Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért pont akkor raboltak ki,...

Miért pont akkor raboltak ki, amikor egy nagyobb összeg és egy ékszer volt nálam, amikor meg csak 2000 forint, akkor nem?

Figyelt kérdés

Mivel folyamatosan ilyen rossz dolgok történtek velem, így most jöttem rá, hogy ezt muszáj a születésem előttről hoznom, mert a mostaniban nem tettem olyan dolgokat hogy ezt kelljen kapnom.

Életemben először volt nálam egy olyan nagyobb összeg amit le sem szeretnék írni és pont akkor életemben először 2 mp alatt kiraboltak.


Amikor bankkártya volt nálam, amit azonnal le lehet tiltani, akkor nem, amikor csak 2-3000 Ft készpénz meg apró akkor nem, csak nem, csak akkor mikor tele volt a pénztárcám.

Soha nem leszek túl rajta, örökké traumám lesz emiatt.

Ha belegondolok hogy mennyit dőzsölhetett a pénzemből és még a nevemet is tudta, mert benne volt a személyim.


Előtte sok évvel a telefonommal ugyanez volt. Sokáig olcsóbb telefont használtam, aztán vettem egy nagyin drágát sok évvel ezelőtt már.

Egy évig tudtam használni, aztán szinten 2 mp alatt egy szórakozóhelyen kilopták az oldalamon lévő táskámból.

Amikor olcsóbb telefon volt a táskám alján, azt sem tudták, amikor drága, azt sem és mégis akkor loptak amikor a drága volt benne.


Milyen anyagi átok kell ahhoz hogy ez legyen velem?

A sok egyéb módon elvesztett pénzről nem is beszélve…

Hogy lehet valaki ilyen szerencsétlen és elátkozott?

Ki tudná levenni a rontást?



jan. 25. 13:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem a vajákos . Lehet kifigyeltek bankban automata előtt bolti kasszanal, netről , tippre mentek több lejmolo zsebtolvaj hangolja össze az akciot . Vegyél paprika vagy CR sprayt kést tartsd zsebben , járj el krav mága tanfolyamra .
jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Nem kell rögtön ilyen misztikus talányokra gondolni, ez rajtad múlt.

Telefon esete egyáltalán nem meglepő.

Készpénzszállítást meg kifigyelték.

jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha csak két ezer lett volna nálad, nem figyelnél rá.
jan. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, nem tudhatták, hogy mennyi van nálam

Külföldön történt aluljáróban…

Fél év különbséggel

Senki ne mondja hogy ez véletlen

jan. 26. 22:00
 5/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

Nem véletlenül mentél egy aluljáróba sok pénzzel, hanem szándékosan hívtad ki magad ellen a sorsot.

Ezt így szokás mondani irodalmi nyelven, persze matematikai szemlélettel nincs benne semmi különös.

Az embereknek van nem mindig logikus felfogása, gondolkodása, mint például:

[link]

[link]

Hogy az emberek miért gondolkodnak néha hibásan, az lehet evolúciós alapú, erre példa a paranoia, ami lehet létfontosságú, egészséges, önvédelem, míg sok embernél kóros, akár öngyilkos is (pl. nem kell gyanús oltás, majd a hibás döntésbe belehal).

jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül mentél egy aluljáróba sok pénzzel, hanem szándékosan hívtad ki magad ellen a sorsot.


Tehat most validáltál egy retek rablót aki élvezkedett abból a pénzből amiért én magam dolgoztam meg. Ok.

Köszi, ettől sokkal jobban érzem magam


Azért mentem ott mert arra kellett hazamennem.

jan. 27. 10:20
 7/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

6.

Ahogy kiforgatod a szavaim, az is elárul rólad ezt-azt (mint hibás gondolkodás).

Nyilván arra utaltam, hogy nagyobb pénzeket nem mozgatunk "fura helyeken", a pénzszállítást előre meg kell tervezni, hogy kellően biztonságos legyen.

Teljesen mindegy, hogy kifigyelt valaki, vagy véletlen áldozata lettél (bár nem meggyőző a leírásod így sem).

Gondolj bele, vannak olyan besurranó tolvajok, egyik eltereli a házigazda figyelmét, a másik pillanatok alatt megtalálja az eldugott pénzt, mert már akkora a rutinja, vagy valami "érzéke" van hozzá (de nem misztikus dologra gondolok).

Tudjuk azt is, hogy a lottó ötösre nagyon kicsi az esélyünk, de bezzeg leviszünk egy nagyobb összeget az aluljáróba, amilyen szerencsénk van, "biztos" kirabolnak. Megérzi a rabló, hogy izzadsz, gyanúsan remegsz, furcsa a nézésed?

Vámosok is felismerik a "rettegés szagát".

Hülyén fogalmazok, de talán így érthetőbb.

jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tömegben voltam, nem érethetett rajtam a rabló semmit

Lehet nem is látott csak a táskámat


De előtte 1000x voltam már tömegben, aluljáróban, fesztiválon, este az úton és SOHA nem raboltak még ki.

Csak akkor mikor életben először ennyi készpénz volt nálam.

Nyilván kártyán már volt több.


A telefon ugyanez. Amíg több évig egy olcsóbb régi típust használtam, semmi

Amikor megvettem az újat, rögtön.

Ezt hogy lehet racionálisan megmagyarázni?

Sehogy

jan. 28. 21:50
 9/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
45%

Mindegy, abból kell kiindulni, hogy nincsenek misztikus dolgok. Matematika van, valószínűség van, még azt mondanám, hogy matematikai véletlenek is vannak, ez ismert dolog. Emberi hülyeség is van.

Meg igazából te is csak rébuszokban beszélsz, nem tudunk itt részleteket.

Valaki odamegy a pofonért, ilyen is van.

Valakibe szinte kódolva van a szerencsétlenség, de ebben ő is hibás, meg az élettől kapott "kódja" is hibás.

jan. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Valakibe szinte kódolva van a szerencsétlenség, de ebben ő is hibás, meg az élettől kapott "kódja" is hibás.


Na ennél „Misztikusabb” dolgot nem is írhattál volna.

Minden részletet leírtam. Ennél jobban nem is tudnám részletezni

jan. 29. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!