Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az hogy Hange látta a halott...

Az hogy Hange látta a halott bajtársait a halála után az azt jelenti hogy az Attack on Titan világában van túlvilági élet a halál után? Vagy csak Hange képzelete volt az egész mielőtt teljesen elégett volna?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem inkább emlék?:)
2023. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha egy eldiai meghal akkor a lelke átkerül a “Path” világba/ dimenzióba (Magyarul nem tudom pontosan hogy hívják, Utak?). Ebben a világban van az első shifter és minden jelen eldiai ősanyja, Ymir. Ott formálja meg a titánokat. Na meg ugye itt volt Eren és Zeke is, meg minden eldiai mikor Eren elindította a Rumbling-ot és beszélt mindenkihez.

Egyébként volt hasonló Erwin-el, halála előtt “érezte”/ látta a halott társaikat. Hange is megkérdezi Levi-től ,hogy szerinte is figyelik őket. Zeke is találkozott Ymir-el mikor felrobbantotta magát s súlyosan megsérült. Szóval élő eldiaiak is képesek átjutni legalábbis ha az Alapító úgy akarja, de úgy néz ki akik a halálukon vannak azoknak megy magától.

2023. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Nincs élet a halál után, ezt a jelentetet úgy hívják, hogy szimbolika. Tudod valaki meghal es odaát újra találkozik azokkal akik már korábban elestek...
2023. ápr. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez nem csak szimbolika, az Attack on Titan világában az eldiaiak számára tényleg van ,,élet" a halál után, Tevenyereggyarto leírta 2-es válaszban hogy miért. Meg a manga utolsó fejezete (amit még nem adaptált az anime) is megerősíti hogy eldiaika fizikai testük pusztulása után is léteznek valamilyen formában a Path miatt.
2023. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#3-as vagyok


Nem tudom miért keveritek ide a Path-et, amikor annak semmi köze a halálhoz, amikor az csak arról szól, hogy valamilyen szinten az eldiai vervonal minden tagja összekapcsolodik mint egyfajta kollektíva, ráadasul a Path megjelenése is csak szimbolika. Mikor meghal valaki, akkor meghal és kész, nem él tovább a Path-ben mint valami béna mennyországban. Nem emlekszel egyetlen jelenetre sem a mangából amiben ténylegesen bebizonyosodik, hogy van élet a halál után. Persze a shifterek az már jó kérdés, mert azért a különböző erők eleg sok mindent felülirnak, persze rendesen semelyik ilyen gondolat nincs kifejtve, de mindegy is mert Hange egy full random eldiai, és mint olyan mikor meghal, akkor csak szimplán meghal, minden egyéb csak körítés.

2023. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten lehet el vannak tárolva a Pathben, ahogy a múltbeli titánformák és shifterek is (akiket eren használ a végső harcban). De egyébként értelmetlen erről vitatkozni, szerintem direkt olyan jelenet ami úgy lett megcsinálva, hogy úgy értelmezed ahogy akarod.


Ami miatt meg pláne értelmetlen rajta vitatkozni az az, hogy az AoT az utolsó fejezeteiben kidobta az ablakon az azelőtt logikus világépítését (sok mást is kidobott de ez nem ide tartozik). Ergo headcanonokkal lehet csak érvelni, hogy miért úgy történtek a dolgok, ahogy történtek.

2023. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Hat igen ezért irtam, hogy a shiftereknél nem egyertelmű a dolog, de amúgy nekem is ez lett volna a következő válaszom, hogy felesleges vitázni róla, mert kb azt történik abban a jelenetben amit az ember maga bele akar látni, meg sok egyéb esemenynél is, pláne hogy mint írtad maga a mangaka is elég "lazán" értelmezi a sajat világát és annak müködésétt. Szóval kérdés megválaszolásában nem értünk egyet, de ilyen téren vegül is egyetértek. XD
2023. ápr. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!