Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ezoteriáról?

Mi a véleményetek az ezoteriáról?

Figyelt kérdés
nov. 9. 08:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
A jelenleg még nem értett jelenségeket, nem ismert kiváltó okú eseményeket, a szellemi utakat, a vallásokat, a megmagyarázhatatlan észleléseket, (stb) együttesen értem alatta.
nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Régen jó volt, de sok konteó beszivárgott és ezáltal a tudomány a nemezise lett, ami azt is jelenti, hogy képtelen a megújulásra.

Jelenleg is elavult Mu, Lemuria és hasonló ezos hipotéziseket terjesztenek, amik már rég meg lettek cáfolva.

Szerintem fejlődnie kéne és nem ezer éves dogmákhoz ragaszkodnia.

nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A sok konteót csak a háttérhatalom találja ki és terjeszti.
nov. 9. 11:41
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Áltudománynak tartom, amit főleg arra találtak ki hogy a hiszékeny/tanulatlan embereket lehúzzák vele. Az összes kézrátételes gyógyítót, rontás levevést hirdető csalót és "szuper szereket" áruló keselyűt lecsuknám vagy megbírságolnám, amiért hiszékeny (főleg nyugdíjas) embereket hasznának ki.
nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Grimfox ***** válasza:
51%

Ahogy tették velük évszázadokig. A csalókat mindig súlyosan büntették. Ma mindenki szabadon engedheti magát becsapni, amíg az átverést végző személy rendesen fizeti az adót.

Az ezotéria a szellemi tanítások belső köre, amihez nem férhet hozzá olyan, akit nem vezetnek be az alkalmassága alapján ezekbe az ismeretekbe. Minden nagy vallásnak van ezoterikus rétege, ahogy a nem materialista filozófiáknak is. A profán réteg a nagyközönségnek szólt mindig is, és az emberek ezzel meg is elégedtek. Az ezoterikus réteg azoknak szólt, akik az életükből hajlandóak voltak az átfogóbb ismeretek megszerzése érdekében tetemes mennyiségű időt, és energiát feláldozni. Amit ma ezotéria néven találunk, azok nagyobb részben ezekből a belső tanokból kiollózott részletek. Sok esetben torzítva.

nov. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
62%
Szerintem egy nagy baromság. Könnyebb kitalálni valamit, mint megtalálni a tudományos magyarázatot.
nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a tudomány is ezotéria már, arról beszélnek hogy az anyagi részecskék energiából és információból állnak csak, kvantum összefonódások, teleportáció, fénysebességnél gyorsabb információküldés, fekete lyukak amik mindent elnyelnek, 50 milliárd fényév átmérőjű világegyetem, ami 13,6 milliárd éve keletkezett, felfúvodás, stb.

Ez az igazi ezotéria, tisztelt hölgyeim és uraim és non-bináris társaim.

nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
A szellemekben hiszek
nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A rések istenének nem-judaista változatainak összefoglaló neve. Más szóval humbug.
nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Csak akkor van gond ha az "élet iskolája"-ból érkezők kezdik alkalmazni. Ezotéria és komplexusok elég vad dolgokra képesek.
nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!