Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ezoteriáról?

Mi a véleményetek az ezoteriáról?

Figyelt kérdés
2023. nov. 9. 08:23
1 2
 11/19 anonim válasza:
58%

Én személy szerint nem hiszek benne, mert találok logikusabb magyarázatot a világ működésére.

7es, tudomány, mint ezotéria?? Nem, csak baromi bonyolult. Egyébként a kvantummechanika iszonyat érdekes, nézz utána Heisenbergnek!;) A feketelyukak pedig egyáltalán nem bonyolultak szerintem. A tudomány mai (vagy legalábbis egy-két évvel ezelőtti) állása szerint a fénysebesség határsebesség, tehát semmi nem mehet nála gyorsabban, a teleportáció pedig... Nos ott még messze nem tartunk, és szerintem valszeg soha nem is fogunk. De ki tudja. Ajánlom figyelmedbe a Halványlila gőzünk sics c. érthető, vicces és nagyon király illusztrációkkal teli könyvet.

2023. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
*sincs
2023. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Grimfox ***** válasza:
53%
Szubatomi szinten már sikerült a teleportáció. Illetve az eredmény erre mutatott pár éve, gondolom azóta is vizsgálják az adathalmazt. Mondjuk egy szubatomi részecske még mindig szubatomi méretű távolságra való teleportálása is rengeteg energiát emésztett fel, nem igazán esélyes az atomi szintű, és afeletti lépték elérése.
2023. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
11es vagyok, és woow erről még nem is hallottam!! Nagyon menő! Tudsz róla esetleg többet? Egyszeri eset volt, h sikerült, vagy már tudták rekonstruálni? És mikor volt ez h így lemaradtam róla??
2023. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Grimfox ***** válasza:

Nem emlékszem a pontos időpontra, de szerintem ez még a covid mizéria előtt történt, vagy annak az elején. Mivel csak összefoglaló cikket olvastam, nem igazán maradtak meg a részletek. Kvantum teleportáció keresőszavakkal biztosan kiad legalább híreket róla a kereső, ha kész tanulmányt, vagy a kísérlet teljes menetét nem is.

A rekonstrukciót sem tudom, mert amikor én olvastam hírként, akkor még csak az első kísérleten voltak túl. Eltelt már pár év, ha valóban sikeres volt a kísérlet, kell legyen ismétlés mostanra. Ha téves következtetéseket vontak le, akkor meg az kell, hogy meglegyen.

2023. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Már olyan régen volt, hogy azóta a részecskének szakálla is nőtt.
2023. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Grimfox ***** válasza:
55%

Azóta családot alapított, letelepedett egy atomban, és most a kis elektron unokáinak meséli a teleportációs élményét.

Amúgy a memóriámra nem lehet hagyatkozni, ha olyat kérdeznek, hogy ezt mikor olvastam, vagy mikor történt, maximum akkor tudom megmondani, ha nem régebben, mint tegnap.

2023. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13 A teleportálásban az a ciki, hogy először meg kell szüntetni ott ahol volt, ott ki kell tölteni a helyét valamivel, mert üres nem maradhat. Utána ki kell vonni onnan a helyén lévő levegőt vagy vizet stb ahová megy, és azt is tenni kell valahová, mert különben az egész fizika borul. És amit teleportálnak az meg különböző körülményekről jön és más körülményekbe kerül (pl hőmérséklet, légnyomás stb) és még ez szerint is alakulnia kell, és az összes törvényszerűség ami a testet összetartja, mindennek működnie kell az új helyen. Nem borulhat semmi fizikai törvény, mert az a mese kategória lenne. Így elég bonyolult az egész.
2023. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Grimfox ***** válasza:

A kvantum szintű teleportációt nagyjából úgy magyarázzák, hogy azon a szubatomi szinten igazából anyag az nincs, csak a négy alapvető erőhatás, és az ezek által meghatározott információ. Az információt helyezik át egyik helyről a másikra, jó nagy energiabefektetéssel, az alap erőhatások meg mindenütt azonosak. Így nem az anyag kerül egyik helyről a másikra, hanem az információ. Ha ez működne, akkor makor, azaz atom fölötti szinten is így kellene működjön. A test teljes információkészletét kellene áthelyezni egyik helyről a másikra. A kiindulási hely információtartalma megváltozna, az érkezési helyé pedig felvenné az áthelyezett test információját-ezáltal az áthelyezett test helyreállna az adott helyen. Mivel lecseréli a helyi szubatomi részecskék információját, mindegy, hogy előtte milyen állapotok uralkodtak ott, az a térrész az új információval lesz kitöltve.

Persze ez még egy teljesen homogén anyagból álló tárgy esetén is elképzelhetetlen jelenleg, nemhogy mondjuk élőlény esetén.

2023. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!