Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van a halál után ?

Mi van a halál után ?

Figyelt kérdés

Ha lehet ilyet kérdeznem szeretnék kicsit rálátni ,hogym mi is vár rám a halálom után .Átkerülünk egy másik bolygóra ? vagy valaki más testében élünk tovább ?

vagy olyanok leszünk mint születésünk előtt,hogy nem tudunk magunkról ?

Vagy csak olyan mint az alvás ?



#halál #Mi vár reánk
2023. júl. 16. 23:28
1 2 3 4
 11/36 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%

3. "nem konkrétan iylen válaszokra vártam !!"

Tasztalatom szerint a kérdezők itt olyan válaszra várnak, ami nekik tetszetős.

De ez abszurd, az élet kegyetlen, az evolúció a folyamatos elmúlásra és újjászületésre épül. Mindennek korlátozott az élettartama.

Az emberek félnek az elmúlástól, így önmaguk kábítására, az érdekvezérelt papi világ hathatós támogatásával (néphülyítés) kitaláltak már mindenféle hülyeségeket.

A Bibliát is szerkesztették gyakorlatilag, hatalmi érdekek mentén, közönséges emberek.

Senkinek a kis lelke nem fontos a világegyetemnek, legyen kukac vagy ember, egyik sem több a másiknál.

Mennek szépen a szemétre, a lelkükkel (szoftverrel) együtt.

Újszölöttnek új lélek generálódik.

Nem is nagyon értem az emberi pökhendiségnek ezt megnyilvánulását, amikor azt hiszik, hogy ők fontosak az örökkévalóságnak.

De kép, se hang, ennyi lesz.

2023. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Benneleszünk egy rakás youtuber kísértetvadászós videóiban.

én erre céloztam ez a hozzászólás kissé fura akkor 3 as volt most már 2 es.

2023. júl. 17. 13:39
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

A Hindu hitvilág szerint a következők:


1. Az erkölcstelenek elnyerik büntetésüket, a különféle poklokat, de nem végtelen ideig (hiszen a bűneik sem végtelenek), hanem egy hosszú időre: akár évmilliókra.


2. Az erkölcsösek és a vallást követők két csoportra bomlanak: azok, akik elnyerték a felvilágosodást (1), és azok, akik nem, de erkölcsös, vallásos életet éltek (2). Ezen második csoport belép valamely isten mennyei világába, és ott hosszú ideig (nem örökké) különféle élvezetekben lesz része.


Ez után mind az erkölcstelen, mind a vallást követő ember újjászületik. Az erkölcstelen a poklok és kínok után különféle alacsonyabb rendű életformákon keresztül (pl. növények, rovarok, aztán magasabb szinten szellemek, még magasabb szinten állatok, még magasabb szinten szerencsétlen, szegény, beteg emberek, stb.) végül újra eléri az emberi állapotot, ahol megnyílik a lehetősége a felvilágosodásra és a vallás gyakorlására.


Az erkölcsös, vallást követő ember aki megjárta a mennyeket, szintén visszacsúszik a mi emberi világunkba, és egy jó családba születik (jó = jelen van a spirituális tudás), hogy újra legyen esélye elnyerni a felvilágosodást, amit eddig nem ért el.


Aki eléri a felvilágosodást, az nem születik itt újjá. Hogy vele mi történik, arra különböző Hindu vallások különböző válaszokat adnak. A manapság legnépszerűbb válasz az Advaita Vedanta válasza, ami szerint a felvilágosodás annak a megtapasztalása, hogy a lélek (Atman) egy Brahmannal ("istennel"). Ez a legnépszerűbb nézet, de komolyabb teológiai körökben a filozófiai alapját ennek kb. mindenki elutasítja és megcáfolja.


Ami engem illet, én a klasszikusabb, teisztikus utat követem, ahol a felvilágosodást az Istenhez való közelséggel azonosítják, az Ő legfelső világában való újjászületéssel, és az Ő bizalmasává válással.

2023. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Hát itt majd mindenki meghal 2030-ig,mert ciklus vége,szóval nemsokára megtudjuk.

Persze lesznek túlélők a dns-átvitel miatt de a következő ciklus már nem lesz annyira rossz:


https://www.youtube.com/watch?v=kcv-1UYckkU&ab_channel=CserZ..

2023. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Az ami az élet előtt.
2023. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Szervizmérnök úr ***** válasza:

2000-ben is kihalt állítólag az emberiség.

Szilveszterkor figyeltem is, hogy most aztán mi lesz.

Nagy buli volt, más nem lett.

2023. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

#10

Én is pont ezt akartam linkelni.

Ezt a vidit néztem reggel. Nagyon szépen elmeséli.

2023. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Akinek volt már testenkívüli élménye, azoknak kevésbé hihetetlen, az élmények több ponton hasonlóak tk~-hez.
2023. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
100%

Sokszor úgy gondolom nincs semmi odaát.

De még azt se tudjuk hogy keletkezett a galaxis..lehet ténykeg van vmi felsőbb erő?

2023. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg valami felső erő erre már én is gondoltam bár én ezekben a vallásos dolgokban mármint ami a halállal kapcsolatban van abban nemigen hiszek ,mert lehet van lélekvándorlás és ezt az anabelle film tökéletesen leírja
2023. júl. 17. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!