Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási kérdés? Többi lent

Vallási kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Római katolikus vagyok, és jobban beleszeretnék merülni a vallásba, de nem csak ebbe hanem más vallásokba is.

Szögezzük le, hogy nem vagyok hívő. Ezzel nem akartam semmit mondani, nem akarom hogy valaki most megsértődjön csak azért írtam , hogy ne lepődjetek meg ha nem tudok valamit (pont ezért is tettem fel a kérdést :D )

Azt tudom, hogy hiszek valamiben. Nem konkrétan Istenben, vagy az univerzumban, hívhatjuk úgy ahogy akarjuk. Egy megmagyarázhatatlan okból kifolyólag, hiszek egy olyan emberben(?) vagy angyalban ami megvéd engem. Lehet ez akár az őrangyal is.

Mégsem tudok hinni Istenben, talán mert túl sok olyan embert vett el tőlem akinek még élnie kellett volna, aki jó ember volt, és még élete felét sem élte meg...

Talán ez az oka.

Mégis hiszek, valami/valaki másban,egy emberben(?) talán istenben(?) csak más néven...

Nem tudok hinni az egyháznak... Amit tettek, embereket öltek meg mert nem hittek abban amiben ők, mert valaki nem értett egyet velük. A közpépkorban pl. a búcsúcédulákkal szédítették a népet. Talán nem szabadna összekeverni Istent és az egyházat.

Szeretném megtudni, érdemes hinnem olyanban amit nem tudok biztosra? Vagy hívjam szerencsének, sorsnak, univerzumnak? Vagy ez csak az élet és semmi több? Talán nincs senki aki vigyáz ránk? Létezik egyáltalán a menny a pokol?

És még egy kérdés (ami nem ép a katolikushoz tartozik)

Ki volt Buddha?

Mit csinált?

Kérlek benneteket hogy ne a Bibliából idézettek és nem szeretném ha most letámadnátok egymást a hitvitákkal és csak választ szeretnék.

Üdv: Egy tudatlan lány



2015. márc. 5. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Soha senki nem fog tudni erre válaszolni, senki nem tudja. Mindenkinek magának kell eldönteni/érezni, hogy hisz-e valamiben...

Legalábbis szerintem.

A hit sokszor tud segíteni...

Írhatsz privátot, ha gondolod. :)

2015. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor te olyan vegetariánus húsevő vagy. Sem nőstény, sem kan.

Úgyhogy a kérdésed is olyan, nem tudod mit akarsz.

2015. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen igazából mindkettőtöknek igaza van. Csak én mg nem tudom, hogy miben higgyek. Jó annak aki tud hinni valamiben!!

2015. márc. 5. 21:17
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Imádkozz mindennap Istenhez, hogy segítsen neked megtalálni a helyes utat.

Azért pár dologra engedd meg, hogy válaszoljak. Bár írtad, hogy nem a Bibliából akarsz idézetet, azért szerintem megnyugtató dolgokat tudok neked mutatni belőle.

"Mégsem tudok hinni Istenben, talán mert túl sok olyan embert vett el tőlem akinek még élnie kellett volna, aki jó ember volt, és még élete felét sem élte meg... "

Igazából a Biblia nem támogatja azt, hogy Isten "vesz magához valakit". A Jób 34:10 ezt írja "Távol legyen Istentől a gonoszság, és a Mindenhatótól az álnokság!" Igazából előre nem látható események történnek. Lehet valaki csak rosszkor volt rossz helyen. "kerülnek kelepcébe az emberek a baj idején, amikor az hirtelen rájuk szakad."

Ráadásul a Biblia azt mondja, hogy Isten nem gyönyörködik még egy bűnös halálában sem, akkor mennyivel inkább a jó emberek esetében!

"Amit tettek, embereket öltek meg mert nem hittek abban amiben ők, mert valaki nem értett egyet velük. A közpépkorban pl. a búcsúcédulákkal szédítették a népet. Talán nem szabadna összekeverni Istent és az egyházat."

Igen, sajnos nem azt tették már régtől fogva, amit Isten elvár. Én azt mondom, kezdj el kutatni az igazság után, de előítélet nélkül! Vizsgáld meg jól a vallásokat.

"Létezik egyáltalán a menny a pokol?" Erre kommentárt nem írok, mert csak vitát szülne, inkább ajda meg a választ a Biblia, aztán eldöntöd, hogy létezik-e, meg egyáltalán van-e valami, ami túléli a testet és oda jut.

Ezékiel 18:4 a mely lélek vétkezik, annak kell meghalni!

Prédikátor 9:7 Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé;

Tehát azt tudom mondani, hogy imával kísérve végezz kutatást. Ha van kérdésed, privátban beszélgethetünk.

Üdv, egy Jehova Tanúja.

2015. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia


a hit ismeretből alakul ki

Javaslom ha valóban szeretnél a bibliával foglalkozni mélyebben, akkor irj a jw.org honlapra, és kérj ingyenes biblia tanulmányozást

ez sem pénzbe, sem elkötelezettségbe nem kerül.

az ismeret szerzés után lesz lehetőséged dönteni


Buddhháról a következő kockában válaszolok

2015. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Most valószínűleg sokan meg akarnak majd győzni (többségében a saját) vallásuk által adott magyarázatokkal, hogy hogyan lény "jó vallásos".


Én (mint szintén nem vallásos egyén) azt mondom, hogy akkor teszed a legjobban ha nem rájuk hallgatsz hanem magadra.

A valóság az, hogy EMBEREK írtak egy Bibliát amit az egyházak próbálnak a saját értékrendjeik alapján (félre)magyarázni. Ahhoz, hogy higgy valamiben, nincs szükség rájuk.

A hit arra szolgál, amit te is említettél (tehát egy lelki támasz számodra) ami megnyugvást jelent. Nem mindenkinek van erre szüksége, de van aki igényli. Tehát én nem foglak erről lebeszélni, sőt, ha ez számodra egy biztos pont amibe kapaszkodhatsz akkor higgy! De ne abban amit mások mondanak, hanem abban amit te gondolsz jónak! Nem kell Istenben hinned, hiszen abban hiszel amiben akarsz. Egy a lényeg, hogy számodra kapaszkodót jelentsen.


(Persze jönnek majd a nagy vallásosok leszavazni engem, ahogy szokták, de ne az értékelést nézd..)

2015. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

„Az i. sz. 623-as év májusában, holdtöltekor született Nepálban egy indiai Sákja herceg, név szerint Siddhattha Gotama. Édesapja Suddhodana király volt, anyja pedig Maha-Májá királyné, aki néhány nappal a gyermek születése után meghalt, s a csecsemő nevelőanyja Maha Pajapati Gotami lett.

Tizenhat éves korában feleségül vette unokatestvérét, a szépséges Jasodhara hercegnőt.

Házasságkötése után közel tizenhárom évig élt fényűző életet boldog tudatlanságban, mit sem sejtve a palota kapuin kívüli élet viszontagságairól.

Az idő előrehaladtával fokozatosan sejtette meg az igazságot. Életének 29. évében, amely fordulópont lett számára, megszületett a fia, Ráhula. Leszármazottját akadálynak tekintette, mert felismerte, hogy kivétel nélkül mindenki, aki megszületik, ki van szolgáltatva a betegségnek és a halálnak. Világossá vált tehát előtte a szenvedés egyetemessége, és elhatározta, hogy megtalálja a csodaszert az emberiség ezen általános betegségére.

Feladta a királyi örömöket, s egy éjjel elhagyta otthonát . . . levágta haját, az aszkéták egyszerű köntösét öltötte magára, és az igazság keresésére indult.”

2015. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gautama hercegi palotában nőtt fel. Huszonkilenc évesen hirtelen rádöbbent, mekkora a körülötte levő nyomorúság. Magyarázatot keresett arra — amire egyébként ma is számos őszinte egyén szeretne magyarázatot kapni —, mi az oka a gonoszságnak és a szenvedésnek. Elhagyva feleségét és csecsemőkorú kisfiát, a pusztába menekült, ahol hat évig aszkétaként élt. Töviseken feküdt és egy ideig naponta csak egyetlen rizsszemet fogyasztott. De ez nem hozta meg számára a megvilágosodást.

Körülbelül 35 éves korában elhatározta, hogy mérsékeltebb megszorításokkal fog élni. Ezt az életmódot nevezte el középső útnak vagy ösvénynek. Fogadalmat tett, hogy mindaddig nem mozdul el a fügefa alól, amíg el nem nyeri az igazi megvilágosodást. Egy éjjel látomásai voltak, s utána azt érezte, hogy végre elérte a célját. Attól kezdve a Buddha nevet viseli, aminek jelentése „megvilágosodott”. De Gautama nem sajátította ki magának ezt a címet. Ezért határozatlan névelőt használunk a cím előtt, ha az másra vonatkozik: egy buddha, viszont határozott névelőt használunk, ha magára Gautamára vonatkozik: a Buddha.

2015. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szeressük egymást ***** válasza:
91%

"Mégis hiszek, valami/valaki másban,egy

emberben(?) talán istenben(?) csak más

néven..."


AHA!

Akkor Te Jezus Krisztusban hiszel, mert o Istenkent emberre lett es most Istenemberkent uralkodik a mennyben a Foldon es a Fold alatt. :-)

2015. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


"Szeretném megtudni, érdemes hinnem olyanban amit nem tudok biztosra?"


Ha tudnád biztosra akkor az már nem hit lenne hanem tudás! Ha valamit biztosan tudsz akkor az nem hit!


"Talán nincs senki aki vigyáz ránk?"


De igen van aki vigyázz ránk! Kérdés az hogy elhiszed e?!


"Ki volt Buddha?"


Buddha egy tanító volt! Aki az igazságot kereste!


Jézus viszont kijelentette hogy: "Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet,..."

Buddha meghalt! Jézus is meghalt!

- De Jézus fel is támadt!

2015. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!