Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sikerült elérni valamit az...

Lucifer-666 kérdése:

Sikerült elérni valamit az ezotérivál, amit nélküle nem sikerült volna?

Figyelt kérdés
Természetfeletti volt?

2023. ápr. 23. 12:00
 1/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagyok, és sikerült megzabolázni a tüneteimet, amiket 10+ év gyógyszerezésének nem sikerült. Persze csak egy bizonyos szintig, ez még folyamatban van, de olyan dolgok miatt, amik miatt azonnal pánikrohamot kaptam volna 10 éve, most nem kapok, ha megfelelő erőfeszítéseket teszek. Ez egy eredmény a sok közül, de ez az, amit a környezetem a legjobban észlel. A kulcsszavak közül talán a hipnózis(önhipnózis) áll a legközelebb ahhoz, aminek ez köszönhető.
2023. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, de ebből hiányzik minden ami mágikus, vagy spirituális...
2023. ápr. 23. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

1


Ez nem ezotéria, hanem önkontroll. Felesleges bármilyen természetfelettit belevonnod. Sima placebó. Annyira hiszel ebben a baromságban, hogy szépen elhiszed, hogy hmmm, ez tényleg segít. És valóban, a pánikbetegség gyógymódja, hogy elhiszed, hogy nem lesz és nincs semmi baj. De ez se nem szellem, Isten, démon műve. Csak a saját agyadé.

2023. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése. Amit ma pszichológiának neveznek, az még pár száz évvel ezelőtt is szerves része, sok esetben a magja volt annak, amit ma spirituális tannak, vagy épp mágiának neveznek. Attól, hogy elkezdik vizsgálni, és megmagyarázni, még nem válik valami mássá az adott dolog. Az emberi elmére ez ugyanígy igaz.

Azt is vedd figyelembe, ahogy fogalmaztam. A kulcsszavak közül a hipnózis áll hozzá legközelebb, de nem konkrétan az, és nem csak az.

2023. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
100%
3, attól, hogy valami nem egy külső erő műve, még nem jelenti, hogy nem spirituális. A szellemi módszerek nagy része az ember saját szellemével dolgozik, nincs hozzá szükség sem istenre, sem semmi más külső erőre. Az ezotériát, mágiát, és hasonló fogalmakat körülveszi ez a téves megítélés. Ez így volt 5000 éve is, így van ma is.
2023. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Így van, ahogy az előttem szóló Grimfox írja. Hozzáteszem azt, hogy folyamatában fedeznek fel műszereket, ha sok száz évvel ezelőtt azt mondta volna egy tudós, hogy ilyen-olyan elektromágneses hullámok léteznek, akkor mágusnak, vagy hülyének titulálták volna.


Azóta felfedezték a röntgenhullámokat és a röntgen készüléket, meg sok mindent. Idő kérdése és pontosan így fogunk járni a "kézrátétellel" is, hiszen a világon minden rezgés. Ha egy szerelmespár kézenfogva jár, akkor is intenzíven hatnak egymásra rezgésekkel, a testi érintkezésen át, és akkor a szexről még nem is beszélve, amely során nem csupán kémia zajlik.


Mert már a KVANTUM FIZIKÁból is tudható, hogy az anyag nem minden.


Na meg, mit nevezünk anyagnak?? Ma már nem csak azt, mint régebben. Halmazállapot se három van, hanem számos tudós már plazmától kezdve rengetegfélét tart számon.


Ami régen "ezotéria" volt, ma már tudományos valóság. Ami most ezotéria, a jövőben tudománynak fogják nevezni.


A régi nagy csillagászok ráadásul asztrológusok is voltak, mint Galilei, Kopernikusz és a többi, szinte mind, a 18.századik, és egy részük azóta is, tehát miden hullámzó (rezgő), még a történelem, a tudomány is. Anno az asztrológia tudomány volt, ma nem annak nevezik, idő kérdése, és megint tudománynak fogják hívni.


Az ókorban létezett elektormosság egyes helyeken, aztán a középkorban aki valami hasonlót emlegetett, mágusnak titulálták, vagy őrültnek. A 19.század óta megint tudományosság az elektromosság.


A pszichológia meg például kutatja a halálközeli élményeket is. Akkor az se pont ezotéria!


És így tovább.

2023. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Elírásom

korrigálom:


A régi nagy csillagászok ráadásul asztrológusok is voltak, mint Galilei, Kopernikusz és a többi, szinte mind, a 18.század-IG.


Az asztrológia tudománya például le lett járatva idővel sajnos, már az 5.században a Niceai zsinaton a pápaság el akarta rejteni mint hatalmas tudást az asztrológiát, és bár nagyon lassan, de a 19. századra és mára elérték sajnos, hogy valami gagyi "Kos, Bika, Ikrek..."-szerű horoszkópos bugyutasgá lett a magazinokban...


Holott az a valódi, tudományos asztrológia, amivel Kopernikusz és Galilei és a többi nagy csillagász is foglalkozot, az rendkívül összetett tudomány, én tudom, mert éveken át tanultam és alkalmazom is sikerrel középhaladóként, persze csak bizonyos fukcióit, mert szerteágazó tudomány.


Egy aszrtológiai elemzésnek pusztán az alapja egy eféle bonyolult ábra, úgynevedzett radix, és köze nincs a gayi magazinos "horoszkópokhoz":


[link]


[link]

2023. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt hogy mióta foglalkozom fele csak még jobban becsavarodtam és mióta tudom hogy milyen rossz a karmám csak azt próbálom elképzelni hogy vajon milyen kivételesen durva előző életeim lehettek és rettegek hogy mi jön még

Nagyjából ennyi :D

2023. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen azt hogy végre szabad vagyok, a végtelen szabadság a legjobb
2023. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ez ér?:

évtizedekig tartó fejfájás (fokozatosan enyhülő és ritkuló ugyan) teljesen és végérvényesen elmúlt 1db kinezológiai kezelés/oldás hatására

2023. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!