Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a manapság...

Mi a véleményetek a manapság egyre divatosabb manifesztációról?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ez is a Rhonda Byrne féle Titok, csak újracsomagolt formában.


Tehát ha jól értem, arról van szó, hogy ha valaki akar pl. egy Ferrai-t, akkor annyit kell tennie, hogy elképzeli azt, van neki olyan kocsija. Pozitív érzéseket társít hozzá, aztán előbb-utóbb be fogja vonzani az autót.


Mit gondoltok erről?


2023. ápr. 25. 18:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Ferrari-t
2023. ápr. 25. 18:41
 2/13 Grimfox ***** válasza:
85%

Egyszerűen csak valaki még egy bőrt le akart húzni a vonzás bizniszről, de új néven kellett eladnia, mert a vonzás már valamennyire kiment a divatból, és a többség már tudja, hogy amit leírnak, szép, és jó, csak nem igazán működik. Mivel a vonzás már több mint tíz éve, hogy divatban volt, azóta van egy új "generáció", akik azt még nem ismerték, úgyhogy velük még el lehet hitetni a manifesztálást.

Ezekkel nem is lenne baj, ha nem herélnék ki az eredeti(jóval a vonzás előtti) elméletet annyira, hogy placeboig lebutítsák.

2023. ápr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

A "titok" meg önmagában ez a manifesztációs dolog valójában nagyon egyszerű. Az egésznek a mondanivalója valóban ez a "képzeld el és majd megvalósul", de az egész valójában egy "pszichoterápia". Arról szól ez az egész, hogy hogyan viszonyulsz a téged körülvevő dolgokra. Mindenre lehet negatívan és pozitívan gondolni, és nyilván az lesz hangsúlyos amire többet gondolsz. Ha a pozitív dolgokra, te magad is pozitív(abb) leszel.


Attól mert nem gondolsz a számlákra, a számla meg fog érkezni hónap végén, csak mivel a szemléleted pozitív, nem arra fogod helyezni a hangsúlyt, hanem arra, hogy volt délelőtt parkolóhely a Tesconál.


Ha most valakivel sosem beszéltél, de elképzeled hogy te vele vagy meg pozitívan gondolsz rá, 2 nap múlva meg rád köszön, akkor te abba mindent bele fogsz látni, azt gondolod hogy tuti azért van mert te rá gondoltál. Holott valójában semmi sem történt, csak azt mondta neked hogy Hello.


Mint a horoszkóp. Ami igaz azt nagyon magunkra vesszük és "húúú de igaz", ami negatív azt meg elkönyveljük úgy hogy hát ez ránk nem igazak, de attól még a pozitív leírásban hiszünk. Pedig nyilván baromság.

2023. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#Grimfox


Az eredeti elmélet miről szól?

2023. ápr. 25. 18:59
 5/13 A kérdező kommentje:

#3


Ennek ellenére ki tudja, mennyi könyvet adnak ezzel el...

Vajon a szerzők hisznek benne?

2023. ápr. 25. 19:02
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

5


Minden vállalkozás üzleti alapon működik. Ez ugyanolyan mint egy autómosó. El kell adni a terméket, különben hónap végén éhen döglik. Te láttál már olyan autómosót, ami úgy hirdeti magát, hogy ugyanolyan mint a többi? Na ugye hogy nem. Mindegyik meg akar győzni, hogy az ő autómosója csodát tesz az autóddal, mert a mosószer, meg a kefék, meg a sziper-szuper hab. Pedig ugyanolyan mint a többi.


Bárki írhat könyvet bármiről, ha talál rá kiadót. Az hogy az emberek mire és mennyire fogékonyak, az nincs egyenes arányban a logikával és a tudománnyal.

2023. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Grimfox ***** válasza:
77%

Az eredeti elmélet a hasonló hasonlót "vonz" és a smaragdtáblákon leírtak szerint működik. Nem hiszem, hogy röviden össze tudnám foglalni. Ha részletesen érdekel, akkor a Tabula Smaragdinát tudom javasolni(smaragdtáblák), és a Corpus Hermeticumot. A teozófusok is megpróbálták feleleveníteni az elméletet, de náluk már akad torzítás az eredeti gondolathoz képest.

Ha élőben akarod látni a működését a "vonzásnak", akkor figyelj meg egy tömeghisztériát, vagy tömegmanipulációt.

2023. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Viszont nálam a fordítottja mégis működik…


Amit nem akartam azt megkaptam, amit nagyon azt meg majdnem de aztán mégsem, ezt persze egy észveszejtő történet keretein belül.


Szó szerint volt olyan hogy elkezdtem azon aggódni hogy csak ide ne küldjenek és pár hónap múlva oda kellett mennem.

Vannak ilyen sztorijaim amire már guruk sem tudnának mondani semmit…

2023. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Grimfox ***** válasza:
79%
Attól, hogy nagyon nem akarod, még egy erős gondolatról van szó, és erős érzésekkel táplálod. Ami azt jelenti, hogy növekszik a bekövetkezés esélye. Ugyanaz, mint ha olyasmire fókuszálsz, amit szeretnél. Az ember hajlamos több erőt, és figyelmet fordítani a negatív dolgoknak. Ha még nagy esélye is van annak, hogy az adott dolog bekövetkezzen, a hatás még tovább fokozódik. Ha valamit nem akarsz hogy bekövetkezzen, attól a dologtól el kell vonni az érzelmi táplálékot, és a figyelmet, csak az elméd leghátsó zugában emlékezve rá. Miközben természetesen vagy arra fordítasz figyelmet, amit akarsz, vagy törekszel, hogy elkerüld azt, amit nem akarsz(a második nehezebb, mert a törekvés is valamennyire figyelem).
2023. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Igen? Akkor amit meg a legjobban akartam arra meg minden nap gondoltam és mégsem teljesült be.

Eléggé bullshit szaga van emiatt nekem ennek az egész bevonzás dolognak


Attól hogy én tudom magamban hogy valamit nem akarok, nem értem hogyan “érzik” 2000 kilométerrel arrébb hónapok múlva hogy mégis oda küldjenek…

2023. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!