Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted melyik az a ,,miszti...

HunLo kérdése:

Szerinted melyik az a ,,misztikus" képesség amivel a legtöbb jót lehet tenni az embereknek?

Figyelt kérdés
Pl a képességekre:harmadik szem látás

febr. 7. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

te sem vagy tisztában a mítikus és a misztikus szavak fogalmával.


-

A "misztikus" egy felnőtt ember, aki tisztában van az élet nehézségeivel (nem a keresztények szerinti "gyermekeké mennyek országa szint"), ezek ellenére tudatában van a minden dolog mögött lévő egységnek, a maga környezetében általában tudja ezt bölcsen kezelni.


inkább az ateistákat jellemezted. ez az ateizmus fogalma, definíciója.

febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 20:29


Igen, akkor szerinted Echart Mester is ateista volt :)


[link]

febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
nem kell bepöccenned. rosszúl fogalmaztál.
febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Misztikus: [link]

1-es:Titokzatos, rejtélyes; az emberi elme számára megmagyarázhatatlannak látszó (dolog, jelenség, hely). (Én ebben az értelemben értettem ezt a szót!)


Mítikus: [link]

1-es Ősi hőskölteményben szereplő (hős), ilyen ősi hőskölteménnyel kapcsolatos (tárgy, dolog).


Remélem egyértelmű mindenkinek.

febr. 9. 15:47
 15/18 A kérdező kommentje:

Különben emlékszem arra ,hogy középiskolában tanultuk ezeket!

:)

febr. 9. 15:51
 16/18 A kérdező kommentje:

Elemzés:

6-os válasza:

,,A "misztikus" nem különleges képességeket jelent."



,,megmagyarázhatatlannak látszó (dolog, jelenség, hely)."


A misztikus közvetlenül nem képességet jelent ,de lehet képességre is alkalmazni.Szóval mint tudjuk több vallás (Buddhizmus,Jóga,Hinduizmus)ismer különleges képességeket ,amiket lehet misztikus képességnek is nevezni.

Mert az ember (ill a Nyugati világnak) ezeket a képességeket megmagyarázhatatlannak látják.

febr. 9. 15:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Mármint ezen szavak jelentését? Mert nem mindegy, hogy pl. film műfajra használod vagy emberi jellemekre. Kontextustól függően mást jelentenek.


A kérdésedre visszatérve. Én igazándiból nem tudom a választ, mert nem vagyok misztikus. De vannak legendák, hogy ahogyan közeledsz a misztikusok tudatossági szintje felé, különféle "mágikus" képességeid kezdhetnek kialakulni (pl. fakírok). Azt mondják, hogy ezekből nem érdemes üzletet csinálni, hanem haladnod kell tovább az "ébredés útján".


Az embereken való segítéshez meg nem elegek, vagy csak látszólag elegek ezek a képességek, sokrétű rendszerszemlélet is szükséges lehet a segítséghez.

Pl. lehet képességed, hogy valaki, akinek valóban szüksége van pénzre, megnyerje a lottó főnyereményt, azonban ennek az embernek fogalma sincs hogyan kell ennyi pénzzel bánni, nincsennek kiépülve köré azok a rendszerek, amik egy ekkora vagyon megtartásához szükségesek, az ember a nagy öröm után mégrosszabb helyzetbe sodródhat.

febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha még nem tetted meg, hallgathatsz itt dharma beszédeket:


https://www.youtube.com/@zen108/videos

febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!