Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális értelemben mit...

Spirituális értelemben mit jelent a kvantumfizika?

Figyelt kérdés

Pontosabban fogalmazva aki megtanulja a kvantumfizikát az spirituális értelemben mit Tud?

Értelmes válaszokat kérek, az olyan emberek akik spirituális dolgokban nem hisznek vagy nem jártasak azok ne írjanak.

Köszönöm.



dec. 14. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A valóság szövetét egy picit jobban, mint mások. Nem igazán számít ez. A lényeg a belső tudás, bölcsesség. Random akárki nem lenne igazán képes valós tudást szerezni a kvantumfizika ismeretével sem.
dec. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom. Van egy híres egyetemi kvantumfizika tanár, aki a Tudatot csak az agynak tulajdonítja.

Én nem értek a kvantumfizikához sem, de ez szerintem nem így van. A Tudat (lélek) nem csupán bioneurális folyamatok mellékterméke (viszont a lények tudatosságával ez erős korrelációban van ezzel).


Vagy nem tudom, mi az a spiritualitás?


Erre két számomra elfogadható választ hallottam:

- minnél tudatosabb vagy a saját létedben, annál spirituálisabb vagy

- a spiritualitás ott kezdődik, amikor megtanulsz meditálni, azaz: Tudod úgy érzékelni a világot, hogy nem gondolsz róla semmit (ebbe az állapotba akaratlagosan tudsz kerülni és visszajönni). És/vagy akaratlagosan tudod tapasztalni a teremtés mögötti állapotot (a Buddhista szív szutra ír erről).

dec. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

* viszont a lények tudatossága erős korrelációban van ezzel


(telefonon marha nehezen scrollozható, visszaolvasható ez az editbox)

dec. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Spirituális értelemben semmit. Aki tanult kvantumfizikát, az a valóságot vizsgálja, nem az ezo-agybajt.
dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Van valami ilyen hogy a megfigyelőtől függ a megfigyelt jelenség, de lehet hogy ez relativitás, de szerintem a kvantumfizikával is összefügg. Aztán van valami hullám alakú energia, ami ha valahol átalakul akkor messzire is érződik. És még van valami olyan hogy ami kicsiben az nagyban. Aztán van valami ilyen hogy a semmi a tér a legerősebb energia, tehát hogy a ritkulások az energiamezőben, azok a tárgyak. Most nem tudom pontosan hol tart a kvantumfizika, de valami ilyenre emlékszem.
dec. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Spirituális értelemben az égvilágon semmit. A kvantumfizika tudomány, nincs köze semmiféle hiedelemhez meg ezotériához.


Az, hogy személy szerint benned milyen érzéseket kelt, amikor a kvantumfizika bizarr jelenségeiről olvasol, már egy másik kérdés. De a legtöbb ember nem fizikus, és nem érti kellőképpen ezeket a jelenségeket ahhoz, hogy korrekt képet tudjon róluk alkotni. Így a kvantumfizika jelenségei iránti érzésekbe is bőven belekeverednek a tudás hézagait pótló hiedelmek, fantazmagóriák és spiritualizmus.

dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Az úgynevezett spirituálisok nagy részét amúgyse érdekli hogy mi hogy van, mert legalább a felük nárcisztikus személyiségzavarban szenved, még ha nem is divatos már ezt így mondani, attól még így van. Majdnem ugyanez a helyzet a tudomány képviselőivel is, csak ott annyi hogy nem annyira súlyos általában, plusz hogy nem kapnak fizut ha időnként valami működőképeset ki nem sajtolnak legalább a kollégáikból. A "spirituális"-oknál ez nincs meg, mert ott aztán az égvilágon senki se tudja leellenőrizni semmivel, hogy működik e a hablaty. Aztán ezek jól elvannak egymással az adok kapokkal, hisztizgetnek egyik oldal hogy fúj tudomány csak ő a jó, másik oldal hogy fúj spiritualitás csak a tudomány a jó, akiket meg bármi érdekelne, azoknak baromi fárasztó ezeket kerülgetni. Amúgy meg a spritualitásban is lenne tudomány, és fordítva.
dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!