Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám átformálni a...

Hogyan tudnám átformálni a gondolataimat, hogyan tudnám máshogy látni a világot?

Figyelt kérdés
Általában depressziós vagyok, negatívan látom a világot de szeretnék ezen változtatni. Hogyan lehetne?
2023. júl. 28. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos érvelést próbáltad?

Megfogni egy problémát, és addig fejteni filozofikusan, míg meg nem érted, hogy miért nem rossz az, aztán azt túrni, amíg annak a szempontjából nagyjából jól leszel, aztán ezt gyakorolni hónapokig, miközben ezt eljátszod több száz más dologgal is.

2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Állj fejre és másképp látod!
2023. júl. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
55%
Én keresem az apró örömöket az életben, és próbálom egészen gyermeki módon (talán ez a legjobb kifejezés)-minden naplementét úgy nézek, mintha nem láttam volna még ilyen szépet. Illetve szerintem kifejezetten sokan elnyomnak magukban olyan vágyakat, amiket nincs okuk elnyomni, csak berögződés gyermekkorból, hogy megtagadják maguknak a boldogságot. Szóval, ha a boltban megkívánsz egy csokit, ne azt mondd magadnak, hogy nem érdemled meg, mert x indok, vagy hogy csoki helyett valami olyat veszel, ami tovább tart, mondjuk egy kiló zöldséget. Vedd meg, és élvezd ki, hogy megjutalmaztad magad. Ha deressziós vagy, vannak napok, amikor felkelni is nehéz, ne vond meg magadtól azt a pici örömöt, ami elérhető. De egy jó pszichológus lenne a legjobb, ha erre van kereted, mindenképp ezt ajánlom,ő sokkal jobban látni fogja a problémádat.
2023. júl. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Szóval, ha a boltban megkívánsz egy csokit, ne azt mondd magadnak, hogy nem érdemled meg, mert x indok..."


Nekem ez teljesen ismeretlen hozzáállás.

2023. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gondolataidat nem nagyon tudod átformálni, inkább a nézőpontodat, hogy másképp láss meg valamit, amit eddig nem úgy láttál és ez a gondolataid átformálódását is hozza magával.
2023. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
4-es: van, aki azt mondja magának, hogy nem érdemli meg, mert előző nap este sütit evett vacsorára, vagy hogy nem csinált egész nap semmi olyat, ami miatt jutalmat érdemelne. De ezt mással is csinálják az emberek, mondjuk nem engedik meg maguknak, hogy filmet nézzenek, mert nem takarították össze a konyhát. Az egyik barátnőm nem vacsorázott, ha aznap nem csinált valami kiemelkedően produktívat, így "büntette" magát. Pedig mindenkinek vannak szarabb napjai, amikor legalább annyi örömöt megengedhetne magának, hogy egy kis szelet csokit megegyen.
2023. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit akarsz mondani, én csak annyit mondtam, számomra ez ismeretlen. :)

Én tök spontán keresem az örömforrásokat, ahol csak lehet.

2023. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mély meditácioba, tudatos álomba keresd a megoldást
2023. júl. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!