Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a dianetika?L.Ron...

Mi az a dianetika?L.Ron Hubbard. Érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Dianetika a személyiségfejlesztés íj módszere


Most találkoztam ezzel a könyvvel, viszont hallottam róla olyanokat, hogy ez csak egy szekta, és nem érdemes elolvasni. Van aki már olvasta ezt a könyvet? Vannak benne érdemesnek mondható dolgok, vagy az egész csak egy “szekta”?



#személyiségfejlesztés #Dianetkia #L.Ron Hubbard #Dianetikakönyv
2023. okt. 26. 00:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Önalkalmazás szintjén vannak benne ésszerű éa hasznos dolgok és ameddig ezen a szinten maradsz, és nem mész el a legközelebbi Szcientológiai egyházba "továbbfejlődni" hogy megszabadítsanak ötmilliárd forintodtól a clear cím megszerzéséig, addig nincs miért aggódnod. Viszont a dianetika helyett az agykontroll című könyvvel kezdeném a helyedben, ami szintén Hubbard könyv.
2023. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg még csak 25 oldalt olvastam el, voltak kifejezetten érdekes gondolatok, de már érződik, hogy szeretné elérni, hogy “clearré” váljon az olvasó. Gondolom akkor ez a “szekta” része amit ennyien mondanak:D. Ilyen céljaim nincsenek, nem szeretnék clear lenni. Mindenesetre lekötött a könyv. És köszönöm az a választ, illetve az ajánlást. Jelenleg ez a könyv van nálam, de ha végeztem, akkor elolvasom az agykontroll könyvét is.
2023. okt. 26. 02:07
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Még nem kaptad be a horgot, de már kerülgeted. Talán még nem késő gyorsan elúszni.
2023. okt. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudtam, az Agykontroll José Silva, de az 1.-es jót ír. Ameddig csak olvasod L.Ron Hubbard könyvét, addig nincs baj. De az "egyházukat" kerüld el nagy ívben.
2023. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

A könyv önmagában jó, olvasd el nyugodtan. De ne kerülj a szektával semmilyen kommunikációba, erre figyelj!


Gazdasági társaság vallási köntösbe bújtatva. (mert így adómentes a tevékenységuk).


De ugyanúgy tanfolyamokat szerveznek, mint bármelyik más felnőttkepzo cég, akik ugye adót is fizetnek.


A tanfolyamok rohadtul drágák, és ők teszteket töltetnek ki veled, a családod tagjaival, ha céged van akkor az összes alkalmazottaddal, és ezek a tesztek mind azt mutatják, hogy további "képzésekre" van szükséged.


Én akkor léptem ki a munkahelyemrol, amikor a szektas főnököm el akarta velem végeztetni azt a kiváló tanfolyamot, aminek az volt a neve, hogy (nem vicc!!) "Hogyan legyen több szabadidőm?"


Na akkor adtam be a felmondásomat, és mindjárt olyan jó munkát találtam, ahol tényleg lett szabadidőm.


Kerüld el őket nagy ívben. Levakarhatatlanok, ha egyszer már szóba álltál velük.

2023. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket!!:)


#4 ez mondjuk tök rossz, hogy emiatt kellett munkát váltanod:/ Bár gondolom megérte a szabadidő miatt

2023. okt. 26. 23:07
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Ez volt az utolsó, hogy bárkinek a kérdése alá válaszoltam.
2023. okt. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szegény 7es, ezért bosszúból lepontoztad a többi normális választ is. Gratulálok az érettségi szintedhez.
2023. okt. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, igen, életem legjobb munkahelye volt.. Aztán egy két kiterovel a mostani magasan a legjobb. Tehát összesegeben még jót is tettek velem. Mindenesetre kerülöm az olyan helyeket, ahol az ügyvezető szobájában Dianetika könyvet látok. (volt rá példa!)
2023. okt. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 ezt nem tudom kinek írtad, de én még azt sem tudom pontozni hogy lehet itt:D Én nem pontoztam le senkit
2023. okt. 27. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!