Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha 6-os az enneagramom és...

Ha 6-os az enneagramom és INFJ vagyok, azért duplán nehéz az életem?

Figyelt kérdés
Számomra nincs a biztonságnál fontosabb, ebből eredően sajnos vannak mentális problémáim, valamint mások is túlontúl elővigyázatosnak tartanak.

2023. okt. 20. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Úgy nehéz, ha beskatulyázod magad mindenféle önkényes kategóriába. Viszont jó kiindulási pont, hogy ezt az Ezotéria rovatba írtad, mert oda is tartozik.


Az elővigyázatosság meg egy leegyszerűsítő megfigyelés: rengeteg különböző mentális folyamat lehet az, ami elővigyázatosságként jelenik meg. Valamelyik pozitív, valamelyik negatív.

2023. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Lehet a mentális mágia útjára kéne ezzel lépned. Gondoltál rá, hogy spiritatiszta vagy?
2023. okt. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Személyiségtipológiákat már nagyon régóta használ a pszichológia, akkor ezek szerint ők is mind 'ezoterikusok'. Konkrétan a MBTI (Myers-Briggs típuselmélet, amiről a kérdés is szól) C.G.Jung munkájára (1921) épül. De mindegy is, egyszerűbb rámondani, hogy 'ezotéria', mint utána olvasni. Ez nem önkényes beskatulyázás, egyszerűen arról van szó, hogy rengeteg ember megfigyelése után észrevetteķ, hogy vannak bizonyos tulajdonságok, amik egyik vagy másik embernél karakteresebben jelennek meg és ebben az esetben 16 fő típust alakítottak ki. Ezek nem kőbe vésett dolgok, de önismeret szempontjából szerintem hasznos.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, szintén INFJ, és hasonlóan mint te, rendkívül módon elővigyázatos, mindent megtervező, túlgondoló ember vagyok. Nekünk nehezebb az élet ebből a szempontból mindenképpen. Az enneagramra nem emlékszem, hogy nekem mi volt. Szociális szorongásom gyerekkorom óta van, meg kell küzdenem vele a mindennapokban.

2023. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!