fontos számodra az...

Mennyire fontos számodra az önzetlen szeretet adása és kapása?

Figyelt kérdés
Melyiket részesíted előnyben, hogy önzetlenül szeress másokat vagy azt hogy mások önzetlenül szeressenek téged?

#önzetlen szeretet, adás, kapás
2023. ápr. 3. 14:09
 1/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen elvárásaim, mert tudom, hogy az ember képtelen teljesen önzetlenül szeretni. És magamat sem csapom be azzal, hogy bárkit is önzetlenül szeretnék. Az ilyen önámítás elvárásokhoz, és csalódásokhoz vezetne. De ettől még tisztelem azokat, akik törekszenek rá, hogy elérjék ezt az érzelmi színvonalat. Akár tettekben megmutatva törekszenek, akár csak önmagukon csiszolgatva.
2023. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a szeretet is csak kémia, a “szerelemről” már nem is beszélve.

Ha létezik is szeretet, az merő önzőség hiszen ha szeretsz valakit, az neked jó érzés hogyha mellette vagy.

2023. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 3. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan. Ha egy számomra komoly kapcsolatról beszélek, elengedhetetlen a maximális önzetlenség.

Ez ahogy az első két válasz mutatja, annyira ritka, hogy sokan a létezését is csak elméletlen, sőt akár lehetetlenségnek tartják.

2023. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosítok. Az önzetlen szeretet kapása egyáltalán nem fontos. Az alap, hogy én azt adjak, és szinte szüntelenül adjam, viszont nekem az kell, hogy amikor kapok, az legyen önzetlen, mindegy, hogy mennyi idő van rám szánva.
2023. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De ez a lényeg hogy nincs önzetlen szeretet… a szeretet csak kémia, ami a szaporodás miatt alakult ki

Az ember egy durva ösztönlény, nincs olyan hogy önzetlen szeretet

2023. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es a részletesen kifejtett választ.
2023. ápr. 5. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy érhetjük el, ha fókuszban tartjuk és efelé mozdul el a kollektív.
2023. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ilyet csak magamtól várhatok el, mástól nem. Ha saját magamat szeretem, akkor nem fogom másoktól várni el, hogy önzetlenül szeressenek. Mert alapvetően a szeretet önzésen alapul, hiszen szeretnénk, ha viszont szeretnének érte.
2023. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!