Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Bibliában, benne van, hogy...

Az Bibliában, benne van, hogy Isten teremti a rosszat is szándékosan?

Figyelt kérdés

"Én csinálom a jót és én csinálom a rosszat is". Azt mondja a magyar fizikus, hogy ez Bibliai forrás. Az isten a minden. A mindenben a jó és rossz is benne van. Isten csinálja a rosszat is, belőle jön a gonoszság is, hogy ne tunyuljunk el. Csináljunk valamit, mert így fejlődőnk. Ez azt jelentené, hogy a rossz nem bennünk ered, vagy a sátántól, hanem az is Isten?14:20-tól https://www.youtube.com/watch?v=PQzPQvNdypQ&t=260s 27:25-nél


Na, ez vajon igaz lehet? Én nem találtam meg ezért kérdem Ti mit gondoltok?



nov. 5. 16:17
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
21 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
És akkor az ördög/sátán mit csinál?
nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
10%

Szerinted miért vannak háborúk, viszályok, bűnözés, amikor a gyengébb elpusztul, szelekció?


Ugyanaz megvan az állatvilágban is. Ez a földi élet darwini működése, az evolúció törvényszerűségei.


Mesékkel körülírni minek, gyerekként én is voltam templomban, kinőttem.

nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

A Teremtő önmaga megismerésére egy olyan rendszert hozott létre, ahol a szabad akarat minden szinten érvényesül, áthatja a teljes teremtést a legkisebb szinttől a legnagyobbig.

Ha bármilyen korlátozásokat beiktatott volna, azzal önmaga megismerését akadályozná, ezért a teremtés első törvénye -alapköve- a zavar törvénye, vagy a szabad akarat, ahogy mi hívjuk a Földön.

A negatív oldal, a "gonosz" vagy az "önzés", önmagát hívta életre, mert minden lehetőség adott volt erre.

Miután azonban ez az aspektus is megjelent, muszáj volt beiktatni az további teremtésekbe, -hiába "negatív" - hiszen a kiküszöbölése, akadályozása a "az önmegismerésre irányiló kísérletek" megahamisítása lenne.

Szóval igen, a Teremtő hozta létre, a része, de nem biztat senkit ennek az iránynak a választásásra.

nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3 Miért kell a teremtőnek önmagát megismerni, hisz mindentudó. Mindenható.
nov. 5. 17:52
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom.
nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Fogjuk rá. De ez még egy harmadik dimenziós magyarázatnak sem megy el...

Nem csinálja, higy ne tunyúlj el, fejlődj.., ezt te csinálod. Az alsó, rosszra, rosszul figyelő elme teremt rosszat, mert azt az utat választotta. A rossz, csak az ő teremtményének eredménye, és ez a rossz fogja éreztetni az egyénnel, hogy mást akar teremteni.

nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
73%

Keresztényként azt vallom, hogy azért van rossz a világon, mert az ember úgy dönt.

Isten nem korlátozza a szabad akaratot, mert nem robotokat teremtett, hanem gondolkodni és dönteni képes embereket. Az, hogy mi ezt a hatalmunkat mások bántására és megnyomorítására használjuk, a mi felelősségünk, nem kenhetjük Istenre.

Isten támpontokat adott, hogy hogyan döntsünk jól (Biblia, parancsolatok stb), Krisztus pedig MEGHALT értünk, ebből egyértelműen látszik, hogy Isten nem akarja, hoyg rosszat tegyünk.

nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es, erkölcs, morál és lelkiismeret alapján is lehet jól dönteni.
nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR cselekszem mindezt."

Ézs 45,7

nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk legalább forrást mondhatna konkrétabban is annál mint hogy Biblia:D


Van vagy 2000+ oldalas

nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!