Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan működik a szerencse?...

Hogyan működik a szerencse? Függhet bármitől? Hangulat, hozzá állás, univerzum, bármi?

Figyelt kérdés

Januárban gondoltam egyet, és bulizás helyett inkább otthon maradtam. Nem akartam alkohollal mérgezni magam, pénzt költeni, másnapos lenni.

Viszont jött egy sugallat, hogy fel kéne menni játszani online kaszinóra, hiszen már vagy 3 éve nem játszottam. Feltöltöttem 20 ezer ft-ot, lesz ami lesz alapon. Ruletteztem, és kb 3 órát játszottam, 23-02 között. Bármit raktam szinte, eltaláltam. Nagyjából folyamatosan emelkedett az egyenlegem, úgy voltam vele, amikor 320 ezernél voltam, hogy 300 alá nem megyek. De nyertem és 440-nél voltam. Majd megfogadtam, 400 alá nem megyek, és így tovább.

Egészen 1 millió 45 ezer ft-ig mentem, majd amikor elbuktam a 45 ezret, kiszedtem a nyereményt.

2 napon belül ki is utalták. Nagyon jó érzés volt, mert diák vagyok, sokat jelent ez a pénz.


Korábban volt szerencsejáték gondom, ezért nem akartam újra játszani, mert tudtam, hogy úgyis visszabuknám apránként mind, vagy többet is.


Nem telt el egy hét, illemből megjelentem egy szülinapon. Ugyancsak nem volt kedvem inni, nem is maradtam sokat, bulizni se mentem, elindultam haza. Úgy döntöttem, van nálam 80 ezer ft, hazafele bemegyek kaszinózni, élőben, mivel Bp-en voltam.

Bemetem, elbuktam a 80 ezrem.

Akartam menni haza, de nem hagyott nyugodni, és levettem a kártyámról 50 ezer ft-ot. Folytattam a játékot, és 1,1 millió fölé mentem 1 óra alatt. Szintén 1 millióval távoztam.


10 nap leforgása alatt lett nálam 2 millió ft, amiből megélek majd másfél évig. Nagyon örültem neki.


Persze elkaptak az érzelmek, a kapzsiság. Elkezdtem gyakrabban játszani. Azóta eltelt 40-50 nap, és legalább 10x játszottam.

1 alkalommal nyertem 600 ezer ft-ot, de a maradék 9 alkalommal buktam.


Statisztikailag szinte lehetetlen dolgok történtek. Persze, amikor nyer az ember, nem foglalkozik vele, hogy 1:37-hez az esélye, hogy a legjobb számmal nyer, főleg, ha sorra nyer, de ha veszítek, nem hagy nyugodni a gondolat.


Általában úgy játszok, hogy 8-12 számot fogok, ami olyan 22-33% esély a nyerésre.

Ilyenkor legrosszabb esetben is a feltett tétem dupláját nyerem, legjobb esetben viszont 1-2 számmal akár a tétem 5-10x-esét is. Erre az esély 2,7-5,4%.


Amikor nyerek, ez a 2-5% esély 20-30 kör alatt megtörténik 10-15x, viszont amikor veszítek, akkor a 33% esély ott van a nyerésre, és van, amikor 30-40 kör úgy megy le, hogy nem találok semmit.

Sokszor érzem azt, ha rossz kedvem van, nem nyerek, hiába ugyan az a taktika.

Ha jó kedvem van, vagy magabiztos vagyok, akkor pedig többször nyerek.

Létezhet a vonzás törvénye, vagy mi alapján van bárkinek szerencséje?


A lottó nyertesekről ne is beszéljünk…


Nem akarok rasszizmusba belemenni, de a kínaiak és a romák bármikor ott vagyok, milliókat nyernek. Normális értékrendekkel bíró átlag emberek, vagy elegáns viseletes emberek 99%-ban buknak. Miért van ez?


Sajnos a 2 millió nyereményemből szinte semmi nem maradt, kitiltottam magam mindenhonnan, mert 2-3 naponta jártam és erős függőséget váltott ki belőlem, de magát a szerencse elvét nem tudom mihez kötni.



Másik példám, hogy nagyon becsületes ember vagyok, önzetlenül tudok szeretni, akár ismeretleneket is magam elé veszek, ha tudok kedveskedni, akár a saját időmre, káromra is. Túl jó szívem van.

Az egyik ismerősöm egyszerre 4-5-6 nővel kavar, ezt csinálja több éve, nem érdekli, ha valahol lebukik, akkor egyel kevesebb, keres mást. Emellett nincs munkahelye, azzal foglalkozik, hogy megvesz itthon több dolgot, vagy rendel kínából, kiutazik nyugatra vagy Olaszországba, és amíg nyaral, eladja a vitt dolgokat felárral, interneten. Gyakran kereskedik állatokkal is, vagy boltokból lop értékes, eladható dolgokat, ha meg van szorulva, és eladja. Ruhák, élelmiszer, átcimkézett termékek.

Neki is jó a szíve, de csak a családjával szemben, mindenki mást kihasznál.

Azért nem megy el dolgozni, mert havi közel 1 milliót össze tud szedni így, és ha egyszer le is bukik, állítása szerint mivel tiszta az előélete, max pénzbírságot kaphat, legrosszabb esetben valami minimális felfüggesztettet.


Én 8 éve végeztem az érettségivel, azóta 3 egyetemet megjártam. Orvos akartam lenni, de nincs meg hozzá a képességem sajnos, nem tudok annyit tanulni.

Majd programozást tanultam, de rájöttem, hogy nem nekem való. Most újra az orvosival próbálkozom, mert tudom, hogy ez a nekem való szakma, de nehezen tanulok, és nincs szorgalmam hozzá, így 34-35 éves leszek, mire végzek, és nagyjából 30-32 millió ft diákhitellel fogom elkezdeni az életem, mire végzek, de így sikerült, nem tudok változtatni rajta.


Nem akarok sajnálkozni, vannak nálam sokkal rosszabb sorsok és életek is, meg jobbak is, de mi alapján működnek ezek?

Van aki világsztár vagy dollár milliárdos szülő gyerekének születik, és boldogságot is kapnak mellé, van akit pedig bántalmaznak és éheztetnek, van aki fogyatékos lesz, vagy rákos.


Függ ez bármitől, ki mit gondol? Foglalkozott ezzel tudomány valaha is, vagy nem behatárolható?


márc. 8. 03:37
 1/10 A kérdező kommentje:

A lényeget hagytam ki, ami miatt elgondolkoztam ezen az egészen. Legutóbb 100 ezer ft volt nàlam, -90 ezer ft-nàl voltam, közel 20 kör alatt nem találtam semmit a 30% esélyemmel.

Majd az utolsó 10 ezer ft-ból nyertem és elindultam felfelé. 450 ezer ft lett a vége, itt jöttem haza. Azon gondolkodtam, ha az az utolsó kör egyel mellé pattan, és a mellette lévő szám jött volna, akkor hazamegyek -100 ezerrel, üres zsebbel, de valami úgy akarta, hogy rámijesztés után visszaadott közel fél milliót.

Mintha az lenne a célzata, hogy itt van, de becsüld meg.


Vagy túlgondolom és semmi köze semmihez ezzel kapcsolatban?

márc. 8. 03:48
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy piszkos hosszú reklám.
márc. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú, nem olvastam el, csak addig, hogy volt már gondod szerencsejátékkal.

Lehet, hogy a leírt alkalomkor sokat nyertél, de ha függő voltál, az is maradsz, legfeljebb nem játszol! Összehasonlíthatatlanul többet vesztesz azáltal, hogy ezt a nyerő napot tartod szem előtt, és újra belemerülsz a szenvedélybe.

márc. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez vagy orvosi, vagy ezoterikus kérdés.

Vagy reklám.

márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szerencséről annyit, hogy annak nem egy működése van, hanem minden esetben másféle módon működik.

Lehetséges az is, hogy csak rosszul mérted fel a helyzetet, és azért történt más, mint amit vártál.

Illetve szerencsejátékokban törvényszerűen előfordulnak sorozatok (rossz vagy jó is).

márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért reklámoztok sokan. Mi lenne ebben reklám? Senki nem játszon, ha nyer is az ember bármikor, ezerszer többet bukik vissza és megkeseríti az életet.

A szerencse elméletére vagyok kiváncsi és leírtam a sztorim, ennyi.

márc. 8. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem írtam hogy reklám, ez az első hozzászólásom ehhez a kérdéshez. Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy ez pusztán a szerencsén, a véletlenen múlik. Úgy van ez kitalálva, hogy az ezzel foglalkozó vállalatok nyereségesek legyenek, tehát mindenki aki játszik sokkal többet és többször veszítsen mint nyerjen. Viszont ha valaki esetleg nagyon nagy összeget nyer, többszáz milliót vagy milliárdos nagyságrendben bármilyen szerencsejátékban, akkor az szerintem egy nagyon jó karma, ha ezoterikusan közelítjük meg a kérdést.
márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, tehát egy lecke is egyben a jó karma, hogy valaki hogyan tudja kezelni ezt a helyzetet minden tekintetben, aki nagyon sok pénzt nyer.
márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Függhet bármitől? Hangulat, hozzá állás, univerzum, bármi?"

Igen, ezek közül bármitől függhet.

De ne úgy képzeld, hogy ha jó a hangulatod, akkor majd előugrik a szerencse. Hanem a viselkedésed változik meg, aminek lehet jó, vagy akár rossz hatása is, mindig a helyzettől függ.

Például hallottam olyat, hogy valaki egyszer télen beleugrott a Dunába, megmenteni egy papot.

Olyan tüdőgyulladást kapott utána, aminek a szövődményeitől aztán megnyomorodott egy életre.

Ebben nyilván komoly szerepe volt a szerencsének is, nem volt kötelező.

márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
A szerencse az emberi tudattalanból fakad. Ha az ember összeszedett, semleges, vagy pozitív beállítottságú, vevő a kedvező dolgokra, illetve hajlamos a "mintakeresésre", akkor szerencsésnek nevezett dolgok fognak vele történni. Az ilyen ember akaratlanul is előnyösebben dönt, jobban rálát a környezetére, jobban felismeri a lehetőségeket. A tudatos életében ez úgy fog kinézni, mintha szerencsés dolgok történnének vele. A valódi vakszerencse, vagy szerencsétlenség nem létezik. Mindegyik tudattalan jelenségek sokaságának összege.
márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!