Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen akkor meditálni,...

Milyen akkor meditálni, amikor alkohollal elbodítod magad, vagy mástól kerülsz más tudatallapotba?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Akkor letompulsz, szétforgácsolódsz, semmi köze a meditációhoz.

A meditáció pont az ellenkezője.

2023. júl. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Alkohol és drog ( drog esetében van pár kivétel) használata nem szerencsés, mert kinyitod magad negatív befolyásolásra, csökkented a "rezgesszintedet" velük.
2023. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A kábítószerek negatív dogmákat eredményeznek. Ha ezeket valaki beszívja, akkor érzékenyebb lesz az alsó vénákra.
2023. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Az alkohol alkalmatlanná tesz a meditációra, ellenben az érzelmi elengedést elősegítheti, ha az egyén eléggé tudatos marad a folyamat során.


Az ilyenkor bekövetkező megbocsátás pl. érzelmileg meg van támogatva, így a folyamat energetikailag is végbemegy, nem csak az elme szintjén.

2023. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a meditációt is nehéz szavakba önteni. Olyankor pedig ez sokszor exponenciálisan megdobja. Én főleg kamasz koromban meditáltam alkohollal. Az általánoshoz képest sokkal könnyedebb, lazább volt, és a mélységek is bőven bővültek, ameddig eljuttattam magam. Amikor betegségeken dolgoztam, leírhatatlanul sokkal könnyedebben elő tudtam hozni őket, és a kidolgozásuk is simulékonyabb és tömegesebb volt.


Más mást csinált. Elvégre itt elme-agy-tudatmódosító kapcsolatáról beszélünk, miközben az elme tudatosan csinál dolgokat a kapcsolat egységében.

2023. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Valami random guru mondta egyszer, hogy aki a folyamatos tudatosságot éli, annak nem poén végignézni, ahogy a tudatállapot-változások összevisszasága végigvonul előtte bármilyen szer hatása alatt. Alkoholt ha szándékosan (for science pl) túlzásba viszi, csak az idétlenkedést látja belőle, mint amikor valaki más nagyon részeg, csak ez ráadásul ő maga és belülről megéli.
2023. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ip Man, Bruce Lee mestere opium függő volt és qrva jól tudott kungfu-zni amikor be volt tépve.



De ha józanul nem tudsz valódi meditációban lenni, akkor betépve sem!

2023. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
A pszichoaktív szerek bódítanak, tompítanak, vizionálnak, dekoncentrálttá tesznek, ezt bármelyik hozzáértő ember megmondja.
2023. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Saját tapasztalatim alapján alkohollal semmiképp nem érdemes meditálni, mert valahogy az egész alapból nem működik (túlságosan tompa az ember stb) nem lehet semlegesen fenntartani a figyelmet.


Ahogy írják előbb meditálni kell megtanulni. Nekem ez akkor jött el amikor már gond nélkül le tudtam ülni a 2x50 perceket. Igaz én pont ezért kezdtem el meditálni is mert különböző drogfüggőségeim voltak és ezzel valamelyest vissza szorítottam.


Itt kitérnék arra is hogy vannak bizonyos hallucinogének amitől a megvilágosodáshoz hasonló élményt lehet rövid időre elérni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Nekem egy ilyen volt majd belekezdtem egyedül a zen meditációba, de maga az lsd-s élményem volt a katalizátor (azért is nem adtam fel egykönnyen).


A meditációk úgy vannak hogy hullámzóan adja - vannak hetek amikor tök jól megy, és van amikor olyan mintha egyáltalán nem menne. Na amikor zakatol az elme akkor kis dózisban a fű nagyszerűen beválik.

Nekem még a kratom is pl bevált - de az inkább eltünteti a gondolatokat.

Azonban idővel rájöttem ezektől csak tök nyugiba végig lehet ülni az üléseket, és új szinteket nem lehet velük elérni. Csak addig lehet velük eljutni amíg tisztán is eljutott már az ember.


Igazából a meditáció szerintem a tiszta jelenlétről szól. Ha túl sok az ülés néha egyszerűbb elmenni ki a szabadba egy sétára, és csak jelen lenni - figyelni.


Nekem bejátszottak a drogok mert 2 évtizede függő vagyok és nem tudtam abbahagyni (így mellette meditáltam) viszont erős 10 év meditáció sokat segített nekem ahogy egyáltalán életben maradtam (mert nem a fűre vagyok rászokva - hanem intravénásan dizájner drogokra). Szóval nekem hasznos volt bár rájöttem a megvilágosodást (vagy az lsd-szerű élményem) soha nem fogom már elérni :)

2023. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Bónuszpályán lehetsz, minden istentelen viszontagság ellenére is, mert a megvilágosodás az összes kbsztt poént lelövi ebben az életben.


Ha a szíved azt mondja erre: "Vállalom, mindegy is, mi szenvedés vezet oda!", akkor érdemes azon agyalni, hogy oké, bármit is csináltam, semmi nem volt baromság, mert itt éri meg, itt fogom tanítani többek közt nálam is sokkal elveszettebbeknek, mi a szép magában az életben, és mi a szép jóval túl mindenen.

2023. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!