Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szerencsét milyen úton-módon...

A szerencsét milyen úton-módon osztogatja az Univerzum?

Figyelt kérdés
Lehet-e rá hatással lenni?
2021. ápr. 13. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban befolyásolja a karma.

De ha ezt nem nézed, okkultista spirituális tanok gyakorlati alkalmazásával tudsz a szerencséden változtatni.

Ami inkább annyit jelent, hogy az Univerzum energiáit jobban kihasználod a saját érdekeid céljából.

Ilyen a mágia, agykontroll,manifesztáció,vagy a chi vagy éter energiák manipulálása a saját céljaid érdekében.

Röviden akartam megfogalmazni,biztos lesz még aki kifejti jobban, erről könyveket írtak, pár mondatban nehéz megfogalmazni.

2021. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehetsz rá hatással, nem lehet kiszámítani. Jó is lenne, ha tudnánk a módját a "szerencsés" életnek.
2021. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki-ki alapon.
2021. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, igazából szerencse-e az ami néha történik, vagy szerencsétlenség?


[link]

2021. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:
89%
A szerencsét nem az univerzum osztogatja. Az az ember illúziója, hogy a szerencse véletlen. A szerencse az emberből fakad. Belülről, és sohasem véletlen. Ahogy 1. írja, a karma befolyásolja az eseményeket körülötted. A szerencse viszont egy sok tényezőből álló jelenség. Mennyire vagy friss szellemileg, és érzelmileg, mennyire vagy összeszedett, koncentrált, mennyire havaznak el a problémáid(ez negatívan befolyásolja), stb. A szerencsés ember tudattalanul felismeri a kedvező helyzeteket, lehetőségeket, és él velük. A végeredmény lesz csak tudatos, ami szerencsének néz ki, mintha véletlenül történt volna. Holott az ember szelleme(pszichéje, ösztönei, sőt, sokszor a test bizonyos funkciói is) megdolgoztak az eredményért. Ami nem karma alapú, az jobbára így működik.
2021. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát... a szerencse tömören az esély és a felkészültség találkozása.

Lásd hiába raknak ki hegesztői állásajánlatot ha nem értesz hozzá, de ha értesz hozzá akkor neked jó mivel már iskola által felkészült lettél rá.

2021. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Grimfox már megint előttem leírta, amit gondolok a témáról. Olvastam egy könyvet ebben a témában (többet is csak egy konkrét könyvet akarok kiemelni), a címére már nem emlékszem, annyi minden zizeg ezó témában idebent. Abban volt, hogy csináltak egy kísérletet. Összehívtak egy csomó embert, akik kirívóan szerencsésnek vagy szerencsétlennek mondták magukat. Mindenki kapott egy újságot. Az volt a feladat, hogy számolják össze, hány kép van benne. A szerencsések egyet lapoztak és megmondták, hogy 23 kép van benne. A szerencsétlenek meg bőszen, hosszan számolgattak. A szerencsések meglátták, hogy az első oldalon fél lapot kitöltő hirdetés volt, miszerint ebben az újságban 23 kép van. Ők észrevették! Úgy, mint bármilyen más lehetőséget az életben. És ez csak egy tulajdonság, ami a "szerencsésséghez" társul.

Ezzel a témával foglalkozik pl. Napoleon Hill.

2021. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Előző, nem vagyok teljesen biztos benne. De nem úgy volt, hogy mindenki észrevette a hirdetést, és az volt ráírva, hogy, ha megmondod, hogy 23lap van benne, mert annyi van, akkor kapsz 5 dollárt?

Amúgy nem szóltam volna, lehet több módosítása van a történetnek, de a lényeg megmarad. Csak itt éppen nem nagyon marad meg. Mivel mindenki észreveszi, és megvan a lehetősege, hogy szóljon az 5 dollárért. Konkrét döntés.

Olyan kísérletről példaul tudok, ami hasonlít a tiedhez, ami figyelmességhez társul. Úgy szól, hogy egy folyosókkal tele épületben a padlókon elhelyeztek papírpénzeket. És azok az emberek találtak meg, akik alapból szerencsésnek vallották magukat.

2021. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 vagyok. Az a kísérlet is abban a könyvben volt.
2021. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!